Home News CES 2021 Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83″ – co jeszcze wiemy po konferencji?
Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83″ – co jeszcze wiemy po konferencji?

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83″ – co jeszcze wiemy po konferencji?

33.90K
10

Firma LG zapowiedziała podczas swojej wirtualnej konferencji w ramach targów CES 2021 wszystkie najnowsze linie telewizorów na 2021 rok! Ogłoszono nowe serie OLED: 4K B1, C1 i G1 z jaśniejszym panelem oraz 8K Z1, potwierdzono serie QNED MiniLED i NanoCell oraz opowiedziano o nowych technologiach. Wiemy już na pewno, że będzie nowy OLED z ekranem 83″!

Telewizory LG na 2021 rok – nowe modele OLED, QNED i NanoCell

W roku 2021 LG unowocześniła urządzenia premium, wprowadzając nowe ekrany OLED, zaawansowaną konstrukcję ekranu LCD, nową wersję procesora i interfejsu użytkownika. Poszerzyła także wybór przekątnych ekranów.

Dzięki telewizorom premium – OLED, QNED MiniLED i NanoCell, najbardziej imponującym z dotychczas oferowanych, firma LG Electronics ustanawia nowy standard w branży. Flagowe modele na rok 2021 – z telewizorem 48C1 uhonorowanym nagrodą za innowacje CES® 2021 Best of Innovation Award, a także kilkoma innymi, wyróżnionymi w konkursie Innovation* – zostały unowocześnione zarówno pod względem technicznym, jak i wzorniczym. Wyposażono je w nowe ekrany OLED, ekrany LCD o zaawansowanej konstrukcji z technologią Quantum NanoCell i podświetleniem MiniLED w celu zwiększenia precyzji odwzorowania barw i podwyższenia kontrastu, a także ulepszone procesory ze sztuczną inteligencją i przeprojektowany system webOS.

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83" - co jeszcze wiemy po konferencji?
Telewizor LG OLED C1 83″; fot. LG

LG OLED – nowa linia telewizorów z modelami B1, C1 i G1

Telewizory OLED to najliczniejsza rodzina tych urządzeń w historii producenta. Obejmuje niezwykłe modele, które poszerzają wybór przekątnych ekranu oraz kontynuują tradycję marki – znakomitą jakość obrazu. Urządzenia z najnowszej serii G1 są wyposażone w ekran OLED evo, wyznaczający kolejny etap ewolucji technologii OLED. Zapewnia on większą luminancję, a tym samym umożliwia wyświetlanie jaśniejszego oraz żywszego obrazu HDR, który imponuje wyrazistością, realizmem i wiernie oddaje nawet drobne szczegóły.

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83" - co jeszcze wiemy po konferencji?
Telewizory LG OLED 2021; fot. LG

Proponowany konsumentom przez LG, najszerszy jak dotąd, wybór telewizorów OLED gwarantuje niezrównane wrażenia. W skład wyjątkowej serii LG C1 wchodzą urządzenia o wielu rozmiarach ekranu, od 48-calowej wersji preferowanej przez entuzjastów gier, po 83-calowy model, który przyciągnie na wieczór filmowy wszystkich znajomych i przyjaciół.

Co więcej, nowy stojak Gallery Stand** dedykowany tym, którzy pragną większej elastyczności w planowaniu wnętrz, to atrakcyjna alternatywa wobec eleganckiego uchwytu Gallery Design, który umożliwia montaż telewizora na ścianie jak obraz.

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83" - co jeszcze wiemy po konferencji?
LG OLED G1 ze stojakiem Gallery Stand; fot. LG

Nowy procesor Alpha 9 Gen 4 z AI w telewizorach LG na 2021 rok

Najnowszy inteligentny procesor firmy LG, α (Alpha) 9 Gen 4 AI, daje wyższą jakość przetwarzania obrazu i dźwięku w telewizorach. LG OLED serii Z1, G1 i C1, telewizorach LG QNED MiniLED QNED99 i QNED95 oraz telewizorach LG NanoCell NANO99 i NANO95. Dzięki algorytmom głębokiego uczenia zapewnia też lepsze skalowanie do wyższej rozdzielczości. Sprawia, że niezależnie od jakości materiału źródłowego ekrany z samoświecącymi pikselami zawsze wyświetlają perfekcyjny obraz. Procesor wyposażony jest w technologię AI Picture Pro, która rozpoznaje na ekranie takie obiekty, jak twarze i sylwetki osób. Rozróżnia też pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, by uzyskać bardziej przestrzenny efekt. Alpha 9 Gen 4 AI może rozpoznawać gatunek prezentowanej treści, co pozwala na dalsze optymalizowanie jakości obrazu i natężenia światła w scenach, a także dostosowywanie jasności do warunków otoczenia.

Ponadto procesor jest wyposażony w nową wersję opracowanej przez LG funkcji AI Sound Pro. W roku 2021 wzbogacono ją o dwa ważne elementy. Pierwszy z nich to skalowanie do wirtualnego dźwięku 5.1.2-kanałowego. Umożliwia odtwarzanie fascynującego brzmienia przy użyciu głośników telewizora. Z kolei automatyczna regulacja głośności (Auto Volume Leveling) utrzymuje jej stały poziom podczas przełączania kanałów lub aplikacji streamingowych. Tym samym rozwiązuje problem, który od dawna przeszkadzał użytkownikom.

webOS 6.0, czyli przeprojektowana wersja system Smart TV od LG

Całkowicie przeprojektowane nowe menu główne, a także zwiększona wydajność i udoskonalone funkcje sprawiają, że system webOS 6.0 zapewnia szybszy dostęp do aplikacji. Pozwala także na łatwiejsze odkrywanie treści, które są spersonalizowane i bardziej precyzyjnie dostosowane do upodobań użytkowników. W połączeniu z ulepszonym pilotem Magic, wyposażonym w przyciski skrótów do popularnych serwisów, nowy system webOS upraszcza nawigowanie i sterowanie modelami LG nowej generacji oraz powiększającym się ekosystemem webOS.

LG prezentuje odświeżoną wersję systemu webOS 6.0 w telewizorach OLED, QNED, MiniLED i NanoCell. Jakie nowe funkcje otrzymała?
System webOS 6.0

Telewizory LG OLED – uznawane przez konsumentów, ekspertów technicznych i niektóre wielkie postacie branży filmowej za najlepsze urządzenia wyświetlające obraz – ustanawiają coraz wyższe standardy jakości. Dzięki opracowanej przez LG matrycy z samoświecącymi pikselami, ekrany zastosowane w modelach na rok 2021 idealnie oddają czerń. Uzyskały certyfikat międzynarodowej organizacji Intertek, potwierdzający 100-procentową wierność odwzorowania kolorów***. Telewizory LG charakteryzują się niezrównaną paletą barw i kontrastem. Obsługują też technologie Dolby Vision IQ oraz Dolby Atmos, przez co zapewniają zupełnie nowy poziom wrażeń.

Porty HDMI 2.1 z VRR, ALLM i eARC w szerokiej palecie nowych telewizorów OLED, QNED MiniLED i NanoCell

LG OLED zyskały opinię najlepszych telewizorów do gier na konsole i PC. Linia 2021 została wyposażona w nowe funkcje, takie jak Game Optimizer, która dostępna jest we wszystkich telewizorach LG z systemem webOS z 2021 roku w tym QNED MiniLED i NanoCell, z czasem reakcji 1 milisekundy, niewielkim opóźnieniem sygnału wejściowego i czterema portami HDMI obsługującymi najnowsze specyfikacje****. Ta funkcja nie tylko umożliwia użytkownikom dostęp do wszystkich ustawień związanych z grą w jednym wygodnym miejscu, ale automatycznie stosuje najlepsze opcje obrazu w zależności od gatunku – od strzelanek pierwszoosobowych (FPS) po gry fabularne lub gry strategiczne czasu rzeczywistego (RTS). Telewizory są zgodne ze standardami G-SYNC®, FreeSync™ Premium i zmienną częstotliwość odświeżania (VRR)*****. Ich działaniem można zarządzać przy użyciu Game Optimizer, aby zapewnić ekscytującą rozgrywkę na dużym ekranie bez zacinania i „rozrywania” obrazu.

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83" - co jeszcze wiemy po konferencji?
Telewizory LG NanoCell 2021; fot. LG

Ponadto, w roku 2021 firma LG zwiększyła liczbę modeli telewizorów obsługujących funkcje interfejsu HDMI 2.1, przez co zwrotny kanał audio eARC i tryb ALLM (Automatic Low Latency Mode) są dostępne w całej linii produktowej. Aby zapewnić wyjątkowe wrażenia entuzjastom gier, obsługę regulowanej częstotliwości odświeżania (VRR) zapewniono też w telewizorze QNED90 MiniLED oraz telewizorach NanoCell NANO90 i NANO85.

Nowa linia LG OLED jest też osiągnięciem w dziedzinie odpowiedzialnej produkcji. Ekrany zastosowane w modelach z oferty na rok 2021 uzyskały certyfikat szwajcarskiej firmy SGS (Societe Generale de Surveillance), który potwierdza minimalny wpływ na środowisko: znikomą emisję zanieczyszczeń powietrza, ograniczenie użycia niebezpiecznych substancji oraz dużą zdolność do recyklingu. Zgodnie z wynikami oceny przeprowadzonej przez SGS, uwalnianie lotnych związków organicznych (LZO) podczas wytwarzania ekranów stosowanych w telewizorach LG OLED jest o ponad 50 procent mniejsze niż w przypadku monitorów LCD o takiej samej przekątnej.

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83" - co jeszcze wiemy po konferencji?
Telewizor LG OLED Z1 2021; fot. LG

Co więcej, produkty z bieżącej oferty LG zapewniają też komfort dla wzroku, bez pogarszania jakości obrazu. Otrzymały certyfikat TÜV Rheinland poświadczający niski poziom emisji światła niebieskiego oraz przyznany przez Underwriters Laboratories certyfikat stwierdzający brak migotania. Ekrany LG OLED jako pierwsze na świecie sprostały wymaganiom amerykańskiej agencji Eyesafe zajmującej się normami zdrowotnymi. Testy wykazały, że telewizory LG OLED wysyłają o około 50 procent mniej światła niebieskiego niż urządzenia LCD premium o podobnej przekątnej ekranu.

Linia telewizorów LG OLED na rok 2021 wyraźnie odzwierciedla nasze działania, których celem jest ustanawianie standardów w branży oraz zwiększanie wartości dla konsumentów. Nasze najnowsze telewizory OLED, wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię paneli LG OLED evo, stanowią klasę samą w sobie. Zapewniają bowiem jeszcze wyższy poziom wrażeń wizualnych. Poziom, o którym z przekonaniem mówimy, że nie ma sobie równych.

Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG

Pełna linia telewizorów LG na rok 2021 obejmuje: LG OLED z ekranem z samoświecącymi pikselami, nowe telewizory premium LG QNED MiniLED oraz jeszcze bardziej fascynujące telewizory LG NanoCell o poszerzonym wyborze dużych przekątnych ekranu. Telewizory są prezentowana od dziś, 11 stycznia, na wirtualnym stoisku firmy LG podczas targów CES 2021.

Dat premier i cen nowych telewizorów LG na razie nie podano. Debiutu poszczególnych serii spodziewamy się na wiosnę.

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83" - co jeszcze wiemy po konferencji?
Telewizory LG QNED MiniLED 2021; fot. LG

* Nagrody w konkursie 2021 CES Innovation Awards przyznano między innymi 77Z1, 55G1, 65G1, 55G1, 83G1 i 86NANO90P

** Idealnie dopasowana do 55-/65-calowych modeli z serii G1, C1, B1, A1.

***. Zewnętrzne testy przeprowadzone przez firmę Intertek wykazały, 100% wierność odwzorowania kolorów.. Pomiary wykonano zgodnie z CIE dE 2000 z użyciem 125 paklam barwnych rozmieszczonych w całej objętości koloru. Wartość różnicy barw (Delta-E) była mniejsza niż 2 dla każdej ze 125 plam barwnych.

****. Odnosi się do wyposażenia w cztery porty HDMI 2.1 i dotyczy modeli z serii Z1, G1, C1.

*****. Zgodność ze standardami NVIDIA® G-SYNC®, FreeSync™ Premium oraz obsługa funkcji VRR dotyczą modeli z serii Z1, G1, C1 i B1.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Więcej na temat telewizorów firmy LG:

(33902)

2.4 10 głosy
Article Rating

13
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Michał
Michał
2 lat temu

Kurde jest tyle tych Tv że przy wyborze można obłedu dostać!!

grekuu
grekuu
2 lat temu

ceny , kiedy wiadomo jakie bedą ceny?

Gucio
Gucio
2 lat temu

Czy może wiadomo już, czy przepustowość hdmi jest wciąż ucięta do 40gb/s, czy może osiąga 48gb/s i pełną chrominancję 4:4:4 ?
W zeszłorocznych OLEDach był jeszcze jeden problem…bodaj z VRR (Gamma Issue). Udało się może rozwiązać ten problem ?

Elo
Elo
2 lat temu

Wow, czyli wymiana grafik na pudełku i tyle z LG na ten rok…

mar
mar
2 lat temu
Reply to  Elo

No u Sony i samsunga w sumie podobnie :/ brak jakichkolwiek większych zmian 🙁
Słaby rok się zapowiada pod tym katem

Ataman
Ataman
2 lat temu
Reply to  mar

nieprawda bo całkiem nowa matryca sporo jaśniejsza

Maciej
Maciej
1 rok temu
Reply to  Ataman

Minimalnie jaśniejsza (różnica prawie niewidoczna) ale z dużo większym zafarbem. Na szczęście wlazła tylko do modelu G1

Jarosław
Jarosław
2 lat temu

Matryca IPS + miniLED ciekawe co z tego wyjdzie.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

A do tego TV na stojaku to wszystkie sygnały bezprzewodowo idą? Bo jak się podłączy tą plątaninę kabli z konsoli, dekodera, anteny itp. to już tak fajnie nie będzie wyglądał 😉

Mike
Mike
2 lat temu

No bełkot marketingowy na maksa
Z gotowych ulotek od LG to przepisywaliście?

10
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x