Home News Są ceny nowych telewizorów Sony 4K Mini LED X95K! Ruszyła przedsprzedaż – topowe słuchawki WH-1000XM4 gratis!
Są ceny nowych telewizorów Sony 4K Mini LED X95K! Ruszyła przedsprzedaż – topowe słuchawki WH-1000XM4 gratis!

Są ceny nowych telewizorów Sony 4K Mini LED X95K! Ruszyła przedsprzedaż – topowe słuchawki WH-1000XM4 gratis!

7.69K
15

W sieci sklepów Media Expert ruszyła przedsprzedaż pierwszych telewizorów 4K Mini LED marki Sony w historii! Udostępniono dwa modele z flagowej serii BRAVIA XR 4K X95K – jakie są ich ceny? Można skorzystać ze specjalnej promocji, w ramach której topowe słuchawki Sony WH-1000XM4 z technologią ANC odbierzemy gratis! Gdzie kupić?

Telewizory Sony Mini LED 2022 – przedsprzedaż serii 4K X95K w Media Expert i promocja: słuchawki gratis!

Premiera debiutanckich linii Mini LED od Sony jest już tuż za rogiem! W Media Expert można już zamawiać pierwsze dwa modele reprezentujące topową serię X95K. Do wyboru są póki co telewizory 75 i 85-calowe. Producent przygotował wraz ze sklepem specjalną promocję dla pierwszych chętnych, która potrwa do 6 czerwca – przy zakupie odbierzemy gratis warte aż 1500 złotych słuchawki Sony WH-1000XM4! Sama przedsprzedaż może się zakończyć w każdej chwili – sklep informuje, że możliwa data startu wysyłek telewizorów to nawet środa 11 maja!

Telewizor Sony BRAVIA XR Mini LED X95K na 2022 rok dostępne w Media Expert:

Dostępność telewizora w przedsprzedaży
Sony Mini LED X95K 75″ 120Hz (Nowość 2022) 19 499 zł
Sony Mini LED X95K 85″ 120Hz (Nowość 2022) 26 999 zł

Słuchawki Sony WH-1000XM4 dostępne w promocji w Media Expert:

Dostępność słuchawek w promocji
Sony WH-1000XM4B ANC (czarne) 1 499 zł (w zestawie z TV gratis)
Sony WH-1000XM4B ANC (czarne) 1 499 zł (w zestawie z TV gratis)

Jak skorzystać z przedsprzedażowej promocji i odebrać słuchawki gratis w zestawie? Sieć wyjaśnia wszystko w trzech prostych krokach:

Nowe telewizory Sony BRAVIA XR Mini LED X95K i ich najważniejsze cechy

 • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
 • System XR Backlight Master Drive precyzyjnie steruje najnowszym technologicznie podświetleniem Mini LED, zapewniając znakomity kontrast, wysoką jasność i głęboką czerń.
 • Technologie XR Triluminos Pro i XR Contrast Booster 15 pozwalają połączyć miliardy kolorów z wyjątkowo kontrastową czernią.
 • Technologia X-Anti Reflection osłabia odblaski, które mogłyby przeszkadzać w oglądaniu.
 • Technologia X-Wide Angle zapewnia żywe, realistyczne kolory w obrazie oglądanym pod kątem i utrzymuje jego jasność obrazu.
 • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
 • Technologia Acoustic Multi-Audio wykorzystuje głośniki wysokotonowe, dzięki którym dźwięki o wysokich częstotliwościach dobiegają dokładnie z miejsca akcji na ekranie. Głośniki te rozmieszczają tony wysokie tak, by zwiększyć realizm dźwięku. Z kolei subwoofery z lewej i prawej strony emitują mocny bas bez względu na to, gdzie stoi telewizor.
 • Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić najlepsze brzmienie.
 • Zgodność z modułem BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization Pro
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Możliwość sterowania głosowego bez użycia rąk.
 • Pilot Premium
 • Minimalistyczna stylistyka One Slate z ramką Seamless Edge i duży ekran będący pojedynczą taflą hartowanego szkła znakomicie skupiają uwagę widza na obrazie.
 • Trzy ustawienia podstawy (wąskie, standardowe i do soundbara) pozwalają zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca, maksymalnie skupić uwagę widza na obrazie lub podnieść ekran, aby umożliwić zainstalowanie soundbara.
Sony BRAVIA XR X95K; fot. Sony

Nowe telewizory Sony BRAVIA XR na 2022 rok – najważniejsze cechy

 • Cognitive Processor XR: ten rewolucyjny procesor w telewizorach Sony BRAVIA XR przenosi obraz i dźwięk na nowy poziom, odtwarzając je w niezwykle realistyczny sposób, zgodnie z działaniem ludzkiego wzroku i słuchu. Obrazy są kompleksowo analizowane i oczyszczane, szczególnie wokół głównego elementu sceny, by zapewnić realistyczną głębię, wyjątkowy kontrast i piękne, żywe kolory.
 • XR Backlight Master Drive: technologia XR Backlight Master Drive wykorzystuje opracowany przez firmę Sony algorytm lokalnego wygaszania, aby precyzyjnie, indywidualnie sterować tysiącami maleńkich, bardzo gęsto rozmieszczonych diod Mini LED. Technologia ta pracuje pod kontrolą procesora Cognitive Processor XR. Zapewnia niezwykłą jasność, imponujący zakres dynamiki, głęboką czerń i piękne, naturalne tony pośrednie.
 • Acoustic Surface Audio+ / Acoustic Multi-Audio: te zaawansowane rozwiązania gwarantują dokładne dopasowanie dźwięku do tego, co dzieje się na ekranie, i zapewniają naprawdę intensywne wrażenia audiowizualne.
 • 360 Spatial Sound Personalizer: w połączeniu z telewizorami BRAVIA XR technologia ta zapewnia zoptymalizowany dźwięk przestrzenny z głośników naramiennych, takich jak Sony SRS-NS7, oraz wybranych słuchawek Sony — przy ograniczonym do minimum procesie konfiguracji. Dedykowane aplikacje pozwalają nawet spersonalizować brzmienie filmowego pola akustycznego poprzez analizę kształtu ucha użytkownika.
 • Acoustic Center Sync: w celu zapewnienia lepszych doznań dźwiękowych funkcja ta optymalizuje dźwięk emitowany przez telewizor i soundbar. Wystarczy połączyć telewizor BRAVIA XR z odpowiednim soundbarem Sony, by z ekranu zaczęły dobiegać wyjątkowo czyste i wyraźne dialogi, wokale, dźwięki instrumentów oraz wysokiej jakości dźwięk przestrzenny.
 • Jeszcze lepsze wrażenia dzięki produktom audio Sony: nowe telewizory BRAVIA XR doskonale współpracują z szeregiem produktów audio Sony, jak zestaw kina domowego HT-A9 czy soundbary HT-A7000. Najnowszym rozwiązaniem w tych modelach jest technologia dźwięku przestrzennego 360 Spatial Sound Mapping . Kalibrując dźwięk do warunków w pomieszczeniu, technologia ta tworzy szereg optymalnie rozmieszczonych pozornych głośników, aby stworzyć szersze, bardziej wciągające, kinowe pole dźwiękowe. W połączeniu z zestawem kina domowego lub soundbarem telewizor BRAVIA XR z funkcją Acoustic Center Sync może pełnić funkcję głośnika centralnego w konfiguracji 360 Spatial Sound Mapping . Umożliwia to dokładne dopasowanie dźwięku do zawartości ekranu.
 • BRAVIA CAM: ta nowa, przełomowa technologia optymalizuje obraz i dźwięk w taki sposób, że użytkownik zawsze zajmuje najlepsze miejsce przed telewizorem. BRAVIA CAM wprowadza również sterowanie gestami, czat wideo i wiele innych nowych, rozrywkowych funkcji.
fot. Sony
 • Ambient Optimization Pro: połączenie telewizora BRAVIA XR z modułem BRAVIA CAM tworzy zupełnie nowe możliwości. BRAVIA CAM rozpoznaje, w której części pokoju znajduje się widz i jak daleko znajduje się od telewizora, po czym dobiera optymalne ustawienia obrazu i dźwięku.

fot. Sony

 • Google TV: Google TV to ponad 700 000 filmów i programów, telewizja na żywo i inne materiały z różnych aplikacji i subskrypcji w jednym miejscu — są zawsze uporządkowane i gotowe do oglądania. Dzięki indywidualnie dobieranym rekomendacjom użytkownik z łatwością znajdzie coś dla siebie. Może też dodawać zakładki do programów i filmów, umieszczając je na jednej liście rzeczy do obejrzenia. Zawartość tej listy można także uzupełniać z telefonu lub laptopa, używając wyszukiwarki Google.
 • Pilot Premium: nasz nowy, aluminiowy pilot premium jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu w czystości. Ma zredukowaną ilość przycisków i podświetlenie, dzięki któremu użytkownicy widzą wszystko wyraźnie nawet w ciemności. Koniec z poszukiwaniem pilota wśród poduszek na kanapie. Wystarczy powiedzieć: „OK Google, znajdź pilot”, a pilot zacznie emitować sygnał dźwiękowy.
 • BRAVIA CORE: BRAVIA CORE to fabrycznie zainstalowana platforma filmowa, która oferuje nabywcom telewizorów BRAVIA XR do 10 filmów i do 24 miesięcy nielimitowanej transmisji strumieniowej. Dzięki technologiom BRAVIA XR, Pure Stream i IMAX Enhanced widz zawsze ogląda doskonały obraz uzupełniony wyrazistym dźwiękiem. Po włączeniu trybu BRAVIA CORE Calibrated Mode telewizor automatycznie dobiera optymalne ustawienia obrazu filmowego, by zapewnić wyjątkowe wrażenia kinowe podczas oglądania w domu. Z czasem wybór filmów będzie wzbogacany o nowe tytuły. W 2022 r. usługa BRAVIA CORE będzie dostępna w ponad 75 krajach.

Sony wprowadza nowy serwis wideo VOD - BRAVIA CORE. Włączymy go tylko na telewizorach Sony BRAVIA XR! Co tam obejrzymy?

 • Netflix Adaptive Calibrated Mode: to nowy tryb wyświetlania wykorzystujący czujnik zewnętrznego oświetlenia telewizora Sony BRAVIA XR, aby wygląd obrazu na ekranie odzwierciedlał zamysł twórców niezależnie od panującego oświetlenia. Funkcja ta stanowi owoc ścisłej współpracy firmy Sony z platformą Netflix. Dzięki niej widzowie oglądający treści z serwisu Netflix uzyskują dokładnie oddane kolory, odpowiedni kontrast i wierne odwzorowanie ruchu zarówno w ciemnym, jak i dobrze oświetlonym pomieszczeniu.
 • Idealne do PlayStation 5: połączenie telewizora BRAVIA XR z konsolą PlayStation 5 zmienia granie w fantastyczne przeżycie. Telewizory BRAVIA XR jako jedyne automatycznie optymalizują ustawienia, by zapewnić najlepszy możliwy obraz z konsoli PlayStation 5 zarówno podczas gry, jak i oglądania filmu. Urzekający obraz i dźwięk przenoszą widza w sam środek akcji. Telewizory obsługują też format 4K / 120 kl./s zdefiniowany w specyfikacji HDMI 2.1. Oznacza to płynny, wyraźny ruch i lepsze warunki do gry.
 • Zaangażowanie w zrównoważony rozwój: firma Sony angażuje się w ideę zrównoważonego rozwoju począwszy od fazy projektowania aż po końcowy efekt. W tym roku w wybranych modelach zastosowano opracowane przez Sony tworzywo SORPLAS, pochodzące w 99% z recyklingu tworzyw sztucznych. W rezultacie ilość zużywanego plastiku z surowców pierwotnych spadła nawet o 60%. Około 15% mniejsze jest opakowanie telewizora; znacznie zmalało wykorzystanie farby drukarskiej (około 90%) i plastiku (około 35%). Co więcej, moduł BRAVIA CAM rozpoznaje, że widzowie nie siedzą już przed telewizorem, i może przyciemnić ekran w celu oszczędzania energii. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.
fot. Sony

magicLinks_2_1

Źródła: Media Expert, Sony


Telewizory i inne produkty Sony – przeczytaj więcej:

(7685)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek
Tomek
10 dni temu

To kiedy testy?

Roman
Roman
10 dni temu

Drogie te TV ale wiadomo cena na premierę . Czekamy na test 🙂

Grigor
Grigor
10 dni temu

A ja czekam na 50 calowy telewizor mini led. Ale chyba się nie doczekam.

Paweł
Paweł
8 dni temu
Reply to  Grigor

Już od dobrego roku można taki kupić.

Roger
Roger
10 dni temu

Te ceny są wprost katastrofalne. To już wolę oleda LG.

robert
robert
10 dni temu
Reply to  Roger

walnęli jakby dopiero co odkryli miniled…

Mariusz
Mariusz
9 dni temu
Reply to  robert

ale ten ma być zupełnie inny. backlight master drive itd itd .. posłuchaj zajawek:
https://www.youtube.com/watch?v=-8QLKtQuWyo

robert
robert
9 dni temu
Reply to  Mariusz

pierdu pierdu jakiegoś pana, wyjdzie w praniu jaka jest prawda bo nie takie wynalazki okazywały się “zaledwie dobrymi”

Mariusz
Mariusz
8 dni temu
Reply to  robert

prawda prawda! poczekamy na test. niemniej zewsząd słychać, że to TO…

Krzysztof
Krzysztof
10 dni temu

panowie czekam za testem – może być bardzo ciekawy.

Arek
Arek
9 dni temu

Zredukowali plastik o 60 % i wywalili cenę w kosmos ,spoko tak 3mać.

Wojtas
Wojtas
8 dni temu

Nowy telewizorek super sprawa, przydałoby się 😛 ale narazie to poleciałem na nowe głośniki z TopHifi, może za jakiś czas żona pozwoli wymienić i tv :DDDD

Aaa
Aaa
8 dni temu

Juz potwierdzone ze Master backlight (wygaszanie strefowe) jest nie aktywny w trybie gry z vrr wiec tv nadaje sie do wszystkiego oprócz grania 🙂

Mariusz
Mariusz
7 dni temu
Reply to  Aaa

wiemy, wiemy! ja akurat potrzebuję do wszystkiego oprócz grania 😉 byleby bloom był mini…

robert
robert
5 dni temu
Reply to  Aaa

wyłączony bo miałby wpływ na imput lag,,,

15
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x