Home News Sprzedaż QLED TV może wzrosnąć w tym roku o 88%
Sprzedaż QLED TV może wzrosnąć w tym roku o 88%

Sprzedaż QLED TV może wzrosnąć w tym roku o 88%

3.61K
1

Najnowsze analizy rynku rysują dobrą przyszłość dla telewizorów QLED. Według koreańskich mediów Samsung miałby odnotować aż 88% wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Samsung QLED przebija sprzedaż wszystkich producentów OLED razem wziętych

Źródłem tych doniesień jest dziennik Business Korea, który powołuje się na najnowszy raport KB Securities. Wynika z niego, że telewizory QLED mają trafić do 88% większego grona odbiorców niż rok temu. Co więcej ich sprzedaż miałaby pozostać wyższa od odbiorników OLED. W tym roku przewaga Samsunga nad innymi producentami OLED-ów była już znacząca (896 vs 569 tys.), chociaż w zeszłym roku walka była w miarę wyrównana.

QLED

Jeśli chodzi o prognozowaną liczbę sprzedanych telewizorów QLED w 2019, ma ona wynieść 5,1 mln sztuk. Dla kontrastu – OLED TV ma zakończyć ten rok z wynikiem 3,4 mln. W 2018 proporcje sprzedaży wynosiły 2,67 vs 2,51 mln ze wskazaniem na QLED-y.

Wzrost sprzedaży ma być uwarunkowany szeroką dostępnością telewizorów w różnych formatach, a także dość przystępne ceny. Prognozuje się, w 2019 że zysk operacyjny działu Consumer Electronics firmy Samsung wyniesie 2,14 miliarda dolarów (wzrost o 24%).


ZOBACZ TAKŻE: Samsung: wkrótce ostateczna decyzja w sprawie QD-OLED


Źródło: Business Korea, AVForums

 

(3610)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o