Home News Informacje prasowe TCL: telewizory QLED i Mini LED oraz soundbar TS8132 z prestiżowymi nagrodami EISA 2021-2022! W jakich kategoriach je wyróżniono?
TCL: telewizory QLED i Mini LED oraz soundbar TS8132 z prestiżowymi nagrodami EISA 2021-2022! W jakich kategoriach je wyróżniono?

TCL: telewizory QLED i Mini LED oraz soundbar TS8132 z prestiżowymi nagrodami EISA 2021-2022! W jakich kategoriach je wyróżniono?

1.25K
1

Firma TCL pochwaliła się tegorocznymi nagrodami EISA, które powędrowały do jej produktów. Wyróżniono telewizory 4K QLED C728 i Mini LED C825 oraz soundbar TS8132. W głosowaniu, jak co roku, brała udział redakcja HDTVPolska, która jest jedynym polskim członkiem EISA od 2019 roku.

Nagrody EISA 2021-2022 dla telewizorów TCL QLED i Mini LED oraz soundbara TS8132 

  • TCL Mini LED TV 65C825 zdobywa po raz pierwszy w historii TCL nagrodę EISA w kategorii „PREMIUM LCD TV 2021-2022″
  • TCL QLED TV 55C728 wygrywa w kategorii “BEST BUY TV 2021-2022”
  • SOUNDBAR TCL TS8132 z nagrodą EISA „BEST BUY SOUNDBAR 2021-2022″

W tym roku, TCL odnosi wyjątkowe zwycięstwo w konkursie EISA. Po raz pierwszy TCL zdobywa „PREMIUM LCD TV 2021-2022” za telewizor z serii Mini LED TV TCL 65C825 – nagrodę za doskonałość, która wyróżnia bardzo wysokiej jakości telewizory LCD. Na tym nie koniec dobrej passy: TCL QLED TV 55C728 i SOUNDBAR TCL TS8132 zdobyły odpowiednio tytuły „BEST BUY TV 2021-2022” i „BEST BUY SOUNDBAR 2021-2022”. Te trzy prestiżowe nagrody są dowodem uznania europejskich ekspertów branży audio-wideo.

TCL Mini LED TV 65C825 po raz pierwszy w historii marki TCL ZWYCIĘZCĄ w kategorii “PREMIUM LCD TV 2021-2022”

Wprowadzony na rynek europejski w kwietniu 2021 roku, TCL 65C825 to telewizor 4K Mini LED połączony z technologią QLED, Android TV i systemem audio współtworzonym z marką Onkyo.

Nie tylko dzięki najnowocześniejszej technologii Quantum Dot, ale także drugiej generacji AiPQ, które szeroko wykorzystują sieci neuronowe Ai deep learning do skalowania UHD, model 65C825 firmy TCL i cała seria C82 zapewniają prawdziwie kinową stuprocentową objętość kolorów z ponad miliarda kolorów i odcieni oraz są w stanie sklasyfikować rodzaj zawartości, dzięki czemu obrazy na ekranie telewizora są bardzo realistyczne.

Co więcej, seria TCL C82 wyposażona jest w oryginalną technologię TCL Mini LED. Tysiące miniaturowych diod LED, z których budowany jest wysokiej jakości wyświetlacz Mini LED, zapewniają niesamowitą jasność i znacznie bogatszą, bardziej realistyczną jakość HDR. Precyzyjnie kontrolowane mini-diody LED dają zapierający dech w piersiach kontrast, który sprawia, że seria C82 jest w stanie jednocześnie pokazać nowe detale zarówno w ciemnych obszarach jak i bardzo jasnych miejscach, co finalnie przekłada się na większą głębię
i szczegółowość.

 „Dzięki zastąpieniu konwencjonalnego podświetlenia LCD wielostrefową matrycą przyciemniającą składającą się z tysięcy diod Mini LED, flagowy telewizor TCL 65C825 4K oferuje jakość obrazu, która przeczy jego atrakcyjnej cenie. Poziomy czerni i szczegóły w cieniach są doskonałe, podobnie jak precyzja odtwarzania HDR. W telewizorze są obsługiwane standardy Dolby Vision i HDR10+, a HDR10 jest dostrajany przez Dynamic Tone Mapping. Oprócz kinowej jakości obrazu, telewizor Mini LED ma wiele innych zalet, od systemu dźwiękowego zaprojektowanego we współpracy z firmą Onkyo, który zapewnia realistycznie otaczający dźwięk, po inteligentną platformę Android i zgodność z konsolami do gier nowej generacji. Jury EISA stwierdziło, że pod każdym względem model 65C825 jest telewizyjnym triumfem” – stwierdziło jury EISA.

TCL MiniLED C82; fot. TCL

Na dodatek, TCL 65C825 jest teraz Calman Ready, co oznacza, że obsługuje 3D LUT i ponad 4000 punktów kalibracji kolorów, które wykorzystuje oprogramowanie Calman podczas autokalibracji i poprawia jakość kolorów, wykorzystując Aurora Color Engine. Dzięki zastosowaniu oprogramowania Calman, konsumenci mogą w pełni wykorzystać możliwości silnika Aurora Color Engine, który został zbudowany od podstaw poprzez wdrożenie najnowszych badań w dziedzinie nauki o kolorze.

 „Od 20 lat jesteśmy odpowiedzialni za rozwój produktów, a innowacje, które wprowadzamy każdego roku pokazują, że główny ekran, który mamy w domu, dostarcza coraz więcej nowości. Seria C825 jest naszym kolejnym krokiem w kierunku telewizorów Premium lub innymi słowy produkt, który działa wyjątkowo dobrze, zapewniając intensywne wrażenia w trzech głównych obszarach, które opanowaliśmy w tym roku. Dzieje się tak w zakresie transmisji strumieniowej, wyświetlania sportu i gier wideo. Połącznie wykorzystania możliwości AI do skalowania i przetwarzania obrazu z panelem QLED gwarantującym realistyczne kolory, podświetleniem Mini LED zapewniającym niezwykle szeroki zakres dynamiki i częstotliwością odświeżania 100 Hz, dającą płynny ruch, pozwala naszym konsumentom poczuć się częścią widowiska. Nie ma telewizora premium bez kalibracji Calman Ready i Dolby Vision jako IQ, gdzie sztuczna inteligencja pomaga dostosować działanie Dolby Vision HDR do wyświetlanych treści i warunków otoczenia” – mówi Marek Maciejewski, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu na Europę.

TCL MiniLED C82; fot. TCL

TCL QLED TV 55C728 WYGRYWA W Kategorii “BEST BUY TV 2021-2022”

Kolejny zwycięzca – ultra konkurencyjny TCL 55C728 został również wprowadzony na rynek w kwietniu 2021 roku jako jeden z modeli nowej serii C72+. Łączy on drugą generację AiPQ, Quantum Dot z panelem 100 Hz zapewniającym ostry i płynny obrazu 4K HDR. Ponadto nagrodzony telewizor wyposażony jest w Game Master Pro i obsługuje wszystkie najnowsze formaty HDR (w tym HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ). Bezramkowa, ultracienka konstrukcja serii TCL C72+ posiada elegancką, metalową podstawkę, dzięki czemu ten duży telewizor można łatwo ustawić w domu na dowolnej powierzchni.

 „55-calowy telewizor 55C728 firmy TCL spełnia oczekiwania dotyczące niedrogiego telewizora 4K. Samo urządzenie ma smukłą stylistykę z dyskretnymi nóżkami, a lista jego funkcji obejmuje podłączenie HDMI 2.1, system operacyjny Android TV – z możliwością aktualizacji do Google TV jeszcze w tym roku – oraz obsługę dźwięku Dolby Vision HDR i Dolby Atmos. Co jednak równie ważne, ta atrakcyjna specyfikacja podparta jest niezwykłą jakością obrazu, który oferuje znacznie więcej niż można by oczekiwać od produktu z tej półki cenowej. Bezpośrednio podświetlany panel QLED firmy TCL wyświetla szczegółową, szeroką paletę kolorów o wyrazisty kontraście, ożywiając treści filmowe, telewizyjne oraz gry. Zintegrowany system głośników zaprojektowany przez Onkyo zapewnia mocne i klarowne brzmienie. Osoby poszukujące do swojego salonu wszechstronnego, płaskiego ekranu, który nie wydrenuje ich portfeli, powinny zwrócić uwagę właśnie na ten model” – stwierdziło jury EISA.

TCL QLED C728; fot. TCL

 „Naszą receptą na sukces dla serii C jest połączenie najlepszych kluczowych funkcjonalności, których nasi konsumenci potrzebują każdego roku, z przystępną dla każdego ceną. 2021 to rok streamingu, sportu i gier. Dla każdej z tych kategorii dzięki technologii QLED i kalibracji Calman Ready zapewniamy idealne kolory, wolny od zacięć, płynny ruch ruch i wyświetlanie gier w UHD 120 Dolby Vision VRR. Każdego roku przodujemy w demokratyzacji kluczowych technologii, a seria C728 jest kolejnym dowodem, że tak właśnie się dzieje. W tym roku uczyniliśmy bardziej dostępnym przetwarzanie obrazu Ai deep learning, Dolby Vision IQ i HDMI 2.1 48Gb przy okazji z wykorzystaniem szkła i metalu zapewniając telewizorom ponadczasowy design” – mówi Marek Maciejewski, Product Development Director Europe.

Podobnie jak TCL 65C825, TCL 55C728 jest teraz również Calman Ready, co oznacza, że obsługuje 3D LUT i ponad 4000 punktów kalibracji kolorów, z których korzysta oprogramowanie do automatycznej kalibracji Calman oraz poprawia jakość kolorów, wykorzystując Aurora Color Engine.

TCL MiniLED C728; fot. TCL

SOUNDBAR TCL TS8132 ZDOBYWA NAGRODĘ „BEST BUY SOUNDBAR 2021-2022″

TCL który odniósł wielki sukces dzięki soundbarom oferującym bardzo realistyczny dźwięk Dolby Atmos w formatach dostosowanych do wymagań wielu konsumentów wprowadził w tym roku na rynek soundbar TS8132. 3.1.2 kanałowy soundbar z Dolby Atmos i bezprzewodowym subwooferem, charakteryzujący się znakomitą wydajnością i oferujący niesamowity dźwięk z ulubionych serwisów streamingowych, telewizji i gier. TS8132 został nagrodzony przez ekspertów dźwięku EISA w kategorii „BEST BUY SOUNDBAR 2020-2021”.

Soundbar TCL TS8132; fot. TCL

Oprócz dostarczania wspaniałych, wciągających wrażeń muzycznych podczas oglądania filmów i telewizji, soundbar szybko stanie się także Twoim centrum audio, znajdującym się w salonie. TS8132 ma wbudowanego Chromecasta, współpracuje również z popularnymi asystentami głosowymi, takimi jak Asystent Google, Apple AirPlay i Amazon Alexa, łącząc się ze wszystkimi popularnymi ekosystemami audio. Obsługuje również HDMI z eARC, przez który podłączony zostaje do telewizora obsługującego wszystkie formaty audio, a także jest zgodny z Dolby Vision 4K pass-thru.

Jak wspomniało jury EISA: „Dzięki układowi przetworników obejmującemu dedykowany kanał centralny i dwa głośniki skierowane ku górze oraz bezprzewodowy subwoofer, przystępny cenowo soundbar firmy TCL generuje z tej dyskretnej konstrukcji otaczający, 3.1.2-kanałowy dźwięk i idealnie nadaje się do uzupełnienia telewizora. Odtwarzanie dialogów, separacja efektów specjalnych i szczegółowość są również mocnymi cechami TS8132, podobnie jak poczucie skali wnoszone przez głębokie basy. Natywne odtwarzanie Dolby Atmos pozwala zamieniać treści stereo w dookolny dźwięk w trybie surround. Specyfikacja, która z powodzeniem mogłaby się znaleźć w droższym modelu – dwa porty HDMI, USB i cyfrowe złącze optyczne ułatwiają podłączenie wielu źródeł dźwięku, a wbudowany Chromecast (ze sterowaniem głosowym Google Assistant), Apple AirPlay i Bluetooth dają mnóstwo możliwości podczas bezprzewodowego połaczenia” – dodali sędziowie EISA.

fot. TCL

Doświadcz doskonałych wrażeń dźwiękowych z Dolby Atmos, które kreowane są przez 8 głośników, budujących bogatą scenę muzyczną. Zadziwi Cię nie tylko wydajność, ale także zaskakująco elegancka konstrukcja i mocny, choć kompaktowy, subwoofer.

 „W TS8132 odzwierciedlamy nasze najlepsze praktyki dotyczące tworzenia produktów, które wykorzystaliśmy podczas pracy nad nagrodzonym telewizorem TCL 55C728. Soundbar zapewnia każdemu użytkownikowi realistyczny dźwięk z serwisów streamingowych, programów telewizyjnych i konsol do gier. Doskonałe wrażenia zanurzenia się w dźwięku gwarantuje Dolby Atmos. Nasza współpraca z Dolby i 3 kanały przednie oraz 2 kanały skierowane ku górze z samego tylko z soundbara kreują dźwiękową kopułę. Nie potrzebujesz dodatkowych głośników ani kabli. Immersive sound to dziś nie wszystko, istnieją serwisy streamingowe audio takie jak Spotify, Tidal, które masz w telefonie komórkowym. Do nich również możesz używać TS8132 i słuchać z nich muzyki w jakości Hi-Fi. Każde źródło może zostać przekonwertowane na otaczający dźwięk 3D. Wszystko się zmieniło, soundbar to już nie tylko lepszy dźwięk z telewizora, ale także twój głośnik Hi-Fi do odtwarzania strumieniowego” – dodaje Marek Maciejewski, Product Development Director Europe.

magicLinks_2_1

Źródło: informacje prasowe


Więcej na temat firmy TCL:

(1249)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
pszczyn
pszczyn
2 lat temu

chciałbym zobaczyć ten telewizor na żywo parametry mi się bardzo podobają

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x