Home News PS5: Sony stworzy bezprzewodowe PSVR 2?
PS5: Sony stworzy bezprzewodowe PSVR 2?

PS5: Sony stworzy bezprzewodowe PSVR 2?

754
0

W sieci pojawiły się właśnie informacje związane z zestawem wirtualnej rzeczywistości PSVR 2, który powstaje z myślą o PS5. Nowe akcesorium Sony może wyeliminować niedoskonałości obecnej technologii.

Patent wypatrzył portal LetsGoDigital. Został on złożony w lutym 2019 roku i przedstawia on zestaw VR z opcją śledzenia ruchów głową, jak również dodatkowymi kontrolerami ruchowymi i kamerą. Sprzęt w przeciwieństwie do obecnej wersji PSVR ma być całkowicie bezprzewodowy.

PS5

Skomplikowany proces podłączania, duża ilość zajmowanego miejsca oraz liczba kabli, jakich PSVR wymaga na dłuższą metę stanowi przeszkodzę niż zachętę. Sprzęt mimo wszystko ma ogromny potencjał i sprzedał się najlepiej ze wszystkich tego typu urządzeń na rynku. Gdyby jednak wyeliminować te niedogodności natury ergonomicznej, miałby szansę stać się jeszcze większym hitem.

Oczywiście pod warunkiem, że otrzymalibyśmy również bardziej zaawansowane, kreatywniejsze gry. Od czasu do czasu na PSVR pojawia się jakaś pojedyncza perełka, ale myślę, że wszyscy chcielibyśmy, aby interesujące tytuły pojawiały się tam z większą regularnością.


ZOBACZ TAKŻE: PlayStation 5 zapowiedziane. Wiemy kiedy Sony wyda PS5!


Z racji tego, że mamy do czynienia z patentem, nie mamy żadnej gwarancji, że koncept ten zostanie sfinalizowany. Mimo wszystko obserwatorzy branży (a nawet producenci sprzętu) są zgodni – przyszłość VR jest bezprzewodowa. Nikogo więc nie powinno zdziwić, jeśli Sony ostatecznie sfinalizuje headset w takiej formie.

Źródło: Destructoid

Możecie również u nas przeczytać:

(754)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o