Home News Jest już 190 kanałów 4K Ultra HD, a ich liczba nadal rośnie
Jest już 190 kanałów 4K Ultra HD, a ich liczba nadal rośnie

Jest już 190 kanałów 4K Ultra HD, a ich liczba nadal rośnie

7.15K
0

W trakcie wydarzenia MIPCOM, Michel Chabrol z Eutelsatu podzielił się danymi dotyczącymi liczby kanałów 4K Ultra HD na świecie. W przeciągu ostatniego roku przybyło ich aż o 20%.

W chwili obecnej dostępnych jest 190 kanałów 4K Ultra HD. Aż 93 z nich można oglądać drogą satelitarną, natomiast 95 z nich jest w formie telewizji internetowej lub kablowej. Drogą naziemną transmitowane są natomiast dwa kanały 4K UHD.

Wiodącym rynkiem jest tutaj Europa z 46 krajami i 86 kanałami w 33 językach. Chabrol zaznaczył, że istnieje duży i ciągle rosnący popyt na treści 4K. Sam Eutelsat na satelicie Hot Bird nadaje 11 kanałów w tej rozdzielczości: Canal+ 4K Ultra HD, TravelXP 4K, Rai 4K, Museum 4K, Sky 4K HDR, Love Nature 4K, MyZen 4K, a także odkodowane Hot Bird 4k1, Fashion 4K, 4KUniverse i NASA 4K. Oprócz tego, Eutelsat ma również kanał testowy 8K (także na Hot Bird).

4K

Ponadto w przeciągu ostatniego roku na Starym Kontynencie powstało (lub wkrótce zostanie stworzonych) wiele inicjatyw związanych z dystrybuowaniem treści w 4K:

  • Niemcy: Deutsche TV Plattform (DTV)
  • UK: DTG UK UHD Forum
  • Włochy: Ultra HD Forum Italy
  • Francja: Forum AudioVisuel Numérique (FAVN), MIPTV i MIPCOM w Cannes
  • Skandynawia: NorDig
  • Hiszpania: UHD Spain w listopadzie 2019
  • Rosja: konferencja nt. 4K HDR Telesputnik

ZOBACZ TAKŻE: Transmisje 8K drogą satelitarną? Tak, to już możliwe!


Wiceprezes ds. nowych formatów telewizyjnych w Eutelsat zaznaczył również, że obecnie Chiny tworzą wiele inicjatyw 4K UHD. Rynek ten jest niezwykle aktywny jeśli chodzi o nowe technologie, zarówno w nadawaniu treści, jak i telewizory (także 8K)

Źródło: Advanced-Television

(7149)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x