Home News Amerykanie preferują 65-calowe telewizory. Wiemy, dlaczego
Amerykanie preferują 65-calowe telewizory. Wiemy, dlaczego

Amerykanie preferują 65-calowe telewizory. Wiemy, dlaczego

3.21K
0

Amerykańscy konsumenci mają nieco inne upodobania od Europejczyków. Najnowsze analizy wykazują, że telewizory 55-calowe straciły w USA na popularności i są wypierane przez modele 65-calowe i większe. Spora w tym zasługa znacznych obniżek cen wielkoformatowych TV.

Firma analityczna TrendForce w najnowszym raporcie pisze o stagnacji sprzedaży telewizorów 55-calowych w USA. Przez duże obniżki cen (około 25%) w tym roku modele 65-calowe zyskały znacznie na popularności. Dla kontrastu cena odbiorników z przekątną ekranu 55 cali pozostała na tym samym poziomie. W rezultacie Amerykanie przestawili się na telewizory 65”, wypierając nimi dotychczasowo posiadane modele 50-calowe z salonu do sypialni.

telewizory

Jednym z głównych powodów obniżek cen wielkoformatowych telewizorów było widmo 25% procentowego cła na produkty z Chin. Ostatecznie nie zostało ono narzucone, a producenci TV nagromadzili duże ilości zapasów i zmuszeni są do pozbycia się nadmiaru towarów.


ZOBACZ TAKŻE: Świetna sprzedaż telewizorów w 2018 to zasługa 4K TV


W Ameryce najbardziej popularnymi telewizorami są LCD. W Europie (szczególnie jej zachodniej części) natomiast dużym zainteresowaniem cieszą się OLED-y.

Źródło: TrendForce, The Verge

 

(3210)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o