Home News Powstanie nowa, gigantyczna siedziba TVP Info. Plany Telewizji Polskiej zwalają z nóg. Prawdopodobne koszty przedsięwzięcia również!
Powstanie nowa, gigantyczna siedziba TVP Info. Plany Telewizji Polskiej zwalają z nóg. Prawdopodobne koszty przedsięwzięcia również!

Powstanie nowa, gigantyczna siedziba TVP Info. Plany Telewizji Polskiej zwalają z nóg. Prawdopodobne koszty przedsięwzięcia również!

1.54K
4

Telewizja Polska nie zamierza zatrzymywać się nawet na moment i cały czas się rozwija. TVP skupia się nie tylko na nowych technologiach ale również na miejscu w którym pracują dziennikarze. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę nowej siedziby dla TVP Info. Będzie to miejsce gdzie oprócz TVP Info przeniesie się także m.in Telewizyjna Agencja Informacyjna. Plany nadawcy robią ogromne wrażenie. Co ma znaleźć się w nowej siedzibie oraz jakie wymagania musi spełnić wykonawca, który podejmie się tej gigantycznej inwestycji? 

Telewizja Polska wybuduje nowoczesną siedzibę dla TVP Info oraz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jaki będzie koszt?

Telewizja Polska już jakiś czas temu planowała wybudowanie nowej siedziby, która miała by się znaleźć obok obecnej, usytuowanej przy ul. Woronicza. Powstać mają dwa nowoczesne budynki, których wizualizacje mamy okazję poznać właśnie teraz. TVP podzieliła się także planami co miałoby się znajdować w dwóch nowoczesnych budynkach.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, zamówienie na nową siedzibę Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, do której należy TVP Info zostało złożone w piątek, 27 sierpnia. Dotyczy “wybudowania zespołu budynków kanałów informacyjnych telewizji wraz z usługami, garażem podziemnym, infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu, na terenie Zakładu Głównego Telewizji Polskiej S.A. przy ul. J.P. Woronicza w Warszawie”.

Nowa siedziba tvp info telewizja polska 2

Zainteresowane podmioty mają czas na składanie ofert w przetargu do 27 października. Mogą do niego stanąć firmy, które w ciągu ostatnich 10 lat zrealizowały przynajmniej dwie duże inwestycje z garażem podziemnym, warte przynajmniej 75 mln złotych każda.

Nowa siedziba Telewizji Polskiej to dwa nowoczesne budynki

Pierwszy budynek ma mieć dwupoziomowy garaż podziemny i pięć kondygnacji naziemnych. Będą tam m.in. sale redakcyjne oraz dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3 oraz centrum danych. Przestrzeń na newsroom TAI wyznaczono na parterze oraz na pierwszym, drugim i trzecim piętrze – podają Wirtualne Media. Drugi budynek ma składać się z 10 kondygnacji (bez parkingu podziemnego). Będą tam głównie pomieszczenia biurowe, gospodarcze i archiwa. Na dziewiątym piętrze zaplanowano powstanie studia panoramicznego z reżyserką i zapleczem.

Nowa siedziba tvp info telewizja polska 3

 

magicLinks_2_1
Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nowa-siedziba-tvp-info


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(1535)

0 0 głos
Article Rating

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Artek
Artek
1 miesiąc temu

PiS za pieniądze podatników jeszcze większą chce robić propagandę? I tak oglądają to tylko wioski. To niech programy rolnicze rozwijają

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Telewizja dla ograniczonych umysłowo , a tych jak widać w tym biednym kraju nie brakuje. Szlag mnie trafia jak na to wszystko patrzę , gdybym był młodszy to dawno bym z tą spier……

jhgf
jhgf
1 miesiąc temu

Niech budują. Będzie dla nowej władzy jak PiS w końcu przepierniczy wybory. Czekam aż te wszystkie stare dziady co to oglądają, zrobią “pikaczu face” po kilku dniach od zmiany władzy.

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu

Tak trzymać.

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x