Home News W telewizji za darmo będą tylko kanały TVP? Operatorzy mogą nie mieć wyboru!
W telewizji za darmo będą tylko kanały TVP? Operatorzy mogą nie mieć wyboru!

W telewizji za darmo będą tylko kanały TVP? Operatorzy mogą nie mieć wyboru!

6.81K
1

Szykują się istotne zmiany w forsowanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zasadzie “must carry, must offer”. Zgodnie z jej założeniem, operatorzy płatnej telewizji muszą oferować abonentom konkretne kanały bez dodatkowych opłat, a na takiej samej zasadzie nadawcy muszą te kanały operatorom zapewniać. Niedługo może się okazać, że tylko pozycje TVP będą dostępne w ten sposób!

Telewizja kablowa i satelitarna – tylko kanały TVP za darmo w ramach zasady “must carry, must offer”?

Zasada “must carry, must offer”, zaproponowana przez KRRiT, od dawna wzbudza wiele kontrowersji. W założeniu chodzi w niej o to, że niektóre kanały dostępne za darmo w telewizji naziemnej muszą być dostępne również bez dodatkowych opłat za pośrednictwem płatnych sieci TV. Obecnie są to następujące pozycje: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV Puls i TV4. I choć pojawiają się sygnały o możliwym znacznym poszerzeniu tej listy, to już w obecnym kształcie dochodzi do spięć. Niektórzy operatorzy nie chcą oferować w ten sposób kanałów Telewizji Polskiej. Niebawem mogą mięć z tym jeszcze większy problem.

Kanał ATM Rozrywka, który usunięto z naziemnej telewizji cyfrowej, ma szansę powrócić! Sąd uznał skargę na KRRiT. Co dalej?

Okazuje się bowiem – jak poinformował “Dziennik Gazeta Prawna” – że w ubiegły wtorek rząd RP przyjął nowy pakiet ustaw dla rynku telekomunikacyjnego. Zawarto w nim również nową listę kanałów ujętych w ramach “must carry, must offer”. Miałyby to być: TVP1, TVP2 i TVP3 dołączą TVP Kultura i TVP Info. Tym samym zniknęłyby stacje prywatne, a dokooptowane zostałyby dwie pozycje telewizji publicznej, w tym bardzo ważne dla niej TVP Info.

KRRiT ma również dopuszczać możliwość włączenia w ramy “must carry, must offer” innych kanałów, ale o konkretach nie ma na razie mowy. Jeśli poprawki weszłyby w życie – a coraz więcej wskazuje, że może się tak stać – to operatorzy zostaliby zmuszeni do oferowania w omawianej formie wyłącznie pozycji Telewizji Polskiej. Dotyczyłoby to również największych sieci, które oferują stacje na żywo w streamingu. Należy jednak zaznaczyć, że wiele z takich platform – na czele z CANAL+ online i Polsat Box Go – nie dystrybuuje obecnie online kanałów Telewizji Polskiej bez dodatkowych opłat dla użytkowników.

Telewizja polska TVP logo

Źródło: https://www.press.pl/tresc/73807,rzad-znalazl-kolejny-sposob_-by-poprawic-pozycje-kanalow-tvp-wzgledem-komercyjnej-konkurencji


Telewizja – przeczytaj więcej:

(6806)

3.3 3 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
J3b@ć pis
J3b@ć pis
1 miesiąc temu

Korea a nie to Polska

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x