Home News Informacje prasowe Projektory Epson oświetliły mury starego miasta w Jerozolimie
Projektory Epson oświetliły mury starego miasta w Jerozolimie

Projektory Epson oświetliły mury starego miasta w Jerozolimie

66
0

Epson we współpracy z AVS zorganizował wielki pokaz świateł na murach Starego Miasta w Jerozolimie. 20 zsynchronizowanych projektorów laserowych EB-L25000U wyświetlało wyjątkowy spektakl na powierzchni 4500 m²

Mury Starego Miasta w Jerozolimie zostały oświetlone za pomocą laserowych projektorów instalacyjnych Epson EB-L25000U tworząc najambitniejszy projekt, w jakim zostały użyte. W ramach jednego z największych przedsięwzięć audiowizualnych w historii państwa Izrael zsynchronizowano dwadzieścia projektorów, aby ożywić 4500 m² ścian, wyświetlając na nich kolorowe, animowane obrazy. W tym samym czasie na niebie nad murami sto podświetlonych dronów tworzyło różne kształty i napisy.

Pokaz prezentowany codziennie pomiędzy Bramą Jafy, a ogrodem Habonim, wykorzystuje najnowocześniejsze projektory laserowe i drony oraz wybudowane niemal 500 lat temu fortyfikacje, by opowiedzieć historię miasta za pomocą kolorowych obrazów. Ze względu na panujące tam wysokie temperatury i wszechobecny pył to zadanie jest wyzwaniem dla stosowanych urządzeń.

„Gdy zaproponowano nam udział przygotowaniu jednego z największych widowisk multimedialnych w Izraelu, wiedzieliśmy, że będziemy musieli nie tylko wykazać się wyobraźnią, lecz także przygotować mnóstwo niekonwencjonalnych pomysłów i materiałów oraz sięgnąć po najnowsze rozwiązania techniczne” — wspomina Malki Shem-Tov, współproducent wydarzenia i członek zarządu firmy AVS, która należy do największych i najbardziej wyspecjalizowanych izraelskich dostawców rozwiązań multimedialnych. Spółka ta wsparła realizację projektu swoimi możliwościami technicznymi i rozległym doświadczeniem zdobytym podczas organizacji wielu istotnych wydarzeń.

EPSON-JERUSALEM

Dwadzieścia projektorów i sześć kilometrów przewodów

Korzystając z pomocy S.A. Systems Ltd., strategicznego partnera Epson Israel, firma AVS użyła sześciu kilometrów światłowodów i stu węzłów komunikacyjnych, aby przesyłać obrazy do dwudziestu projektorów Epson.

„Pokaz, który mieszkańcy Izraela zobaczyli w noc otwarcia — i będą mogli oglądać do połowy lipca 2017 roku — jest wynikiem ponad dwóch miesięcy planowania” — opowiada Lee Harrison, menedżer ds. rozwoju w dziale profesjonalnych projekcji Epson Europe, który nadzorował wprowadzanie tego projektu w życie.

„Zespół AVS, kierowany przez członka zarządu i dyrektora technicznego Assafa Shem-Tova, wybrał model EB-L25000U, najmocniejszy i najbardziej zaawansowany projektor laserowy Epson, dzięki któremu nasza firma wkroczyła w nową erę projekcji wielkoformatowej. Nasz nowy, reprezentacyjny projektor, który już jest wykorzystywany podczas konferencji, imprez plenerowych i dużych pokazów na całym świecie, jest lżejszy i mniejszy od konkurencyjnych modeli[1], a mimo to zapewnia silne światło o jasności 25 000 lumenów. Charakteryzuje się też wytrzymałą konstrukcją i wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, co ma kluczowe znaczenie podczas ciągłego działania w miejscu takim jak Jerozolima, gdzie unosi się pył i panuje 35-stopniowy upał” — tłumaczy Harrison.

Wytrzymałe rozwiązanie do najbardziej wymagających środowisk

Według Orena Fleischera, dyrektora generalnego Epson Israel, nowe modele laserowe mają znacznie większą wydajność, dzięki czemu umacniają czołową pozycję firmy na rynku projektorów. „Według ekspertów Futuresource[2] Epson zajmuje pierwsze miejsce wśród producentów projektorów. Biorąc pod uwagę liczną konkurencję, pozycja lidera w branży nie jest dla nas czymś oczywistym. Osiągnęliśmy ją między innymi dzięki wprowadzaniu innowacji na całym świecie. Naszym celem — o czym świadczy ten projekt — jest podejmowanie zadań, które wydają się niemożliwe do zrealizowania, i znajdowanie nowych zastosowań danego rozwiązania oraz wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i zaspokajanie ich” — twierdzi Fleisher.

Wytrzymałe i niezawodne projektory EB-L25000U doskonale sprawdziły się w gorącym, pełnym pyłu otoczeniu, w którym je zastosowano. Dodatkowo są bardzo proste w instalacji dzięki zoptymalizowanemu systemowi chłodzenia, który pozwala zamontować urządzenie i wyświetlać obrazy pod niemal dowolnym kątem. Z kolei trwała rama rurowa i podstawa chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu i instalacji. Szczelny moduł optyczny i wykonane z nieorganicznego materiału koło fosforowe gwarantują 20 000 godzin bezproblemowej pracy[3] bez konieczności konserwowania. Dzięki temu organizatorzy festiwali mogą być pewni, że prezentowane obrazy będą wyświetlane bez przerw i usterek.

Film z pokazu: www.vimeo.com/218161203

[1] Stan na wrzesień 2016 r.

[2] Największy udział jednostkowy na rynku projektorów o jasności co najmniej 500 lumenów. Badanie przeprowadzone przez firmę Futuresource Consulting Limited i dotyczące okresu od 2001 do 2016 r.

[3] Szacowany okres, po którym jasność spada o 50% w porównaniu z jasnością podczas pierwszego użycia. Zmierzono za pomocą testu przyspieszenia z użyciem pyłu o gęstości 0,04–0,20 mg/m3. Okres może się różnić w zależności od sposobu użytkowania i warunków pracy.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(66)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x