Home News Apple TV: tvOS 13 wprowadzi picture-in-picture
Apple TV: tvOS 13 wprowadzi picture-in-picture

Apple TV: tvOS 13 wprowadzi picture-in-picture

246
0

Przystawka Apple TV otrzyma prawdopodobnie wkrótce tryb picture-in-picture. Funkcjonalność została właśnie wprowadzona do testów beta systemu tvOS 13.

O nowej funkcjonalności Apple TV poinformował portal 9to5Mac. Picture-in-picture w kontekście tego urządzenia pozwala na wyświetlenie nakładki z zawartością wideo z innej aplikacji w rogu ekranu. Tryb iIP zdaje się działać na identycznych zasadach, jak na iPadzie. Mamy więc w okienku PiP mini-panel kontrolny umożliwiający przeskoczenie do przypiętej aplikacji bądź zakończenie odtwarzania w tym trybie. W Internecie pojawiło się nagranie ukazujące działanie tego trybu.

Apple TV

Nie jest w tym momencie jednak jasne, czy jest to funkcja systemowa, która integruje się z wszystkimi typami zawartości wideo z każdej aplikacji, czy tylko z wybranymi. Aktualizacja tvOS 13 trafi na urządzenia Apple TV HD i 4K tej jesieni. Wprowadzi ona między innymi nowy ekran główny z możliwością podglądu wideo zawartości, a także obsługę kontrolerów od Xbox One i PS4. Istotną, nową funkcją ma być również obsługa wielu kont jednocześnie.


ZOBACZ TAKŻE: Apple Pro Display XDR – monitor 6K za 5000 dolarów 


Źródło: flatpanels, 9to5Mac

(246)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o