Home News Prawie 6 mln sprzedanych PS4 w trakcie świąt. 73,6 mln egzemplarzy na całym świecie
Prawie 6 mln sprzedanych PS4 w trakcie świąt. 73,6 mln egzemplarzy na całym świecie

Prawie 6 mln sprzedanych PS4 w trakcie świąt. 73,6 mln egzemplarzy na całym świecie

458
1

Świetna passa sprzedażowa PS4 trwa w najlepsze. Konsola Sony właśnie przekroczyła próg 70 mln sprzedanych sztuk, z czego w trakcie samego okresu okołoświątecznego rozeszło się niemal 6 mln egzemplarzy.

W trakcie okresu świątecznego (który inauguruje Czarny Piątek) po PS4 sięgnęło ponad 5,9 miliona osób. Światowa sprzedaż konsoli Sony na dzień 31 grudnia 2017 wynosi łącznie 73,6 miliona sztuk. Jednocześnie w listopadzie i grudniu posiadacze PS4 zakupili aż 55,9 miliona egzemplarzy gier, licząc zarówno sprzedaż cyfrową, jak i pudełkową. W porównaniu do roku ubiegłego, jest to 10% wzrost sprzedaży. Całkowita liczba sprzedanych tytułów na najnowszą konsolę Sony przekracza 645 milionów.

Przy okazji z oświadczenia prasowego Johna Kodery (prezesa Sony Interactive Entertainment) wynika także, że liczba abonentów usługi PlayStation Plus wynosi około 31,5 miliona, a w grudniu 2017 sklep PlayStation Store uświadczył rekordowych przychodów. Prawdopodobnie w 2018 sprzedaż PS4 przewyższy PS3 (łącznie 83 mln sztuk), a kluczowymi dla Sony grami w tym roku będą: God of War, Spider-Man, Days Gone i Detroit: Become Human.

PS4 73,6 mln sztuk sprzedaż

A czy wy jesteście w gronie szczęśliwych posiadaczy PS4? Na co najbardziej czekacie w tym roku?

(458)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(1)

  1. Dla mnie najlepsza gra to ja i ona...:) A najlepiej jak się obca od czasu do czasu trafi...