Home News Samsung: wkrótce ostateczna decyzja w sprawie QD-OLED
Samsung: wkrótce ostateczna decyzja w sprawie QD-OLED

Samsung: wkrótce ostateczna decyzja w sprawie QD-OLED

5.66K
1

Jak podają koreańskie media, Samsung ma wkrótce podjąć ostateczną decyzję w sprawie stworzenia prototypowego telewizora QD-OLED i rozpoczęcia produkcji tego typu paneli.

Samsung kilka razy przekładał już swoją decyzję w sprawie pilotażowej produkcji QD-OLED. Jednak według Business Korea, teraz musi ostatecznie się określić na przełomie czerwca i lipca. Firma zamyka właśnie część fabryk odpowiadających za panele LCD i ma ją przekształcić w zakłady produkcyjne QD-OLED. Koszt inwestycji w nową technologię ma wynieść między 2,15 a 2,58 miliarda dolarów.

QD-OLED

Według źródeł związanych z tematem, Samsung jest w 100% przekonany o podążaniu za technologią QD-OLED. Potrzebuje jedynie przedyskutować wewnętrznie szczegóły swojego przedsięwzięcia. Co ciekawe, Samsung zdecyduje również o typie produkcji. Wcześniej podawano, że miałaby ona mieć charakter pilotażowy. Jednakże, być może, koreański gigant zdecyduje się na produkcję masową.


ZOBACZ TAKŻE: TCL pracuje nad swoją wersją technologii QD-OLED


Źródło: Business Korea, HDTVtest, AVForums

(5656)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(1)

  1. Oby z tym ruszyli na masową skalę, konkurencja się zawsze przyda. Mam nadzieję, że nie wygra opcja z dalszym pompowaniem głównie marketingu.