Home News Telewizja naziemna: zmiany na multipleksie TVP! Kanały w innych miejscach – jak odbierać?
Telewizja naziemna: zmiany na multipleksie TVP! Kanały w innych miejscach – jak odbierać?

Telewizja naziemna: zmiany na multipleksie TVP! Kanały w innych miejscach – jak odbierać?

4.69K
0

Telewizja naziemna przejdzie w środę 14 września istotne zmiany: kanały ulokowane na ogólnopolskim MUX-3 zmienią parametry nadawania w Elblągu i okolicach. Niektórzy widzowie będą musieli przestroić swoje odbiorniki, wykonując ponowne wyszukiwanie stacji. Jak odbierać i oglądać MUX-3 po zmianach?

Naziemna telewizja cyfrowa – kanały TVP na MUX-3 z nowymi parametrami! Jak odbierać?

Telewizja Polska wystosowała komunikat skierowany do odbiorców telewizji naziemnej z Elbląga i okolic. Choć zmiany na MUX-3 powinny zostać automatycznie uwzględnione przez posiadany odbiornik, to mimo wszystko warto zapoznać się z jego treścią.

TVP kanały MUX-3 telewizja naziemna nowe parametry jak odbieraćfot. TVP

“14 września zmieni się częstotliwość nadawania trzeciego multipleksu telewizji naziemnej. Dla części widzów może to oznaczać konieczność przestrojenia telewizorów i dekoderów. Zmiana dotyczy widzów, których odbiorniki odbierają sygnał z nadajnika Elbląg Jagodnik.

Dla większości widzów zmiana częstotliwości nadawania nie spowoduje żadnych utrudnień w odbiorze kanałów Telewizji Polskiej. Telewizory podłączone do sygnału naziemnego telewizji cyfrowej automatycznie przestroją się na nową częstotliwość i odnajdą wszystkie programy TVP dostępne na trzecim multipleksie (TVP1, TVP2, TVP3 Olsztyn, TVP Sport, TVP Info i TVP Historia). Widzowie, których odbiorniki nie dostroją się w sposób automatyczny, będą musieli uruchomić funkcję wyszukiwania kanałów w swoich telewizorach lub dekoderach i dostroić odbiór programów na nowej częstotliwości. Informacja w jaki sposób wyszukać dostępne programy znajdują się w instrukcji obsługi posiadanego sprzętu.”

Telewizja polska TVP logo

MUX-3 to przestrzeń, która nawet do końca 2023 roku może nadawać w starym standardzie DVB-T. Przypomnijmy, że z końcem czerwca b.r. większość naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce przeszła na DVB-T2 / HEVC. Nowy format pozwala na oferowanie większej liczby kanałów w wysokiej rozdzielczości.

Źródło: Telewizja Polska


Telewizja – przeczytaj więcej:

(4689)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x