Home News TVP ma zupełnie nowy kanał! Start już na początku grudnia – gdzie oglądać?
TVP ma zupełnie nowy kanał! Start już na początku grudnia – gdzie oglądać?

TVP ma zupełnie nowy kanał! Start już na początku grudnia – gdzie oglądać?

12.57K
0

Już na początku grudnia Telewizja Polska ma uruchomić kolejny nowy kanał tematyczny! Stacja o nazwie Alfa TVP na początku ma być projektem działającym wyłącznie online. Co to będzie za pozycja? Jak będzie wyglądał jej program? Gdzie i jak będzie można odbierać i oglądać?

Alfa TVP, czyli nowy kanał dla nastolatków, ma ruszyć 6 grudnia! Gdzie będzie można oglądać?

Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, już 6 grudnia wystartuje nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej! Otrzyma nazwę Alfa TVP i będzie pozycją poświęconą nastolatkom. Wcześniej ta stacja była znana jako TVP Teen i pierwotnie właśnie pod taką nazwą miała ruszyć. Nowe nazewnictwo związane jest z pokoleniem urodzonym po 2010 roku. Logo kanału ma się składać między innymi z symboli przypominającymi greckie litery Alfa. Źródło donosi, że publiczny nadawca zdecydował się na granatowo-żółtą kolorystykę.

Telewizja polska TVP logo

Wedle wcześniejszych informacji Alfa TVP ma być projektem internetowym, a następnie ma trafić do telewizji kablowej. Będą go mogli również oglądać odbiorcy telewizji naziemnej, ale pod warunkiem posiadania dostępu do usług HbbTV (telewizja hybrydowa). O regularnej emisji w tradycyjnej telewizji naziemnej póki co nie ma mowy.

Jak będzie się prezentował program nowego kanału TeenTV? Ramówka ma być tematycznie skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. TeenTV ma edukować i oferować rozrywkę. Mają tam być nadawane filmy i seriale animowane i fabularne, a ponadto programy edukacyjnej i rozrywkowe. Za działalność stacji ma odpowiadać kierująca TVP ABC Justana Karnowska.

TVP na działalność TeenTV w pierwszym roku ma przeznaczyć 15 milionów złotych, a w drugim – 20 milionów.

TVP z własnym dekoderem DVB-T. Nie będzie konieczna wymiana telewizora - urządzenie odbierze sygnał w nowym formacie

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kanal-alfa-jak-odbierac-ramowka-tvp


Telewizja – przeczytaj więcej:

(12573)

4 1 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x