Home News Informacje prasowe ESL i Intel ogłaszają Intel Grand Slam z pulą nagród 1 miliona dolarów. Jednocześnie rozpoczynają strategiczną współpracę technologiczną.
ESL i Intel ogłaszają Intel Grand Slam z pulą nagród 1 miliona dolarów. Jednocześnie rozpoczynają strategiczną współpracę technologiczną.

ESL i Intel ogłaszają Intel Grand Slam z pulą nagród 1 miliona dolarów. Jednocześnie rozpoczynają strategiczną współpracę technologiczną.

41
0

Intel zostaje globalnym partnerem technicznym ESL. Dostarczy technologie kluczowe dla turniejów e-sportowych organizowanych przez ESL na całym świecie.

Podczas targów E3 Intel i ESL, największa na świecie firma e-sportowa, ogłosiły początek technologicznej współpracy, która będzie jedną z największych tego typu w historii e-sportu. Jako oficjalny partner technologiczny ESL, Intel będzie wspierał wszystkie działania firmy – zarówno amatorskie, jak i profesjonalne rozgrywki. Wśród nich znajdują się m.in. zmagania na platformach ESL Play i ESEA, Narodowe Mistrzostwa w wielu krajach oraz najważniejsze turnieje, takie jak chociażby Intel Extreme Masters, ESL One czy ESL Pro League.

Do 2020 roku liczba fanów e-sportu ma sięgnąć 500 milionów. Tegoroczny Intel Extreme Masters Katowice 2017 był największym e-sportowym wydarzeniem w historii ESL – odwiedziło go 173 000 osób, a online śledziło 46 milionów. Celem współpracy firm ESL i Intel będzie zapewnienie zarówno graczom, jak i ich fanom możliwie najlepszych warunków technicznych, które będą odpowiadały postępowi technologii.

Jednocześnie firmy ogłosiły Intel Grand Slam, w którym na zwycięzcę czekać będzie 1 milion dolarów. Kwota ta trafi na konto drużyny, która jako pierwsza wygra cztery z dziesięciu ostatnich turniejów Counter-Strike: Global Offensive organizowanych przez ESL lub DreamHack. W cykl ten wliczać się będą zawody spod szyldu Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro League i DreamHack Masters. Pierwsze zawody zaliczane do Intel Grand Slam to ESL One Cologne 2017.

– Zaangażowanie Intela w e-sport i społeczność graczy trwa od ponad 15 lat, a my nieprzerwanie szukamy rozwiązań, które pozwolą wynieść gaming na kolejny poziom – powiedział Gregory Bryant, senior vice president i general manager w Client Computing Group, Intel Corporation. – Wchodząc w kolejny etap długofalowej współpracy z ESL inwestujemy w rozwój przyszłych e-sportowych gwiazd, dalsze poszerzanie naszej globalnej działalności poprzez cykl Intel Extreme Masters i wprowadzanie w życie nowych pomysłów, jak ogłoszony dzisiaj Intel Grand Slam.

Technologia tworzona przez Intela będzie kluczowa dla e-sportowych wydarzeń realizowanych przez ESL, jak również infrastruktury studiów transmisyjnych oraz transmisji online. Wszystkie komputery wykorzystywane podczas turniejów wyposażone będą w procesory Intel® Core™ i7 – a te używane do produkcji wydarzeń zasilą procesory Intel Core™ i Xeon™. Tegoroczne finały Intel Extreme Masters w Katowicach były najchętniej oglądanym wydarzeniem e-sportowym w historii ESL, a bliższe zaangażowanie obu partnerów zagwarantuje, że w przyszłości doznania przy oglądaniu e-sportu będą jeszcze lepsze. Dodatkowo studia ESL w Ameryce Północnej i Europie będą od teraz nosiły nazwę Intel Esports Arena.

– Intel jest dla nas kluczowym partnerem od 2001 roku, a współpraca została rozszerzona na cały świat w 2006 roku, gdy uruchomiono serię Intel Extreem Masters – powiedział Ralf Reichert – CEO ESL. – Wspólnie z firmą Intel budowaliśmy e-sportowy przemysł przez 15 lat, a teraz mamy ambitne plany jego dalszego rozwoju, między innymi poprzez integrowanie technologii Intela z prawie każdym produktem ESL.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(41)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).