Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED 803 | TEST | model 2018 z Ambilight i Android TV
Philips OLED 803 | TEST | model 2018 z Ambilight i Android TV

Philips OLED 803 | TEST | model 2018 z Ambilight i Android TV

105.83K
1

Podsumowanie i ocena

Najnowszy OLED 803 marki Philips to kolejny krok w dążeniu do najwyższej jakości obrazu. Nie jest to wprawdzie milowy krok, więc niedawni nabywcy modelu OLED 873 mogą odetchnąć z ulgą. Telewizory są raczej do siebie podobne, ponieważ kolejna generacja matryc OLED WRGB nie wprowadza dużych zmian (i tendencję tą widać u wszystkich producentów korzystających z niej). Niemniej, kilkunastoprocentowy wzrost jasności w HDR jest bardzo miłą wiadomością. Producent rozwiązał także część niuansów z poprzedniego modelu, m.in. dodał tryb obrazu “Monitor”, w którym telewizor wreszcie reprodukuje chroma 4:4:4 poprawnie i kolorowe czcionki z PC są wyraźne. Zastosowano także drugą generację procesora P5, jednak zmiany w obróbce obrazu związane z nim sprowadzają się głównie do trybu “Żywego”. W kwestii obrazu nie pozostało już za dużo pola do poprawy na obecnej generacji matryc OLED. Oferuje ona idealną czerń, która hipnotyzuje podczas seansów nocnych. Gdy nie wiadomo gdzie jest brzeg telewizora tam zaczyna się magia OLED’a! Do tego dobre odwzorowanie treści Ultra HD – pokrycie około 100% reżyserskiej palety barw DCI P3, oraz wysokie jasności efektu HDR. Gracze będą także uraczeni wyborem, bo OLED mniej smuży niż telewizory LCD w trybie dedykowanym do gier, posiadającym dość niski input lag. Skoro już o tym mowa, to warto wspomnieć, że lag w prawdzie nie jest tak niski jak u konkurencji, ale nadal na rozsądnym poziomie, którego nie odczuje większość użytkowników. Mimo wszystko szkoda, że nie popracowano nad tym aspektem.

W kwestii obsługi telewizora należy wyszczególnić przede wszystkim asystenta głosowego Google (Google Assistant) oraz Amazon Alexa, które wejdą niebawem do telewizorów Philips wraz z Android O. Niestety nie było ich jeszcze w czasie testów, ale mając na uwadze jak dobrze działały w wersji beta na targach IFA2018, oraz jak dobrze wykonany jest dodatkowy pilot dedykowany do obsługi asystentów sądzę, że będzie to kluczowa zmiana w obsłudze telewizora. Nabywcy mogą liczyć też na bardzo dobrej jakości dźwięk, dzięki dużym, wbudowanym głośnikom. Być może obędzie się bez zakupu dodatkowego soundabara nawet przy oglądaniu filmów. Stało się to już wizytówką marki Philips. Wybierając telewizor Philips możemy także liczyć na unikalne walory tej marki, przede wszystkim 3-stronny Ambilight. Dla fanów nowinek technologicznych to nie lada gratka. To może zaoferować nam jedynie Philips i myślę, że jest to jeden z głównych elementów jakim powinien kierować się nabywca stojący przed dylematem zakupu telewizora w technologii OLED.

PLUSY

  • Nowoczesny wygląd, wysokiej klasy wykonanie. Podstawa nadająca “lekkości” całemu ekranowi
  • Trójstronny Ambilight – unikalna cecha dla telewizorów marki Philips – unikalne wrażenia w grach czy filmach
  • Druga generacja procesora P5 Perfect Picture Processing Engine dające ciekawe możliwości obróbki obrazu jak np. SDR do HDR (Perfect Natural Reality)
  • Wysokiej jakości dźwięk – głośniki o mocy 50W RMS z dużym subwooferem
  • Asystent głosowy Google oraz Amazon Alexa – już niebawem (wraz z aktualizacją oprogramowania do Android O)
  • System operacyjny Android dający nieskończone możliwości multimedialne (szczególnie w rękach znawcy tematu)
  • Wysokiej jakości efekty HDR, wyższe niż w poprzedniej generacji
  • Perfekcyjna czerń i kontrast nieosiągalna dla telewizorów LCD oraz Plazm
  • Doskonałe kąty widzenia, nie do porównania z technologią LCD
  • Rewelacyjna żywotność panelu OLED (100 000 godzin)
  • Bogate pokrycie szerokiej palety barw (99% DCI)
  • Dobrej jakości tryby fabryczne obrazu (w SDR) i bogate możliwości kalibracji
  • Matryca 120Hz rewelacyjna do sportu
  • Pełna obsługa HEVC 4K – pliki, telewizja naziemna i satelitarna
  • Wyjątkowo dobra równomierność czerni na ciemnych tłach

MINUSY

  • Brak wyraźnego postępu w kwestii jakości obrazu od ubiegłego roku
  • Nieco wyższy input lag niż u konkurencji
  • Brak więcej niż dwóch konfiguracji upłynniacza ruchu

Cena referencyjna: Philips 55OLED803: 7 999 zł, Philips 65OLED803: 11 999 zł

Sprzęt do testów dostarczyła firma Philips


Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?


Ekrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj “Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?” oraz “Test kalibracji”.

(105833)

4 9 głosy
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

100
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
jarek
jarek
4 lat temu

Witam. Jestem posiadaczem tego tv w wersji 65 cali i odbieram naziemną tv a ostatnio nadawcy poprzestawiali częstotliwości. W starszych modelach które jeszcze posiadam przestawienie częstotliwości zajęło 5 minut a tu nijak nie można się doszukać ustawień. Nie wiem jak to zrobić i gdzie tego szukać. Z całego testu większość jest dla mnie niezrozumiała, jednak jako użytkownik najbardziej polecam Ambilith. Używanie pilotów to jakaś porażka. Android to kicha. Gdybym. wiedział to bym kupił inną markę tv. Jednak używałem tv tej marki i podobnej wielkości w Norwegii w pracy i byłem zachwycony stąd mój wybór. W Polsce to nie wygląda tak… Czytaj więcej »

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x