Home News Te dwa kanały za chwilę będą darmowe? Mogą wejść do telewizji naziemnej!
Te dwa kanały za chwilę będą darmowe? Mogą wejść do telewizji naziemnej!

Te dwa kanały za chwilę będą darmowe? Mogą wejść do telewizji naziemnej!

799
0

Telewizja naziemna niebawem wzbogaci się na pewno o dwa nowe kanały. Wyłoni je drugi konkurs dotyczący ogólnopolskiego multipleksu MUX-8. Za pierwszym razem KRRiT nie znalazła odpowiednich kandydatów, ale tym razem poszukuje dwóch, a nie trzech stacji. Potwierdzono, że wwoje propozycje zgłosiło Red Carpet Media Group. Jakie kanały będzie można wkrótce odbierać za darmo?

Telewizja naziemna otrzyma dwa nowe kanały. Do nadawania na MUX-8 zgłosiło się Red Carpet Media Group. Co będzie można odbierać?

Nowy konkurs rozpisany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji ma na celu wyłonienie dwóch kanałów, które następnie ulokowane zostaną na nadającym w standardzie DVB-T multipleksie MUX-8. To już druga próba znalezienia nowych stacji. Poprzednia nie przyniosła efektów, ponieważ regulator otrzymał tylko jeden prawidłowy wniosek.

Serwis Wirtualnemedia.pl potwierdził informację, że dwie stacje zgłosiła firma Red Carpet Media Group i – jako że czas na zgłoszenia upłynął 9 października – są to jedyne złożone wnioski. Ten nadawca ubiegał się już o nadawanie na MUX-8 w pierwszym konkursie rozpisanym przez KRRiT, ale wnioski nie zostały przyjęte. Tym razem mają być one prawidłowe, a chodzić ma o stacje o nazwach RCTV i CTV9. Jeden z nich ma nadawać filmy i seriale oraz programy poświęcone show-biznesowi, a drugi filmy i seriale fabularne oraz dokumentalne.

Gdyby zaczęły one nadawać na MUX-8, to nadal będzie tam można ulokować jeden kanał. Niewykluczone, że KRRiT postanowi o włączeniu w skład multipleksu jedynej stacji, w sprawie której wniosek zaakceptowała w pierwszym konkursie.

telewizja naziemna mux-l1 jak odbierać oglądać kanały tvt zgorzelec program

Przypomnijmy, że na zwolnione wcześniej na MUX-8 przez Telewizję Polską miejsca trafią stacje tematyczne i mają to być trzy pozycje nadające w niskiej jakości SD. Multipleks może pomieścić jedną pozycję w HD i jedną w SD lub trzy w SD. MUX-8 wciąż nadaje w przestarzałym już standardzie DVB-T i na razie nie ma planów, by zamienić go na DVB-T2. Multipleks, wedle pierwotnych ustaleń, miał zostać zasilony kolejnymi pozycjami jesienią 2023 roku. Pierwszy konkurs KRRiT nie przyniósł jednak rozstrzygnięć (m.in. z uwagi na w większości nieprawidłowe wnioski nadawców).

jaki film filmy na walentynki co oglądać obejrzeć za darmo online flixclassic
Kanał nadający filmy trafi do telewizji naziemnej? Taka pozycja może się pojawić na MUX-8

Przypomnijmy, że umieszczenie nowych stacji w tej przestrzeni umożliwiło przeniesienie przez TVP swoich dwóch kanałów na MUX-6: TVP Kultura i TVP Kobieta.

Co można obecnie odbierać i oglądać na MUX-8? Nadają tam – jeszcze w starym standardzie DVB-T – tylko cztery kanały:

  • Zoom TV, Metro, Nowa TV, Telewizja WP

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-mux-8-konkurs-lista-kanalow


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(799)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x