Home News VLC 3.0 dostępne na wszystkie platformy. Obsługuje filmy 8K i HDR
VLC 3.0 dostępne na wszystkie platformy. Obsługuje filmy 8K i HDR

VLC 3.0 dostępne na wszystkie platformy. Obsługuje filmy 8K i HDR

1.23K
0

Jeden z najpopularniejszych programów do odtwarzania multimediów, VLC Media Player, właśnie doczekał się najnowszej wersji oznaczonej numerem 3.0. Wprowadza ona szereg nowych opcji, w tym obsługę HDR.

Prace nad VLC Media Player 3.0 trwały od czerwca 2016. Wersja ta zawiera aż 1500 poprawek usuwających bugi oraz nową funkcjonalność, w tym obsługę Google Chromecast (która pierwotnie miała być wprowadzona już w 2015), jak także filmików w 360 stopniach oraz kompatybilność z HDR w 10-bitowej palecie kolorów. Ta ostatnia jest na razie ograniczona tylko i wyłącznie do Windows 10.

VLC Media Player

Nowe obsługiwane kodeki to między innymi WebVTT, TTML, HQX, a w teorii program jest w stanie poradzić sobie także z odtwarzaniem plików w 8K.  VLC 3.0 dostępne jest na każdą platformę, od Windowsa przez macOS, Linux po Android, iOS oraz Apple TV i Android TV. Istnieje także osobna wersja VLC dla Windows 10 w formie aplikacji UWP, która jest także kompatybilna z Xbox One, lecz jest to osobny program i wspomniane zmiany go nie obowiązują.

(1233)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.