Home Fachowa publicystyka i artykuły Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?
Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?

682
0

W Internecie każdy czuje się ekspertem i może pisać co mu się podoba, to jasne. Nie inaczej jest w przypadku sprzętu Audio-Video. W przeciągu ostatnich lat widzimy wręcz wysyp portali(ków) i blogów piszących o wyświetlaczach, projektorach, odtwarzaczach multimedialnych i tym podobnych. Często możemy znaleźć wiele sprzeczności między dwoma testami tego samego produktu i komu w takiej sytuacji wierzyć? Opiszę w tym temacie metody testowania wyświetlaczy jakie stosowane są na naszym portalu HDTVPolska. Niech publika sama zadecyduje, czy jesteśmy wiarygodnym źródłem informacji 🙂

Napisać każdy może, co innego zmierzyć

Można generalnie powiedzieć że ocena obrazu jest w pełni subiektywna. Jedni wolą zimne barwy, inni ciepłe, bardziej nasycone, mniej. Co zatem ma decydować o wyższości jednego wyświetlacza nad drugim? Dla nas testerów jest to wierność odwzorowania obrazu. Nie wypowiadamy się o subiektywnej “lepszości” jednego nad drugim. Wypowiadamy się o przekłamaniach w stosunku do technicznego wzorca (określonego przez instytucje zajmujące się standardami wizyjnymi: ITU, SMPTE i EBU).

Naszym zdaniem piękno filmu jest zaszyte w nim samym i wyświetlacz ma dokładnie odzwierciedlać intencje autora, a nie dokładać coś od siebie.

Jak testujemy TV_1
Nie powiemy, który TV ma ładniejsze kolory, powiemy, który TV najmniej przekłamuje obraz źródłowy!

(682)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).