Home Konferencje, szkolenia, seminaria Konferencje producentów Polska prezentacja telewizorów i audio 2019 Panasonic w Warszawie
Polska prezentacja telewizorów i audio 2019 Panasonic w Warszawie

Polska prezentacja telewizorów i audio 2019 Panasonic w Warszawie

4.75K
6

W miniony czwartek w polskiej siedzibie firmy Panasonic, odbył się pokaz najnowszych produktów japońskiego producenta na ten rok. Na miejscu mogliśmy zobaczyć w akcji m.in telewizory OLED na czele z kinowym modelem GZ2000, telewizory LCD, produkty audio czy foto.

Rok 2019 w firmie Panasonic to rok pełen technologicznych nowości. Japońska marka wprowadza na rynek m.in dwa nowe telewizory OLED ukazujące otaczająca nas rzeczywistość w niemal całkowicie realistycznej wersji. Przesłanie firmy podczas konferencji i pokazu było jednoznaczne: OLED to przyszłość i to właśnie na tą technologię firma stawia wszystkie karty jeżeli chodzi o jak najlepszą jakość obrazu.

Panasonic konferencja Warszawa 2019

Telewizory 2019

Panasonic OLED TX-65GZ2000E

OLED GZ2000 to najpotężniejszy model w gamie Panasonic. Firma chwali się, że ekran ten jest wykorzystywany i strojony przez profesjonalistów z Hollywood. Oferuje zmodernizowany inteligentny procesor HCX Pro, dzięki czemu wiernie odwzorowuje wizję filmowca, zapewniając idealną jakość odwzorowania kolorów, większą głębię czerni i ogromny poziom szczegółowości. Tylko w tym modelu matryca jest specjalnie tuningowana przez Panasonica i nie ma aż tyle wspólnego z tym co oferuje konkurencja. Efektem tych działań ma być m.in wyższa jasność HDR o około 30% względem tego co mogliśmy obserwować w modelach zeszłorocznych. O wszystkim dowiemy się gdy telewizor trafi do redakcji HDTVPolska. Warto także przypomnieć, że telewizory 2019 wspierają oba formaty premium HDR czyli Dolby Vision i HDR10+. GZ2000 posiada także rozbudowany system głośnikowy, który jest w stanie odtworzyć ścieżkę dźwiękową w Dolby Atmos. Do telewizora można też podłączyć zewnętrzny subwoofer aby efekt był jeszcze lepszy. Z tym ostatnim nie potrzebny nam jest żaden zewnętrzny soundbar.

Panasonic konferencja Warszawa 2019

CES 2019 | WIDEO | Pierwszy na świecie TV z HDR10+ i Dolby Vision od Panasonic – OLED GZ2000

Panasonic OLED TX-65GZ1500E

Ten model zapewnia nowe wrażenia wizualne połączenie z bogatym dźwiękiem zapewnianym przez innowacyjny głośnik rotacyjny. Inteligentny procesor HCX PRO wyświetla szczegóły z precyzyjnym kontrastem i ulepszoną gradacją. Technology Dolby Vision i HDR 10+ gwarantują wyświetlenie realistycznego obrazu.

Panasonic konferencja Warszawa 2019

Panasonic LCD LED TX-50GX830E

Jak mówi sam Panasonic, GX830 to przedstawiciel telewizorów LED 4K 2019 z technologią HDR Bright Panel Plus zapewniającą widoczność wszystkich detali w rozdzielczości 4K. Technologie dynamicznych metadanych Dolby Vision i HDR 10+zapewniają wierną reprodukcję poszczególnych scen, podczas gdy technologia Dolby Atmos przenosi widza w sam środek akcji. Z informacji od Panasonic wynika, że telewizory będą wyposażone w 120Hz matryce VA.

Znamy wszystkie najnowsze telewizory LCD i OLED Panasonic na 2019 rok!

Modele OLED swoja premierę rynkową będą miały na przełomie czerwca i lipca. Ceny będą zaczynały się od 7999 pln. Natomiast modele LED będą dostępne w sklepach już w maju i ceny rozpoczną się od 2599 pln.

(4748)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(6)

 1. Cytat z powyższego artykułu :

  ''Z informacji od Panasonic wynika, że telewizory będą wyposażone w 120Hz matryce VA''

  Tymczasem Tomasz Chmielewski podał wyniki testu rozdzielczości obrazu w ruchu w modelu 50GX830  :

   

  ''brak trybu “użytkownika” w menu telewizora 50GX830 wskazuje na matrycę klasy 60Hz ''


  ''po oficjalnej prezentacji miałem możliwość przeprowadzenia szybkiego testu rozdzielczości dynamicznej (ostrości ruchu) w tym modelu telewizora; wynik rzędu 450 linii (na 1080 możliwych) jednoznacznie wskazuje na matrycę klasy 60Hz;''

 2. Kogo obchodzą wyższej klasy telewizory lcd od panasonic. Liczy się tylko OLED! 

 3. 53 minuty temu, MarcinC napisał:

  Kogo obchodzą wyższej klasy telewizory lcd od panasonic. Liczy się tylko OLED! 

  Dobry zart ???

 4. Kogo obchodzą wyższej klasy telewizory lcd od panasonic. Liczy się tylko OLED! 
  Mnie interesują.

  Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 5. Witam A co w tych oledach jest tak fajnego jak z nim są same problemy bo matryce klepie tylko LG 

 6. To, że oled Panasonic to najlepsze telewizory do filmów patrząc na zmierzone parametry? GZ2000 w ciemno będzie najlepszym ekranem dla filmowców w tym roku i trzeba bardziej patrzeć komu uda się zbliżyć i na ile do tego produktu pod tym aspektem.

 7. Witam Ja czekam na test tego GZ 2000 opinie i wymienię dx 900 na ten oled ale tylko Panasonica