Home News Nowe zdjęcie devkitu PS5 i kontrolerów potwierdza ich autentyczność
Nowe zdjęcie devkitu PS5 i kontrolerów potwierdza ich autentyczność

Nowe zdjęcie devkitu PS5 i kontrolerów potwierdza ich autentyczność

1.10K
0

Nadal nie wiemy, jak będzie wyglądać oficjalnie konsola PlayStation 5 w wersji “sklepowej”, ani wszystkiego o jej parametrach. W weekend mogliśmy się natomiast po raz pierwszy przyjrzeć prawdziwym zdjęciom tzw. devkitu PS5, czyli specjalnej wersji konsoli przeznaczonej dla deweloperów.

PlayStation 5 – nowe zdjęcie i informacje na temat devkitu

W październiku 2019 roku po raz pierwszy wyciekło do sieci zdjęcie devkitu PS5. Dwa miesiące wcześniej portal LetsGoDigital odkrył wnioski patentowe, które przedstawiały wersję deweloperską konsoli Sony, która później została uwieczniona na wspomnianej fotografii. Teraz, na łamach Twittera pojawiło się nowe zdjęcie, a na nim także kontrolery, które mogą prawdopodobnie być odświeżonymi padami DualShock 5.

playstation 5 zdjęcia

Tom Warren, redaktor portalu The Verge potwierdził autentyczność tej fotografii. Zaznaczył również, że ich kształt litery V jest celowy, tak aby konsole można było umieszczać jedną na drugiej celem wykonania testów obciążeniowych kilku konsol. Kratki wentylacyjne umiejscowione są w dwóch miejscach: na środku oraz po bokach konsoli. Położenie kilku jednostek na siebie nie spowoduje zablokowania cyrkulacji powietrza. Oczywiście warto podkreślić, że zawsze deweloperskie wersje konsol różnią się od tych konsumenckich, dostępnych na sklepowych półkach.

PlayStation 5 – na zdjęciu widać także kontrolery. Czy to DualShock 5?

Wiemy, z niedawno opublikowanych, aczkolwiek niepotwierdzonych informacji, że DualShock 5 ma być podobny do poprzedniego modelu. Prawdopodobnie więc zostanie płytka dotykowa, ale gałki analogowe i spusty będą minimalnie większych rozmiarów. Ponadto odświeżony pad do PS5 rzekomo ma już nie posiadać paska świetlnego, a zamiast tego otrzymać wbudowany mikrofon. Na zdjęciu z Twittera, pochodzącym od użytkownika Alcoholikaust widać dwa kontrolery i jest prawdopodobne, że są to pady DualShock 5, ale nie jesteśmy tego 100% pewni.

PlayStation 5 – kiedy otrzymamy więcej informacji?

Według przecieków, Sony miałoby zorganizować specjalne wydarzenie poświęcone konsoli 12 lutego 2020 roku.

Źródło: Twitter

Więcej na temat PS5 i Sony

(1102)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o