Home News LG poszerza produkcję telewizorów. Wzrost o niemal 32% to za mało dla koreańskiego producenta
LG poszerza produkcję telewizorów. Wzrost o niemal 32% to za mało dla koreańskiego producenta

LG poszerza produkcję telewizorów. Wzrost o niemal 32% to za mało dla koreańskiego producenta

2.20K
0

LG przenosi część swojej krajowej produkcji telewizorów do nowej lokalizacji w Indonezji. Dwie z sześciu linii funkcjonować będą od teraz w fabryce w CibitungZmiana podyktowana jest chęcią zwiększenia wydajności produkcyjnej i lepszego zaopatrzenia azjatyckiego rynku.

Produkcja w LG idzie pełną parą. Telewizory będą napływać szerszym strumieniem

LG Electronics zdecydowało o przeniesieniu 1/3 swojej produkcji w Korei Południowej do placówki w Indonezji. Zlokalizowana w tamtejszym Cibitung fabryka od 1995 roku para się produkcją telewizorów, monitorów i produktów digital signage, a teraz ma się doczekać znacznego dofinansowania. Ma ono objąć wszystkie najważniejsze procesy i wprowadzić szeroką automatyzację, co wedle planów zwiększy produkcję o 50%.

Przedstawiciel LG oficjalnie zaprzeczył, jakoby ta kluczowa decyzja była podyktowana skutkami pandemii koronawirusa, który zdecydowanie bardziej wpłynął na życie w Korei Południowej niż w Indonezji. Przeniesienie części produkcji ma być elementem większego planu prowadzącego do zwiększenia globalnej wydajności produkcyjnej i tempa reakcji na szybko zmieniające się warunki na rynku.

LG poszerza produkcję telewizorów. Wzrost o niemal 32% to za mało dla koreańskiego producenta
LG chce zwiększyć produkcję telewizorów

To też dobry ruch strategiczny – fabryka w Cibitung da LG znacznie lepszą pozycję wyjściową w kwestii zaopatrzania w telewizory całego rynku azjatyckiego i Australii. Nie odbije się też specjalnie na zatrudnieniu; LG zapewniło, że około 500 pracowników zlokalizowanych w Gumi zostanie automatycznie przypisanych do pozostałych linii produkcyjnych, a niektórzy z nich przeniosą się do innej jednostki w Seulu. Południowokoreańskie Gumi w dalszym ciągu będzie też odpowiedzialne za produkcję telewizorów premium LG, takich jak zwijany OLED czy Wallpaper.

Pierwszy kwartał 2020 roku przyniósł LG wzrost produkcyjny o 31,7% w stosunku do tego samego okresu rok temu. Kryzys zdrowotny związany z koronawirusem przyniósł jednak znaczne kłopoty w kolejnych miesiącach roku, zarówno jeśli chodzi o produkcję jak i sprzedaż na całym świecie.

Źródło: https://www.avforums.com/news/lg-relocates-domestic-tv-production-lines-overseas.17599


Więcej na temat platformy Player:

(2198)

4.5 2 głosy
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x