Home News Telewizory Hisense OLED wchodzą do sprzedaży w Europie
Telewizory Hisense OLED wchodzą do sprzedaży w Europie

Telewizory Hisense OLED wchodzą do sprzedaży w Europie

3.98K
4

Firma Hisense właśnie wprowadza telewizory OLED (modele z końca 2018) do Europy i Wielkiej Brytanii. Znamy cenę oraz informacje o początkowej dostępności.

Pierwszym modelem OLED TV marki Hisense, jaki będzie dostępny na Starym Kontynencie jest O8B. Ten telewizor odznacza się 55-calowym ekranem z obsługą Dolby Vision, HDR10 oraz HLG. Matryca sprzętu zapewnia 120 Hz odświeżanie przy obsłudze 10-bitowej głębi kolorów. Szczytowa wartość jasności, jaką osiąga telewizor to 1000 nitów, przy “nieskazitelnej czerni” i szerokich kątach widzenia, jakie reklamuje producent. Jeśli chodzi natomiast o audio, telewizor jest w stanie dekodować Dolby Atmos. W kwestii złącz znajdziemy tutaj cztery porty HDMI 2.0 (w tym jeden z ARC) i dwa gniazda USB 2.0.

Hisense

Jego premiera w Wielkiej Brytanii odbędzie się 1 lipca i kosztuje tam 1600 funtów (7634 złotych). Co ciekawe, pojawił się on również w sprzedaży we Włoszech, gdzie jego cena wynosi 1400 euro (5961 złotych). Być może w niedługim czasie trafi również na inne rynki europejskie. Trochę ironiczną ciekawostką jest to, że choć Hisense dołączyło do HDR10+ Alliance, to firma zdecydowała się wspierać przy tym modelu format Dolby Vision. Podobnie jeśli chodzi o przynależność chińskiej korporacji do QLED Alliance, który stał w opozycji względem telewizorów OLED. Jak widać trendy zmieniają się w sposób dynamiczny i opowiedzenie się po jednej czy drugiej stronie – nie jest ostateczną deklaracją.


ZOBACZ TAKŻE: LG wprowadzi 48-calowe 4K OLED TV!


Źródło: flatpanels

 

(3976)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

 1. Bardzo ciekawy przelicznik mają.

  1400 EUR i 1600£

  To chyba 1200£ powinno być....

  Kto im to kupi za 1600£????

   

   

 2. Bawiłem się tymi telewizorami w sklepie w Chinach. Chyba gdzieś o tym pisałem. Nie wiem jaki bedzie Smart TV na Europę i jaka zawartość ale to tam słabe było.

  1000 nitów ??? Baaaardzo ciekawe jak oni to zrobili.

 3. Od kogo jest matryca? Lg?

 4. 20 minut temu, Majzeros napisał:

  Od kogo jest matryca? Lg?

  Nikt inny masowo tych matryc nie produkuje.