Home News Czesi ukarali finansowo kanał pochodzący z Polski! Czym zawinił nadawca?
Czesi ukarali finansowo kanał pochodzący z Polski! Czym zawinił nadawca?

Czesi ukarali finansowo kanał pochodzący z Polski! Czym zawinił nadawca?

39
0

Nadający również w Czechach polski kanał Power TV otrzymał karę finansową. Nałożył ją tamtejszy odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Za co musi zapłacić należąca do MWE Networks stacja?

Polski kanał Power TV z karą finansową w Czechach – za co?

Karą 3,5 tysiąca złotych obarczono nadawcę obecnego w Polsce, Czechach i na Słowacji kanału Power TV – MWE Networks Michała Winnickiego. Poza wspomnianą karą finansową, nadawca ma też zapłacić koszty wszczętego w tej sprawie postępowania, które opiewają na 175 złotych. Wedle stanowiska sprawującego w Czechach pieczę nad telewizją urzędu będącego odpowiednikiem polskiej KRRiT, doszło do złamania przepisów.

Czesi ukarali finansowo kanał pochodzący z Polski! Czym zawinił nadawca?

Co takiego zrobił nadawca? Wedle informacji źródłowych, obowiązujące za naszą południową granicą prawo wymaga od nich przygotowywania i składania sprawozdań z propagowania umiejętności korzystania z mediów. Chodzi o podejmowanie działań w kierunku edukowania odbiorców dystrybuowanych. Zarządzające kanałem Power TV MWE Networks International ponoć nie przedstawiło takiego dokumentu, do czego zostało kilka razy wezwane.

Power TV otrzymało w tym roku od KRRiT koncesję na nadawanie w Polsce, obowiązującą przez kolejne 10 lat. W Czechach i na Słowacji kanał był obecny od 2018 roku w przekazie satelitarnym i naziemnym (ale tylko regionalnie). Koncesja już tam nie obowiązuje, ale źródło informuje, że nałożona kara dotyczy wcześniejszego okresu.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/czeski-regulator-rrtv-nalozyl-na-nadawce-power-tv-3-5-tys-zl-kary-za-naruszenie-miejscowych-przepisow


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(39)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x