Home News Project Linda: Razer chce przekształcić Twój telefon w laptopa
Project Linda: Razer chce przekształcić Twój telefon w laptopa

Project Linda: Razer chce przekształcić Twój telefon w laptopa

279
0

Firma Razer opracowała właśnie interesujący prototyp, zwany Project Linda. Jest to obudowa , która przeobraża smartfona w laptopa z systemem Android.

Tego typu eksperymenty nie są zupełną nowością. Na przykład intrygujący HP Elite X3 oferował „pustą” obudowę laptopa z którą można było (przewodowo lub bez) połączyć smartfon i używać go niczym komputera (z pewnymi ograniczeniami, lub przy poniesieniu sporych kosztów – bez). Firma Razer proponuje coś podobnego, lecz odmiennego w funkcjonalności i opartego na Androidzie.

W przypadku Project Linda wpinalibyśmy smartfon w przestrzeń gdzie normalnie w laptopie znaleźlibyśmy touchpada. I taką też funkcję miałby kompatybilny Razer Phone. Telefon używa złącza USB typu C i w ten sposób zarówno pobiera prąd, jak i dokonuje transferu danych. Należy dodać, że smartfon Razera posiada bardzo dobrej jakości głośniki, a stacja dokująca (obudowa laptopa) wyposażona jest w specjalny slot, którego umiejscowienie pomaga w korzystaniu z czytnika linii papilarnych.

Jeśli chodzi o samą obudowę laptopową, bazuje ona na Razer Blade Stealth i posiada 13 calowy ekran LCD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli przy 120 Hz odświeżaniu. Co ciekawe, klawiatura korzysta z rozwiązań Razera, w tym oświetlenia typu Chroma. Oprócz tego znajdziemy tutaj jedno złącze USB typu C, USB-A, a także gniazdo audio 3.5mm oraz 200 GB pamięci wewnętrznej przy akumulatorze zapewniającym 53,6 Wh. Waga całości wynosi 1,25 kg.

Razer Project Linda smartfon android laptop

Razer planuje wprowadzić obsługę ekranu dotykowego i zewnętrznych podłączeń do HDMI. W chwili obecnej jest to jedynie prototyp nad którym pracuje mała, dedykowana ekipa specjalizująca się w Androidzie. Interesujący jednak będzie rozwój tego projektu, w końcu 8 GB pamięci RAM Razer Phone’a mogłoby znaleźć zastosowanie dla bardziej wymagających w innej formie. Takiej np. jak w Project Linda.

 

(279)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.