Home News Electronics Show Premiera Panasonic OLED GZ2000 na Electronics Show
Premiera Panasonic OLED GZ2000 na Electronics Show

Premiera Panasonic OLED GZ2000 na Electronics Show

2.41K
15

W najbliższy weekend pomiędzy 10 a 12 maja, w podwarszawskim Nadarzynie, odbędą się targi Electronics Show na których nastąpi polska premiera flagowego telewizora OLED GZ2000 od firmy Panasonic. To nie lada gratka dla zwiedzających i maniaków kina domowego najwyższej jakości!

Najnowszy OLED sygnowany logo Panasonic został zaprezentowany w styczniu w Las Vegas podczas Targów CES 2019. TX-65GZ2000E to najpotężniejszy model w gamie firmy Panasonic. Jest on wykorzystywany i strojony przez profesjonalistów z Hollywood. Oferuje zmodernizowany, inteligentny procesor HCX Pro. Dzięki temu wiernie odwzorowuje wizję filmowca, zapewniając perfekcyjną jakość odwzorowania kolorów, większą głębię czerni i ogromny poziom szczegółowości. Posiada on oczywiście certyfikat UHD Premium. Podobnie jak w poprzednich OLED możemy więc oczekiwać referencyjnej jakości obrazu w przypadku oglądania filmów czy seriali.

Panasonic OLED GZ2000 test

Panasonic jako jedna z dwóch firm na rynku umożliwi na telewizorach OLED oglądanie treści w dwóch formatach premium HDR: Dolby Vision oraz HDR10+. Użytkownicy będą mogli oglądać wszystkie filmy dostępne na rynku w pełnej jakości bez względu na standard zapisu technologii HDR. To duże ułatwienie w przypadku np. filmów na 4K Ultra HD Blu-ray.

Procesor obrazu P5 Philips 2019

Wszystkie serie telewizorów OLED obsługują nowy format zdjęć HLG Photo, przenoszący fotografię do świata HDR. Wszystkie modele współpracują też z popularnymi asystentami głosowymi, dzięki czemu można je ściśle zintegrować z instalacją inteligentnego domu.

(2411)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(15)

 1. Bardzo dziękuję za odpowiedź.Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam.

 2. 65 cali ZA MAŁY !!! 

 3. No należało się takiego wyniku spodziewać ! ale przegięcie z ceną i brak 77 cali w całej tegorocznej linii Panasonica to zawód fanów tej firmy i wielu wybierze Sony 77'' A9G chociaż jest ciemniejszy od LG 77C9. P.S na tych zdjęciach z tego Francuskiego forum to niezła 'żarówa' na tej Alicie 😁

   

 4. A te 959 nitów to z uczciwej matrycy RGB czy z RGBW z napęczniałym białym subpikselem?

 5. Z takiej samej jak wszystkie inne (może Panasonic dostaje selekcjonowane panele?), na razie mamy jednego producenta dużych OLED-ów i LG raczej nie przygotowało nowego panelu dla tych kilkunastu tysięcy (może) supertelewizorów od Panasonica, a gdyby nawet mieli taki lepszy panel to pewnie włożyliby go do wysokiej serii u siebie.

 6. Calibration procedure for homogeneity and mura effect

  https://www.displaydaily.com/article/display-daily/oled-is-everybody-s-favorite-display-but 

  https://www.radiantvisionsystems.com/blog/mura-mura-wall 

  https://www.radiantvisionsystems.eu/fileadmin/user_upload/Learn/5_Webinars/Radiant_WBR_20170914_OLED-Demura_EN.pdf

  Dj53ulyW4AAmbgC.jpg 

   

  Tak więc, przynajmniej częściowo, Panasonic uzasadnia różnicę cenową swoich telewizorów w porównaniu ze zwykłymi telewizorami OLED.

 7. Dnia 31.07.2019 o 11:15, raus napisał:

  (może Panasonic dostaje selekcjonowane panele?)

  Tak, dostaje na wyłączne zamówienia. GZ2000 będzie miał select matryce od LG - na patentach Panasonic'a. Było już info tu na Forum.

  Dnia 31.07.2019 o 11:15, raus napisał:

  a gdyby nawet mieli taki lepszy panel to pewnie włożyliby go do wysokiej serii u siebie.

  Nie, nie... Tak to nie działa. Panel to nie wszystko... :) To jest cała machina, min: Patenty, rozwiązania własne techno, różnego rodzaju badania wewnętrzne, podzespoły na wyłączność(...) i cała masa reszty, itp, itd..

  Jedno jest pewne że Panas GZ2000 będzie OLED nr. One ;)

 8. 16 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

  Nie, nie... Tak to nie działa. Panel to nie wszystko... :) To jest cała machina, min: Patenty, rozwiązania własne techno, różnego rodzaju badania wewnętrzne, podzespoły na wyłączność(...) i cała masa reszty, itp, itd..

  No dobra, ale to wciąż jest fizycznie ten sam panel, tylko lepiej sterowany. Nie mówię, że nie da się wyświetlić obrazu na panelu LG lepiej niż LG, mówię tylko że gdyby LG produkowało panele w lepszej technologii to na pewno włożyłoby je też do swojej wyższej serii TV (i to wcale nie znaczyłoby że Panasonic nie umiałby ich lepiej obsłużyć :P )

REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »