Home News W przyszłości dzieci mogą wybrać Disney+ zamiast tradycyjnej telewizji
W przyszłości dzieci mogą wybrać Disney+ zamiast tradycyjnej telewizji

W przyszłości dzieci mogą wybrać Disney+ zamiast tradycyjnej telewizji

357
1

Z badań firmy eMarketer wynika, że dzieci spędzają globalnie coraz mniej czasu oglądając telewizję. Eksperci upatrują w tym trendzie sporej szansy dla platformy Disney+, która posiada w ofercie szeroki katalog materiałów dla najmłodszych, a liczba jej subskrybentów szybko rośnie.

Analitycy zdążyli już przewidzieć, że do 2025 roku to właśnie serwis należący do Disney’a będzie najszybciej rosnącą platformą streamingową na świecie. Usługa, mimo iż jest dostępna tylko na kilku rynkach, spośród których największy to oczywiście USA, zaliczyła fantastyczny start w listopadzie 2019 roku i na chwilę obecną prawdopodobnie przekroczyła już liczbę 30 milionów płacących miesięczny abonament użytkowników.

W przyszłości dzieci mogą wybrać Disney+ zamiast tradycyjnej telewizji

Tworzy to, w połączeniu z szeroką gamą zawartości dla dzieci, sporą okazję do wysforowania się Disney+ w perspektywie kilku najbliższych lat przed wciąż dominującą w świecie najmłodszych telewizję. Eksperci z eMarketer zdołali ustalić, że w 2020 roku na całym świecie przed telewizorami zasiądzie aż 86,6% dzieci w wieku do 11 lat. Pochłaniaczy materiałów cyfrowych w tej kategorii wiekowej ma być w tym roku wciąż zaledwie 52,4% ogółu. Widzów tradycyjnej telewizji stale jednak ubywa, a jeszcze w 2017 roku dzieci spędzały na jej oglądaniu średnio aż o 30 minut dziennie dłużej.

Znawcy tematu podkreślają, że Disney+ nie konkuruje o względy najmłodszych konsumentów tylko z telewizją, czy nawet z rynkowymi oponentami takimi jak Netflix. Rywalem tej platformy w wyścigu o dziecięce serca jest też chociażby YouTube czy gry komputerowe. Oferta serwisu Disney’a daje też poczucie bezpieczeństwa rodzicom, bo przecież i oni sami wychowali się na znajdujących się w niej znanych na całym świecie bajkach. W przeprowadzonej w sierpniu 2019 roku w USA ankiecie, 4 na 10 respondentów mających dzieci zadeklarowało żywą chęć wykupienia subskrypcji Disney+.

Platforma zmierza na kolejne rynki – w marcu bieżącego roku trafi do pierwszych ośmiu europejskich krajów.

Źródło: Advanced Television

Więcej o serwiach streamingowch:

(357)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorów
Paul Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paul
Gość
Paul

Fajnie. Liczy się tylko kasa i własny interes. Dziecko do 3 r.ż. w ogóle nie powinno mieć styczności z mass mediami. Zamiast im rzucać telefon do zabawy albo włączać telewizorek to wypadałoby się dzieckiem zająć, bawić się, czytać mu. Ale firmom nie zależy na dobru ludzi tylko na pieniądzach, więc najlepiej, żeby ludzie to byli tylko płacące zombie.