Home News TVN24 pierwszy na świecie wdraża kamery Sony PXW-Z750 z 4K HDR
TVN24 pierwszy na świecie wdraża kamery Sony PXW-Z750 z 4K HDR

TVN24 pierwszy na świecie wdraża kamery Sony PXW-Z750 z 4K HDR

15.69K
6

Firma Sony dostarczyła kanałowi informacyjnemu TVN24 pierwsze wyprodukowane egzemplarze kamkorderów PXW-Z750. Zwiększą one efektywność pracy, umożliwią dostarczenie najlepszej jakości obrazu, a w przyszłości staną się fundamentem produkcji w standardzie 4K HDR.

TVN24, najważniejszy i najchętniej oglądany całodobowy kanał informacyjny w Polsce, jako pierwszy na świecie otrzymał kamkordery 4K Sony PXW-Z750. 10 nowych kamer pozwoli przygotować infrastrukturę do zaawansowanych produkcji 4K/UHD oraz usprawni nadawanie.

Najnowsza inwestycja TVN24 pomoże zastąpić ponad 80 szt. obecnie używanych kamer naramiennych Sony PDW-700 i PMW-500. Kamery PXW-Z750 umożliwiają rejestrację obrazu w rozdzielczości 4K, z HDR (High Dynamic range) oraz HFR (High Frame Rate), a dzięki wysokiej czułości i pełnemu odwzorowaniu kolorów doskonale sprawdzą się w produkcji wiadomości i programów na żywo.

Przez lata inwestowaliśmy w rozwiązania studyjne i telewizyjne Sony. Chętnie rozpoczęliśmy więc kolejny etap współpracy, aby unowocześnić produkcję newsów i przygotować się na migrację do standardu 4K — mówi Jarosław Kielmel, dyrektor działu techniki TVN Discovery Polska. — Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jakości obrazu z przetworników 3CMOS modelu PXW-Z750, również w rozdzielczości HD. PXW-Z750 jest wygodniejsza w użyciu, dlatego szybko stanie się główną kamerą naszego całodobowego kanału.

Ogłoszony na targach IBC 2019 PXW-Z750 to pierwszy na świecie kamkorder naramienny 4K z 3-czipową matrycą typu 2/3″, który wyposażono w global shutter— rozwiązanie zapewniające czysty, wyraźny obraz, a zarazem zapobiegające takim artefaktom jak deformacje obiektów spowodowane liniowym przebiegiem migawki czy pasy wywołane przez błysk flesza. Nowy model idealnie sprawdza się podczas zdjęć w nieprzewidywalnych warunkach oświetleniowych, a także przy filmowaniu szybko poruszających się obiektów. Z kolei tryb równoległego zapisu 4K/HD umożliwi TVN24 jednoczesne utrwalanie materiałów 4K HDR i HD HDR.

TVn24 kamery sony 4k hdr
od lewej: Hiroshi Kajita, dyrektor działu Sony Media Solutions i Jarosław Kielmel, dyrektor działu techniki TVN Discovery Polska.

Wciąż obserwujemy znaczny wzrost zapotrzebowania na funkcje 4K/UHD, HDR i IP, ponieważ nadawcy starają się zapewnić swoim odbiorcom jak najlepszą jakość obrazu. W Sony ściśle współpracujemy z naszymi klientami, partnerami i podmiotami z branży w celu opracowania rozwiązań, które spełniają zmieniające się potrzeby kanałów informacyjnych – komentuje Sebastian Leske, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe – Jednym z takich rozwiązań jest kamkorder Z750, który dzięki zaawansowanym możliwościom cieszy się już ogromnym zainteresowaniem nadawców z całego świata.

Po udanym okresie próbnym TVN24 zamierza rozwijać swoją bazę sprzętową stopniowo zastępując istniejące kamery nowymi PXW-Z750.

Źródło: TVN

Przeczytaj wpisy na temat innych promocji:

Przeczytaj również inne telewizyjne wiadomości:

(15694)

3 2 głosy
Article Rating
tags:

4
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
CezaR
CezaR
1 rok temu

No i fajnie… ciekawe jaki koszt takiego pojedynczego kamkordera….

Heloo UPC czy wy to widzicie????? 4K juz stuka do drzwi…. u drzwi twoich stoję Panie…..:)

Piotr
Admin
Reply to  CezaR

174 537,00 PLN brutto 😉

CezaR
CezaR
1 rok temu

czekaj czekaj….. liczę… uffff… dobrze ze dałeś przecinek…. 🙂 to w summie nie tak duzo kupie sobie na na gwiazdkę… 🙂

Tomaaz
Tomaaz
1 rok temu

Za 2 miliardy powinni wprowadzić 16K. Propaganda w 16K tego jeszcze nie grali na żadnym kontynencie.

Jarek
Jarek
1 rok temu

Przez to będą mniej kłamać :))))

CheapSkate
1 rok temu

Moim zdaniem każda platforma satelitarne powinna oferować 1 kanał w kodeku HEVC = H265 = mpegH nawet tylko w FHD gratis, (ale nie FTA), tak dla mobilizacji dla odbiorców/abonentów by chcieli mieć możliwe nowe dekodery.

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x