Home News Xbox Scarlett: 60 FPS i szybkie wczytywanie gier najważniejsze
Xbox Scarlett: 60 FPS i szybkie wczytywanie gier najważniejsze

Xbox Scarlett: 60 FPS i szybkie wczytywanie gier najważniejsze

1.73K
4

Wiemy już trochę o konsolach nowej generacji, PS5 oraz Xbox Scarlett. Szef marki Xbox, Phil Spencer, wypowiadał się niedawno na temat konsol i tego, co stanowi dla Microsotu priorytety. W przypadku Scarlett będą to płynna animacja i krótkie czasy ładowania gier.

PS5 i Xbox Scarlett zwiększą zainteresowanie rynkiem 8K

Jednym z komponentów nowych konsol, które będą miały ogromne znaczenie dla wydajności są dyski SSD. Zarówno Sony, jak i Microsoft w zapowiedziach PS5 i Xbox Scarlett eksponowały fakt posiadania tego typu pamięci wewnętrznej. W najnowszym wywiadzie z Gamespotem stojący na czele działu gier i platformy Xbox Phil Spencer wypowiadał się o priorytetach firmy w konsoli Scarlett.

Najważniejszymi aspektami w nowej generacji konsol mają być dla firmy z Redmond zapewnienie rozgrywki nie tylko w 4K, ale również w 60 FPS. Spencer przyznał, że z Xbox One X firma skupiła się głównie na rozdzielczości 4K. Natomiast w przyszłej generacji szef marki Xbox zapowiedział, że chce postawić bardziej na grywalność.

Xbox Scarlett

Oczywiście zapewnienie jak największego komfortu rozgrywki jest mocno zależne od wprowadzenia 60 FPS jako standardu. Przy gigantycznym skoku z tabletowego procesora AMD Jaguar z PS4/Xbox One na ośmiordzeniowy Ryzen nowej generacji będzie to możliwe. Innym ograniczeniem obecnej generacji były długie czasy wczytywania gier, które firma chce wyeliminować przez zastosowanie nośnika SSD.

Innym ważnym elementem funkcjonalności Scarlett dla Spencera jest kompatybilność wsteczna. Jest to zrozumiałe, gdyż dzięki niej firma będzie chciała przekonać użytkowników Xbox One do wygodnego przejścia na Scarlett bez utraty posiadanych tytułów cyfrowych. Sam fakt zapowiedzenia zgodności kontrolerów Xbox One ze Scarlett również świadczy o chęci uczynienia przesiadki jak najmniej bolesną. Wracając do zgodności wstecznej, Spencer podkreślił, że będziemy mogli cieszyć się grami z wszystkich generacji konsol Xbox.


ZOBACZ TAKŻE: PS5: Sony pokazuje jaką różnicę szybkości zapewni SSD


Nazwa Scarlett jest oznaczeniem roboczym. Nie wiemy jeszcze, jak oficjalnie nazwie konsolę Microsoft, ale jej premiera spodziewana jest w ostatnim kwartale 2020 roku.

Źródło: Gamespot, Engadget

(1726)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

4
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o