Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED 803 | TEST | model 2018 z Ambilight i Android TV
Philips OLED 803 | TEST | model 2018 z Ambilight i Android TV

Philips OLED 803 | TEST | model 2018 z Ambilight i Android TV

99.94K
1

Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)

Fabryczny tryb HDR-Film

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 3,6 maksymalna 10,2
Średnia deltaE barw ze wzornika 2,9 maksymalna 8,5
Średnia deltaE palety szarości 3,5 maksymalna 9,4

Skalibrowany tryb ISF-Noc

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 3,0 maksymalna 6,5
Średnia deltaE barw ze wzornika 2,1 maksymalna 4,0
Średnia deltaE palety szarości 1,8 maksymalna 6,4

Po wprowadzeniu treści HDR do telewizora, tryby obrazu zyskują przedrostek “HDR-“. Najdokładniejszym z nich, tzn. takim, który oddaje obraz najbardziej podobnie do monitorów w studiach filmowych jest ponownie “HDR-Kino”. Tonacja obrazu jest w nim w miarę poprawna jako, że korzysta on z parametrów skalibrowanych do SDR (nie da się ich zapisać osobno, co czasami bywa sporą wadą telewizorów marki Philips). Problematyczna jest jednak krzywa oddania jasności, ponieważ domyślnie ginie bardzo dużo detali w czerniach, a biele są z kolei zbyt jasne. O ile to drugie można by zaakceptować, ponieważ wzmocnione poziomy jasności można zaobserwować w tym roku u wielu producentów, tak z brakiem detali w czerniach raczej ciężko się pogodzić.

Fabryczny tryb HDR-KinoSkalibrowany tryb ISF

Na szczęście charakterystyka ta daje się dosyć dobrze wyregulować i po kalibracji raczej nic nie brakuje w temacie reprodukcji detali w czerniach! To czyni kalibrację trybu do HDR niezwykle istotną. Widzimy też, że poprawiła się reprodukcja jasnych odcieni bieli. Teraz można oglądać z czystą przyjemnością.

(99935)

5 2 głosy
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

100
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
jarek
jarek
2 miesięcy temu

Witam. Jestem posiadaczem tego tv w wersji 65 cali i odbieram naziemną tv a ostatnio nadawcy poprzestawiali częstotliwości. W starszych modelach które jeszcze posiadam przestawienie częstotliwości zajęło 5 minut a tu nijak nie można się doszukać ustawień. Nie wiem jak to zrobić i gdzie tego szukać. Z całego testu większość jest dla mnie niezrozumiała, jednak jako użytkownik najbardziej polecam Ambilith. Używanie pilotów to jakaś porażka. Android to kicha. Gdybym. wiedział to bym kupił inną markę tv. Jednak używałem tv tej marki i podobnej wielkości w Norwegii w pracy i byłem zachwycony stąd mój wybór. W Polsce to nie wygląda tak… Czytaj więcej »

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x