Home News Monitor Alienware OLED 4K jednak się ukaże
Monitor Alienware OLED 4K jednak się ukaże

Monitor Alienware OLED 4K jednak się ukaże

566
0

Ostatnio dużo spekulowało się o tym, że Dell (właściciel marki Alienware) zrezygnuje z wydania 55-calowego monitora dla graczy 4K OLED. Przedstawiciele firmy wypowiedzieli się jednak na ten temat i zapewnili, że sprzęt ukaże się jeszcze w tym roku.

Monitor dla graczy Dell Alienware to 55-calowy model 4K OLED. Jego ekran odznacza się odświeżaniem 120 Hz oraz pokryciem przestrzeni DCI-P3 w 98%. Specyfikacja nie jest w pełni sfinalizowana, ale pewne jest, że ma on obsługiwać technologię typu Adaptive-Sync, gdyż wspiera Variable Refresh Rate (VRR). W tym momencie nie wiemy jeszcze czy będzie to AMD FreeSync czy NVIDIA G-Sync. Dell nie podał również informacji o obsłudze HDR. Monitor wyróżnia się cienkimi ramkami oraz minimalistycznym wzornictwem. Jego wygląd wzbogaca pulsujące oświetlenie centralnej części dolnej ramki.

OLEDOLED

Portal WCCFtech kilka dni temu podawał, że według jednego z przedstawicieli Della miał być to jedynie koncepcyjny produkt. Tym samym mógł nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Jak się okazuje, portal PC Gamer uzyskał dzisiaj dalszy komentarz. Firma zapowiedziała, że monitor ten definitywnie wejdzie do sprzedaży. Miałoby się to stać w czwartym kwartale 2019 roku. Ponadto, sprzęt będzie zaprezentowany na targach Gamescom w sierpniu tego roku w Kolonii. Cena urządzenia będzie niewątpliwie wysoka. Dla porównania − 65-calowy monitor LCD HP Omen X Emperium kosztuje 4999 dolarów (ponad 19 tys. złotych).


ZOBACZ TAKŻE: LG UW4K 175 Hz – pierwszy monitor IPS z 1 ms opóźnienia


Źródło: PC Gamer

(566)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o