Home Testy Telewizory LCD Samsung Samsung KS7000 (UE55KS7000) Test – najtańszy SUHD z Ultra HD Premium
Samsung KS7000 (UE55KS7000) Test – najtańszy SUHD z Ultra HD Premium

Samsung KS7000 (UE55KS7000) Test – najtańszy SUHD z Ultra HD Premium

87.05K
1074
Po zaaplikowaniu zalecanych ustawień (opisanych we wstępie), KS7000 może pochwalić się bardzo dobrą obróbką obrazu. Wyłączenie redukcji szumów, oraz innych zbędnych “dopalaczy” sprawiło, że obraz trafiał na ekran praktycznie w takiej formie, w jakiej został wypalony na płycie, tudzież nadany w telewizji. Bez jakichkolwiek zmian. Po ustawieniu suwaka ostrości na pozycję “0” nie miało też miejsca jakiekolwiek uwypuklanie krawędzi. Jeżeli jednak planujemy oglądać głównie materiały poddane mocnej kompresji, na przykład z telewizji, to możemy sobie pozwolić na nieznaczne podniesienie suwaka “ostrość”..
samsung-ks7000-skalowanie
W tym miejscu będę do znudzenia powtarzał, że w dzisiejszych czasach rezultaty skalowania wyglądają niemal identycznie na wszystkich telewizorach. Twierdzenie to znalazło potwierdzenie w moim eksperymencie, którego wyniki znajdują się pod tym adresem.

Zwracam też uwagę, że skalowanie nie jest procesem podnoszącym jakość obrazu i materiał HD czy nawet SD generalnie wygląda bardzo podobnie czy to na wyświetlaczu Ultra HD, czy na Full HD. Dopiero treść natywna o wysokiej rozdzielczości pozwala odczuć wyraźną różnicę, jednak pod warunkiem, że widz znajduje się w odpowiedniej odległości od ekranu. Można ją wyliczyć z kalkulatora odległości.

(87050)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(1 074)

 1. 11 minut temu, Waldo94 napisał:

  Pomiędzy podświetleniem a pikselami jest taka specjalna powłoka i ona sie przepala. Ta wada dotyczy modeli JS z 2015 oraz KS z 2016 roku.

  Masakra. Wydałem 6k na ten TV. Miał być na kilka lat...

 2. 4 minuty temu, matteo23 napisał:

  Masakra. Wydałem 6k na ten TV. Miał być na kilka lat... 

  Odczytaj pw. Jeszcze jakiś czas ci posłuży, to sie psuje powoli, Nie z dnia na dzień. Możesz też wymienić matryce.

 3. Gambit 007 Gambit 007 napisał(a):

  U mnie podobnie tv .sam się zaktualizował ,wiecie może jakie są zmiany ??

 4. jacek666b jacek666b napisał(a):

  A ma ktoś to sławne firmware 1239?

  Nie działa mi CEC z ampli, mam nadzieję że to pomoże

 5. Bartek_Nowak Bartek_Nowak napisał(a):
  U mnie podobnie tv .sam się zaktualizował ,wiecie może jakie są zmiany ??
  Dokładnie. Wie ktoś co się zmieniło?

  Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 6. Nie zauważyłem zmian.

 7. damianlorencki damianlorencki napisał(a):

  Mam info dla wszystkich zainteresowanych, na wymienioną matrycę przysługują od nowa 24 miesiące gwarancji, mnie chcieli zbyć jak po roku od zakończenia normalnej gwarancji wymieniona matryca znowu zaczęła siadać, twierdząc, że mam tylko 3 dodatkowe miesiące gwarancji na usługę serwisową. Ale po zagłębieniu się w temat:

  Zgodnie z art. 581. k.c. 

  § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej.

   

  I nagle okazało się, że i owszem, serwis Samsunga przyznaje, że należą mi się pełne 24 miesiące od wymiany matrycy 😉

  W piątek przyjedzie pan z serwisu i zobaczymy co powie na śliczne prześwietlenia na moim TV.

   

   

 8. Jedna rzecz mnie irytuje. Jak wiadomo na pasku menu pojawiają się promowane strony www lub filmów na YT natomiast ostatnio zaczęła pojawiać się reklama McDonalds. Czy ktoś wie jak się tego gów...a (nie znajduję delikatniejszego określenia) pozbyć? Oczywiście mam na myśli sytuację kiedy TV będzie ciągle mógł korzystać z internetu.

 9. Pojawiło się firmware 1240 no ale mam generalnie z tym jeden problem. To już nie pierwszy raz i mam wrażenie, że TV nie aktualizuje się właściwie. TV pokazuje info, że znalazł firmware, po czym jak klikam zainstaluj wyłącza się tylko na chwilę i włącza i tyle. Pokazuje, że niby jest aktualizacja wykonana i jest nowy numer oprogramowania w menu, ale jak pamiętam robiłem to przez USB to trwało to kilka/kilkanaście minut ! Co jest więc nie tak? 

Close