Home News Samsung The Wall za mały? Oto nowy 292’’ MicroLED 8K!
Samsung The Wall za mały? Oto nowy 292’’ MicroLED 8K!

Samsung The Wall za mały? Oto nowy 292’’ MicroLED 8K!

5.55K
9

Samsung The Wall Luxury to nowy, odświeżony MicroLED 8K. Jego poprzednia wersja mierzyła 146 cali. Tymczasem model Luxury ma ekran 8K o przekątnej aż 292 cali.

Nowy model telewizora Samsung nosi nazwę The Wall Luxury i wejdzie do sprzedaży na całym świecie już w lipcu. Samsung będzie oferował wiele wariantów swojego MicroLED TV 8K, a jego największy model posiada przekątną, bagatela, 292 cali! To aż 7,2 metra. A na dodatek z ekranem 8K.

Pomimo swoich gabarytów, głębokość konstrukcji to zaledwie 30 mm, a całość jest pozbawiona ramek. Sercem telewizora jest procesor Quantum Processor Flex, który używa algorytmów AI i maszynowego uczenia do optymalizacji obrazu każdej indywidualnej sceny.

Samsung The Wall

The Wall Luxury ma zapewnić bardzo wysoki poziom jasności, ze szczytową wartością 2000 nitów. Nikogo nie powinno dziwić, że ekran odświeża obraz w 120 Hz – wykorzystując potencjał HDMI 2.1.

Firma nie podała jeszcze ceny, ale jeśli wydawało się wam, że seria Q950R albo Sony ZG9 są drogie – to najprawdopodobniej słowo to nabierze nowego znaczenia, gdy poznamy cenę The Wall Luxury.


ZOBACZ TAKŻE: WIDEO-TEST Sony ZG9 8K


Źródło: Engadget, TechRadar

(5547)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(9)

 1. 53 minuty temu, LV426 napisał:

  Nadal mało ?

  Jak malo? Do domu wystarczy! 

  Zreszta nie tylko do domu. Mozesz spokojnie przed takim kolosem  10 osob w rzedzie posadzic. Do tego 10  rzedow i kino studyjne jak sie patrzy.

  Uprzedzam pytania o katy i laczenia.

  Jakis czas temu poswiecilem sie dla dobra sprawy i ogladalem Avangers Endgame z pierwszego rzedu ( ekran 10m szerokosci)  i tylko raz cos tam na jasnym, jednolitym  tle wyszlo..

  Edit:

  Kat w pierwszym rzedzie, , jak widac na ponizszym zdjeciu, byl zabojczy:

   

  https://drive.google.com/open?id=116hVGDbbB_NCMM29fKCBVl8Vecyss6qA

  https://drive.google.com/open?id=11A8sl-m4YsKAexrexDBFBaf-bvEnr14t

 2. Do domku na działkę ?

   

  Żartowałem przecież. Wielu ludzi nie ma miejsca na takiego kolosa. 

 3. Rozmiar taki, ni w 5, ni w 10.

  Do domu za duży, do kina za mały.

  Zostają prywatne salki kinowe i może jakieś mikro-kina, mogły by powstać z takim ekranem.

  Takie kino premium, z dobrym obrazem i dźwiękiem.

   

   

   

   

 4. Przy wszystkich swoich wadach (łączenia, jednorodność paneli), to i tak najbardziej przyszłościowa technologia do dużych ekranów (80"+) wysokiej jakości. I w dodatku podejrzewam, że opracowanie (i skopiowanie :P ) tej technologii do rozsądnych uzysków będzie łatwiejsze niż w przypadku OLED-a, więc liczę na dużą konkurencję i spadek cen.

 5. 5 minut temu, raus napisał:

   I w dodatku podejrzewam, że opracowanie (i skopiowanie :P ) tej technologii do rozsądnych uzysków będzie łatwiejsze niż w przypadku OLED-a, więc liczę na dużą konkurencję i spadek cen.

  a niby czemu ma być łatwiejsze? na razie czekamy na pierwsze wersję konsumencką microled'a - ale ta to chyba za 5 lat dopiero się pojawi :(

  a oled można chyba nawet "drukować" - więc  na dwoje babka wróżyła

  na pewno największe znaczenie ma skala produkcji

 6. Generalnie dlatego, że koncepcyjnie to rozwinięcie idei dużego ekranu LED - płytka z gęsto naniesionymi diodami (w przypadku takich "jakościowych" ekranów pewnie z jakimś wypełnieniem miedzy diodami żeby dziury nie straszyły) plus jakieś zasilania i sterowania.

  Drukowany OLED nie za bardzo chce wyjść z fazy prototypu, chociaż gdyby pomógł obniżyć koszty to byłoby fajnie.

  No i dodatkowym plusem microleda jest jego modułowość - zepsuty jeden panel z kilkunastu będzie wymagał tylko wymiany tego panelu, w przypadku OLED-a kilka martwych pikseli albo jeden świecący i cała matryca idzie na śmietnik.

 7. 22 minuty temu, raus napisał:

  No i dodatkowym plusem microleda jest jego modułowość

  kwestia czy nie będzie widać modułów z 1,5m - wtedy to byłoby super rozwiązanie

 8. Oledy mają cały czas tą wadę z wielkościami i 77 cali jest nadal za drogi , 85 cali nie ma wcale a przyszły 88 cali to cena z kosmosu ?