Home News Nowa generacja iPhone wyłącznie z ekranami OLED?
Nowa generacja iPhone wyłącznie z ekranami OLED?

Nowa generacja iPhone wyłącznie z ekranami OLED?

1.01K
0

Według najnowszego raportu znanego branżowego analityka, nowa generacja iPhone miałaby być wyposażona wyłącznie w ekrany OLED. Niestety to samo źródło utrzymuje, że Apple dokona tego technologicznego skoku dopiero w 2020.

Ming-Chi Kuo, specjalizujący się w tematyce Apple analityk podaje informacje o trzech modelach iPhone’ów. Ich premiera miałaby nastąpić w drugiej połowie 2020 roku. Według raportu, każdy z nich miałby posiadać ekran OLED, w wersjach 5,4-, 6,1- oraz 6,7-calowej (w zależności od modelu). Ekrany 6,7-calowe oraz 5,4-calowy będą użyte w modelach premium. Natomiast 6,1-calowy zarezerwowany będzie dla ich tańszego wariantu. Apple dopiero od niedawna dokonało przeskoku na technologię OLED. Pierwszym smartfonem firmy z tego typu ekranem był iPhone X. W tym roku nie przybędzie więcej produktów giganta z Cupertino z takim wyświetlaczem, poza odświeżeniem modelu X. Jest zarazem możliwe, że wariant 5,4-calowy będzie następcą serii SE.

iPhone

Dwa iPhone’y z wyższej półki mają być wyposażone w moduły łączności 5G, podczas gdy wariant 6,1-calowy będzie jedynie obsługiwać LTE. W 2021 wszystkie modele iPhone’ów mają już obsługiwać najnowszy standard łączności komórkowej. Trudno jednak powiedzieć, czy nie będzie to wtedy zbyt późno w porównaniu do reszty (androidowego) rynku, który chwali się obsługą 5G już teraz. W tym momencie Apple ma wykorzystywać modemy dostarczone przez Qualcomm. Jednakże Ming-Chi Kuo sądzi, że na przełomie 2022-2023 firma mogłaby przestawić się na komponenty własnej produkcji.


ZOBACZ TAKŻE: OnePlus 7 Pro: ekran najwyższej klasy z HDR10+


Źródło: Forbes

(1009)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o