Home News Europejczycy wolą OLED, Amerykanie duże LCD
Europejczycy wolą OLED, Amerykanie duże LCD

Europejczycy wolą OLED, Amerykanie duże LCD

1.68K
0

Ciekawy obraz rynku premium zarysował się z najnowszej analizy IHS Markit. Z danych zebranych przez firmę analityczną wynika, że w Europie konsumenci preferują telewizory OLED, a w Ameryce wielkoformatowe LCD.

Europa i USA reprezentują razem 51,4% całej sprzedaży segmentu premium TV za 1. kwartał 2019. Jak się jednak okazuje, biorąc pod uwagę sprzedaż wszystkich typów telewizorów, to zaledwie 1% całego rynku.

Raport IHS Markit odkrywa interesującą rozbieżność w gustach Amerykanów i Europejczyków. Ci pierwsi preferują telewizory LCD o przekątnej przynajmniej 70 cali lub wyższej. Jest to w dużym stopniu podyktowane większym metrażem amerykańskich mieszkań, co naturalnie rodzi potrzebę posiadania większego telewizora.

OLED

Z kolei w Europie dzięki szybkiemu tempu akceptacji nowych technologii popularność zdobyły sobie telewizory OLED o średnim rozmiarze.

Warto przy okazji podkreślić, że rywalizacja w segmencie OLED i LCD na tych dwóch kontynentach charakteryzuje się zupełnie innym podziałem udziałów. W Europie LG posiada 56% udziały na rynku OLED, a najbliższy rywal koreańskiej korporacji, Sony, musi zadowolić się 20,9%. Z kolei w USA w segmencie premium LCD nad wszystkimi góruje Samsung, reprezentując 82,6% całej sprzedaży.

Pierwszy kwartał 2019 zakończył się dominacją firm Samsung i LG z udziałem w rynku w wysokości odpowiednio 29,4% oraz 16,5%.


Samsung i LG chcą poszerzyć swoje wpływy w segmencie premium TV


Źródło: Business Korea, AVForums

(1678)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o