Home News Dwie wielkie platformy VoD połączą się w jedną? Szokujące doniesienia
Dwie wielkie platformy VoD połączą się w jedną? Szokujące doniesienia

Dwie wielkie platformy VoD połączą się w jedną? Szokujące doniesienia

1.09K
0

Fuzja platform VoD nie jest zjawiskiem zupełnie nowym, ale jeśli już do takiego zjawiska dochodzi, to najczęściej w przypadku niewielkich usług. Czasem też następuje wchłonięcie oferty mniejszego podmiotu przez znacznie większy. Tym razem mowa jednak o kompletnym nowym – połączeniu Apple TV+ z Paramount+! W tej sprawie toczą się już ponoć rozmowy.

Serwisy VoD Apple TV+ i Paramount+ połączą się w jeden twór? Wszystkie filmy i seriale w jednym miejscu

Czy amerykańscy giganci VoD połączą się w jedną, spójną usługę? Wall Street Journal podało, że Apple TV+ i Paramount+ mogą wkrótce wspólnie przeistoczyć się w nowy serwis. Medium przekazało, że trwają już konkretne negocjacje pomiędzy oboma podmiotami. Główną motywacją mają być niekorzystne wyniki platform, które niedawno zanotowały sporo rezygnacji z ofert – ich odsetek wyniósł w październiku 7%. To więcej, niż w przypadku konkurencyjnych serwisów VoD.

Ponad 20 nowych filmów czeka na obejrzenie w 4K z Dolby Atmos w Apple TV! Jest lista - hity w fantastycznej jakości!

Korzyści z połączenia ofert może być potencjalnie kilka. Przede wszystkim obowiązywałaby jedna cena, za którą subskrybenci zyskaliby dostęp do znacznie większej biblioteki produkcji. Tych więcej jest w Paramount+ (między innymi “Mission: Impossible” czy serial “Halo”), Apple TV+ może się z kolei pochwalić takimi tytułami jak “Silos”, “The Morning Show” czy “Fundacja”. Kolejna kwestia to zachowanie dotychczasowych klientów i aktywne pozyskiwanie nowych, co będzie znacznie prostsze po połączeniu sił. Wedle najnowszych doniesień, rozmowy Apple i Paramount Global w tej sprawie są we wczesnej fazie.

Platformy streamingowe przeżywały dopiero co swój złoty okres, a kolejne usługi wyrastały jak grzyby po deszczu. W opinii wielu tego typu tworów jest zdecydowanie za dużo. Kto wie – być może właśnie zaczyna się nowy etap w historii VoD, w którym będziemy obserwować co rusz kolejne fuzje. Już przecież mamy takie zjawiska jak ścisła współpraca Netflix z HBO Max, polegająca na przejmowaniu licencji przez ten pierwszy serwis. Czy na horyzoncie są już kolejne wielkie konsolidacje?

Rusza serwis VOD Paramount+ z bogatą ofertą kanałów TV, sportu na żywo, filmów i seriali. Kiedy w Polsce?

Źródło: https://www.wsj.com/business/media/apple-and-paramount-discuss-bundling-their-streaming-services-226972d1


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(1088)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x