Home Fachowa publicystyka i artykuły Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?
Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?

1.15K
0

W Internecie każdy czuje się ekspertem i może pisać co mu się podoba, to jasne. Nie inaczej jest w przypadku sprzętu Audio-Video. W przeciągu ostatnich lat widzimy wręcz wysyp portali(ków) i blogów piszących o wyświetlaczach, projektorach, odtwarzaczach multimedialnych i tym podobnych. Często możemy znaleźć wiele sprzeczności między dwoma testami tego samego produktu i komu w takiej sytuacji wierzyć? Opiszę w tym temacie metody testowania wyświetlaczy jakie stosowane są na naszym portalu HDTVPolska. Niech publika sama zadecyduje, czy jesteśmy wiarygodnym źródłem informacji 🙂

Napisać każdy może, co innego zmierzyć

Można generalnie powiedzieć że ocena obrazu jest w pełni subiektywna. Jedni wolą zimne barwy, inni ciepłe, bardziej nasycone, mniej. Co zatem ma decydować o wyższości jednego wyświetlacza nad drugim? Dla nas testerów jest to wierność odwzorowania obrazu. Nie wypowiadamy się o subiektywnej “lepszości” jednego nad drugim. Wypowiadamy się o przekłamaniach w stosunku do technicznego wzorca (określonego przez instytucje zajmujące się standardami wizyjnymi: ITU, SMPTE i EBU).

Naszym zdaniem piękno filmu jest zaszyte w nim samym i wyświetlacz ma dokładnie odzwierciedlać intencje autora, a nie dokładać coś od siebie.

Jak testujemy TV_1
Nie powiemy, który TV ma ładniejsze kolory, powiemy, który TV najmniej przekłamuje obraz źródłowy!

(1148)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x