Home News Viaplay przedłuża kluczowe prawa sportowe! I to o lata
Viaplay przedłuża kluczowe prawa sportowe! I to o lata

Viaplay przedłuża kluczowe prawa sportowe! I to o lata

9.01K
0

Platforma VoD Viaplay doprowadziła do przedłużenia posiadanej na wybranych rynkach umowy na transmitowanie gal największej federacji mieszanych sztuk walki na świecie: UFC. Wydarzenia można będzie nadal oglądać między innymi w Szwecji. W Polsce wychodzący powoli z naszego rynku serwis pokazuje imprezy KSW.

Viaplay odnawia licencję na gale UFC. MMA dłużej w ofercie, ale w Polsce dalej tylko KSW

W Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii subskrybenci platformy Viaplay będą nadal mogli oglądać na żywo gale MMA federacji Ultimate Fighting Championship. Licencja została przedłużona, ale nie wiadomo dokładnie na ile lat. Wiadomo natomiast, że obejmie 40 imprez rocznie. Chodzi o większe, numerowane gale, ale też te słabiej nagłaśniane, z serii Fight Night. Ponadto abonenci zobaczą też walki swoich rodaków organizowane w ramach tzw. Prelims, czyli pojedynków toczonych przed oficjalnym rozpoczęciem danej gali UFC.

Mimo iż Viaplay mierzy się obecnie z wielkimi kłopotami finansowymi, to taki ruch nie powinien dziwić. Chodzi bowiem o rynki, na których platforma ma zamiar nadal normalnie funkcjonować. Trudno natomiast o to, by przedłużano lub pozyskiwano nowe licencje na przykład w Polsce – z naszego rynku Viaplay planuje się wycofać najpóźniej do lata 2025 roku.

Czy Amazon Prime Video przejmie część sportu od Viaplay? Serwis w Polsce maksymalnie do 2025 roku

Viaplay ma potężne kłopoty finansowe i bardzo szybko podejmuje krytyczne decyzje. W opublikowanym kilka miesięcy temu raporcie finansowym ogłoszono między innymi, że zwolnienia w Viaplay Group sięgną aż 25%, a platforma ograniczy swoją obecność, sprzeda licencje lub całkowicie zniknie z wielu rynków! Jedno powiedziano bardzo jasno: Viaplay wyjdzie z Polski. To nie plotka, nie spekulacja, a oficjalne słowa nowego prezesa koncernu, Jørgena Madsena Lindemanna. Po paru tygodniach mamy potwierdzenie, choć zniknięcie Viaplay z naszego kraju nastąpić ma do lata 2025 roku.

Co więc stanie się z licencjami sportowymi, które posiadało Viaplay? Istnieje wiele spekulacji, kto mógłby je przejąć, a wśród nazw króluje CANAL+. Jednak do walki może wejść niespodziewany gracz – Amazon Prime Video!

viaplay wychodzi z polski kiedy premier league bundesliga formuła 1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/viaplay-ufc-mieszane-sporty-walki-licencja-koniec-zakonczenie-dzialalnosci-inwestor-canal-ultimate-fighting-championship


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(9012)

1 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x