Home Konferencje, szkolenia, seminaria Konferencje producentów Polska prezentacja telewizorów i audio 2019 Panasonic w Warszawie
Polska prezentacja telewizorów i audio 2019 Panasonic w Warszawie

Polska prezentacja telewizorów i audio 2019 Panasonic w Warszawie

4.33K
6

W miniony czwartek w polskiej siedzibie firmy Panasonic, odbył się pokaz najnowszych produktów japońskiego producenta na ten rok. Na miejscu mogliśmy zobaczyć w akcji m.in telewizory OLED na czele z kinowym modelem GZ2000, telewizory LCD, produkty audio czy foto.

Rok 2019 w firmie Panasonic to rok pełen technologicznych nowości. Japońska marka wprowadza na rynek m.in dwa nowe telewizory OLED ukazujące otaczająca nas rzeczywistość w niemal całkowicie realistycznej wersji. Przesłanie firmy podczas konferencji i pokazu było jednoznaczne: OLED to przyszłość i to właśnie na tą technologię firma stawia wszystkie karty jeżeli chodzi o jak najlepszą jakość obrazu.

Panasonic konferencja Warszawa 2019

Telewizory 2019

Panasonic OLED TX-65GZ2000E

OLED GZ2000 to najpotężniejszy model w gamie Panasonic. Firma chwali się, że ekran ten jest wykorzystywany i strojony przez profesjonalistów z Hollywood. Oferuje zmodernizowany inteligentny procesor HCX Pro, dzięki czemu wiernie odwzorowuje wizję filmowca, zapewniając idealną jakość odwzorowania kolorów, większą głębię czerni i ogromny poziom szczegółowości. Tylko w tym modelu matryca jest specjalnie tuningowana przez Panasonica i nie ma aż tyle wspólnego z tym co oferuje konkurencja. Efektem tych działań ma być m.in wyższa jasność HDR o około 30% względem tego co mogliśmy obserwować w modelach zeszłorocznych. O wszystkim dowiemy się gdy telewizor trafi do redakcji HDTVPolska. Warto także przypomnieć, że telewizory 2019 wspierają oba formaty premium HDR czyli Dolby Vision i HDR10+. GZ2000 posiada także rozbudowany system głośnikowy, który jest w stanie odtworzyć ścieżkę dźwiękową w Dolby Atmos. Do telewizora można też podłączyć zewnętrzny subwoofer aby efekt był jeszcze lepszy. Z tym ostatnim nie potrzebny nam jest żaden zewnętrzny soundbar.

Panasonic konferencja Warszawa 2019

CES 2019 | WIDEO | Pierwszy na świecie TV z HDR10+ i Dolby Vision od Panasonic – OLED GZ2000

Panasonic OLED TX-65GZ1500E

Ten model zapewnia nowe wrażenia wizualne połączenie z bogatym dźwiękiem zapewnianym przez innowacyjny głośnik rotacyjny. Inteligentny procesor HCX PRO wyświetla szczegóły z precyzyjnym kontrastem i ulepszoną gradacją. Technology Dolby Vision i HDR 10+ gwarantują wyświetlenie realistycznego obrazu.

Panasonic konferencja Warszawa 2019

Panasonic LCD LED TX-50GX830E

Jak mówi sam Panasonic, GX830 to przedstawiciel telewizorów LED 4K 2019 z technologią HDR Bright Panel Plus zapewniającą widoczność wszystkich detali w rozdzielczości 4K. Technologie dynamicznych metadanych Dolby Vision i HDR 10+zapewniają wierną reprodukcję poszczególnych scen, podczas gdy technologia Dolby Atmos przenosi widza w sam środek akcji. Z informacji od Panasonic wynika, że telewizory będą wyposażone w 120Hz matryce VA.

Znamy wszystkie najnowsze telewizory LCD i OLED Panasonic na 2019 rok!

Modele OLED swoja premierę rynkową będą miały na przełomie czerwca i lipca. Ceny będą zaczynały się od 7999 pln. Natomiast modele LED będą dostępne w sklepach już w maju i ceny rozpoczną się od 2599 pln.

(4328)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(6)

 1. Cytat z powyższego artykułu :

  ''Z informacji od Panasonic wynika, że telewizory będą wyposażone w 120Hz matryce VA''

  Tymczasem Tomasz Chmielewski podał wyniki testu rozdzielczości obrazu w ruchu w modelu 50GX830  :

   

  ''brak trybu “użytkownika” w menu telewizora 50GX830 wskazuje na matrycę klasy 60Hz ''


  ''po oficjalnej prezentacji miałem możliwość przeprowadzenia szybkiego testu rozdzielczości dynamicznej (ostrości ruchu) w tym modelu telewizora; wynik rzędu 450 linii (na 1080 możliwych) jednoznacznie wskazuje na matrycę klasy 60Hz;''

 2. Kogo obchodzą wyższej klasy telewizory lcd od panasonic. Liczy się tylko OLED! 

 3. 53 minuty temu, MarcinC napisał:

  Kogo obchodzą wyższej klasy telewizory lcd od panasonic. Liczy się tylko OLED! 

  Dobry zart 😂😂😂

 4. Kogo obchodzą wyższej klasy telewizory lcd od panasonic. Liczy się tylko OLED! 
  Mnie interesują.

  Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 5. Witam A co w tych oledach jest tak fajnego jak z nim są same problemy bo matryce klepie tylko LG 

 6. To, że oled Panasonic to najlepsze telewizory do filmów patrząc na zmierzone parametry? GZ2000 w ciemno będzie najlepszym ekranem dla filmowców w tym roku i trzeba bardziej patrzeć komu uda się zbliżyć i na ile do tego produktu pod tym aspektem.

 7. Witam Ja czekam na test tego GZ 2000 opinie i wymienię dx 900 na ten oled ale tylko Panasonica