Home News Walkman kończy 40 lat – Sony stworzyło ogromny mural
Walkman kończy 40 lat – Sony stworzyło ogromny mural

Walkman kończy 40 lat – Sony stworzyło ogromny mural

692
0

Walkman zadebiutował czterdzieści lat temu, a firma Sony właśnie upamiętniła tę rocznicę tworząc między innymi ogromny mural w Tokio.

Kieszonkowy odtwarzacz kaset stał się popkulturowym fenomenem. Powstał na prośbę współzałożyciela Sony, Masaru Ibuki, który chciał umilić sobie w ten sposób długie loty muzyką. Zadebiutował 1 lipca i w przeciągu dwóch pierwszych miesięcy do nabywców trafiło 50 000 egzemplarzy. Do końca produkcji, która nastąpiła w 2010, liczba ta wyniosła 200 milionów.

Walkman

Sony upamiętniło ten muzyczny artefakt specjalną wystawą “#009 WALKMAN IN THE PARK 40 Years Since the Day the Music Walked”, którą można zobaczyć w Ginza Sony Park w Tokio. Wystawa składa się z dwóch części – jedna z nich jest interaktywna i zwie się “My Story, My Walkman” i prezentuje historie 40 celebrytów, których życia odmienił przenośny odtwarzacz. Natomiast “Walkman Wall” to mural na którym umiejscowiono 230 różnego rodzaju Walkmanów (choć są również i Discmany i MD Discmany).

Z atrakcji można skorzystać do 1 września w godzinach od 10:00 do 20:00 lokalnego czasu. Wstęp jest darmowy.

Źródło: What Hi-Fi, Mental Floss

 

 

(692)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.