Home News Wreszcie ruszyła nowa fabryka LG Display w Chinach. Produkuje 48-calowe panele do telewizorów OLED
Wreszcie ruszyła nowa fabryka LG Display w Chinach. Produkuje 48-calowe panele do telewizorów OLED

Wreszcie ruszyła nowa fabryka LG Display w Chinach. Produkuje 48-calowe panele do telewizorów OLED

2.72K
0

Po kilku miesiącach problemów technologicznych, logistycznych i personalnych, wystartowała produkcja w nowej jednostce LG Display w chińskim Guangzhou. W pierwszej kolejności powstają tam 48-calowe panele OLED. Ukończona w drugiej połowie 2019 roku fabryka jest jedną z zaledwie dwóch placówek tego typu na świecie.

Fabryka paneli OLED LG Display rozpoczyna pracę

Na ten moment w LG czekano bardzo długo. Nowa fabryka paneli OLED 8,5 generacji miała jeszcze w ubiegłym roku zapewnić Koreańczykom znaczny wzrost produkcji i ograniczenie jej kosztów, tymczasem na jej pełną funkcjonalność trzeba było czekać aż do końca maja 2020 roku. Kłopoty natury technologicznej, a następnie pandemia koronawirusa uniemożliwiły produkcję, która miała ruszyć już w październiku. Szerzej pisaliśmy o tych przeciwnościach losu m.in. tutaj.

LG: piętrzą się problemy nowej fabryki paneli OLED. Produkcja ruszy najwcześniej wiosną!
Nowa fabryka paneli OLED LG Display już działa

Teraz jednak zespół LG Display skupia się już wyłącznie na produkcji. Na pierwszy ogień idą 48-calowe panele OLED, przeznaczone nowym telewizorom w tym rozmiarze nie tylko od LG, ale i od pozostałych producentów wypuszczających na rynek modele w tej technologii: Sony i Panasonic. Masowa produkcja na pełną skalę przewidziana jest wedle obecnych prognoz na drugą połowę 2020 roku.

Kiedy już fabryka w Guangzhou osiągnie zamierzone tempo, niemal dwukrotnie ma się zwiększyć ilość telewizorów OLED na całym świecie. Przewiduje się, że w tym roku docelowo łącznie aż 19 producentów pozyska panele od LG Display; wśród nich także relatywnie nowe na tym rynku marki, takie jak Vizio, Huawei i Xiaomi. LG ma już plany budowy kolejnej, jeszcze nowocześniejszej fabryki, która miałaby być odpowiedzialna za produkcję paneli do telewizorów o ogromnych przekątnych. Nie wiadomo jednak póki co, kiedy taka placówka powstanie.

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1591001936


Więcej na temat telewizorów:

(2718)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x