Home News Nowa aktualizacja Xbox One – więcej opcji menu podręcznego, lepsze opcje społecznościowe
Nowa aktualizacja Xbox One – więcej opcji menu podręcznego, lepsze opcje społecznościowe

Nowa aktualizacja Xbox One – więcej opcji menu podręcznego, lepsze opcje społecznościowe

679
0

Jeśli czytacie te słowa, to jest już szansa, że dotarła do was najnowsza aktualizacja systemu dla Xbox One (X). Wprowadza ona usprawnienia związane z funkcjonalnością menu podręcznego, przejrzystością interfejsu, a także interakcji społecznościowych.

Od środy 7 lutego (około godziny 17:00 czasu polskiego) rozsyłana jest najnowszy update menu głównego Xbox One. Dzięki niej między innymi będziemy w stanie zajrzeć do centrum gier z poziomu menu podręcznego, nie odrywając się od aktualnie uruchomionego tytułu. Ponadto, nowym rodzajem statusu będzie „nie przeszkadzać”, w trakcie którego wszystkie powiadomienia będą wyłączone. Dodatkowo będziemy mogli lepiej śledzić osiągnięcia, których uzyskania jesteśmy bardzo blisko i układać specjalne listy z wielu różnych gier, filtrując je według potrzeb.

Xbox One Dashboard

Inne świeżo wprowadzone opcje dotyczą wyłączania konsoli po zdefiniowanym czasie nieaktywności. Poprzednio było to 1 bądź 6 godzin, a teraz także będą możliwe wartości pomiędzy 2 a 5h. Ponadto możliwe będzie przełączanie się pomiędzy jasnym a ciemnym motywem przewodnim w menu w wyznaczonych porach dnia. Zakładka z Game Passem została również dodana do biblioteki naszych gier, a poza tym powinniśmy także uświadczyć paska postępu pobierania w podręcznym menu bocznym. To naszym zdaniem najważniejsze (choć nie wszystkie) z wprowadzonych zmian.

Jak się wam podoba to, co Microsoft przygotował w tej aktualizacji? Dajcie znać w komentarzach.

(679)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.