Home News Abonament RTV i TVP Info do kasacji? Projekt rewolucyjnej ustawy w Sejmie!
Abonament RTV i TVP Info do kasacji? Projekt rewolucyjnej ustawy w Sejmie!

Abonament RTV i TVP Info do kasacji? Projekt rewolucyjnej ustawy w Sejmie!

516
2

Głośno w Sejmie RP o rewolucyjnym projekcie ustawy obywatelskiej. Wspierany przez posłów Platformy Obywatelskiej pomysł zakłada, że abonament RTV zostanie wycofany, a Telewizja Polska dostanie zakaz rozpowszechniania kanału TVP Info! Czy taka ustawa ma szansę wejść w życie? W parlamencie odbyło się pierwsze czytanie.

Telewizja: Abonament RTV zostanie wycofany, a kanał TVP Info skasowany? Projekt ustawy w Sejmie RP

Po raz kolejny powraca temat kasacji obowiązującego w Polsce abonamentu RTV. Każdy obywatel naszego kraju będący posiadaczem telewizora lub odbiornika radiowego ma obowiązek uiszczania tej opłaty, ale coraz głośniej mówi się o jego likwidacji. Teraz z taką inicjatywą wyszli obywatele, przedstawiając projekt ustawy popartej przez PO. W czwartkowy wieczór w Sejmie RP odbyło się pierwsze czytanie.

pilot telewizja kanały hd za darmo
Czy abonament RTV zostanie skasowany? Pojawił się kolejny projekt ustawy, który zakłada takie działanie

Wspomniany projekt zakłada nie tylko likwidację abonamentu RTV, ale też zakaz rozpowszechniania przez Telewizję Polską kanału informacyjnego. W treści ustawy można przeczytać:

“Działalność Telewizji Publicznej, jak również publicznego radia narusza obowiązujące przepisy prawa i przybiera postać jedynie źródła propagandowego przekazu partii rządzącej. TVP Info spełnia rolę typowej stacji propagandowej, której celem jest utrwalenie władzy partii Jarosława Kaczyńskiego. Tendencyjne pytania, agresja wobec polityków opozycji, nieprawdziwe materiały – to tylko niektóre z narzędzi uprawiania polityki przez tę stację. Stała się ona bowiem narzędziem polityki, nie różniącym się w istocie swojej misji od telewizji właściwej dla krajów autorytarnych czy tej, która funkcjonowała w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w czasach komunizmu”.

Nowa siedziba tvp info telewizja polska
Kanał TVP Info zniknie? Tego chce opozycja

Wokół ustawy wybuchła gorąca dyskusja, w której brali udział posłowie Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Na sejmowej mównicy przychylnie na temat pomysłów ujętych w projekcie wypowiadali się między innymi Rafał Trzaskowski i Rafał Grupiński (PO), a krytycznie odnosił się do niego Marek Suski (PiS). Przemawiający posłowie i posłanki innych ugrupowań w komplecie opowiedzieli się za skierowaniem projektu do sejmowych komisji, co ma być kolejnym krokiem. Póki co trudno oszacować, jakie są realne szanse na wycofanie abonamentu RTV i likwidację TVP Info.

Źródło: https://press.pl/tresc/75577,w-sejmie-ostro-o-likwidacji-tvp-info-i-abonamentu


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(516)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.

20
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
lolo
lolo
1 rok temu

TVN powinno zostać skasowane !! ta propaganda komunistyczna winna zostać zgaszona a odpowiedzialni tego fałszu w pudle skończyć powinni.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  lolo

Człowieku zastanów się co Ty piszesz. TVP Info zakłamuje rzeczywistość i manipuluje nagraniami że oglądając to myślisz że tak jest. Rolą TVP Info jest przekazywanie rzetelnych informacji a nie wyłączne skupianie się na opozycji a zwłaszcza na osobie Tuska gdzie jego nazwisko potrafią wymawiać nawet kilkanaście razy na minutę. Jak to się mówi najlepszą obroną jest atak.

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x