Home Jaki kupić telewizor? Philips OLED 803 a OLED+ 903 | PORÓWNANIE | Różnice przed zakupem
Philips OLED 803 a OLED+ 903 | PORÓWNANIE | Różnice przed zakupem

Philips OLED 803 a OLED+ 903 | PORÓWNANIE | Różnice przed zakupem

29.89K
1

Jakość dźwięku

I tutaj zatrzymamy się na dłużej. Jakość dźwięku to element, który najbardziej odróżnia oba testowane telewizory. Trzeba przyznać, że jest to wręcz przepaść na korzyść modelu OLED+ 903 i właśnie plus w nazwie mówi o tym, że do znakomitej jakości obrazu dodano dźwięk, którego do tej pory nie słyszeliśmy w telewizorach. I nie jest tak, że 803 jest kiepski. Dźwięk w 803 jest taki jak w większości innych telewizorów OLED. Normalny. Taki na ile pozwala tego typu konstrukcja ekranu w tej cenie. To 903 jest tak bardzo dobra i rozbudowana. Polecam obejrzeć poniżej mój wywiad z Piotrem Herodem właśnie na temat tego ile pracy włożyli inżynierowie z brytyjskiego Bowers & Wilikins aby telewizor zagrał tak jak to słychać np. po włączeniu jakiegoś bardziej wymagającego kawałka muzycznego.

Philips OLED+ 903 to bez dwóch zdań najlepiej brzmiący telewizor w historii Philipsa ale i prawdopodobnie najlepiej w ogóle brzmiący telewizor na rynku. Po raz kolejny napiszę, że aż trudno uwierzyć, że tak duża może być różnica w dźwięku w stosunku do np. modelu OLED 803 nie mówiąc już o POS9002, który też przecież posiada duże membrany zlokalizowane z tyłu telewizora. Widać ogromny efekt prac, które włożyła firma Bowers & Wilkins w przebudowę konstrukcji telewizora. OLED 903 posiada głośniki z tyłu telewizora oraz z przodu (front firing) zlokalizowane w listwie obszytej materiałem.

Warunkiem najlepszego oddania dźwięku jest ustawienie telewizora na tle twardej ściany. Wtedy świetnie roznoszą się basy po pokoju i można nawet posłuchać muzyki z listwy dźwiękowej. Oczywiście najlepiej brzmi ona, gdy siedzimy na środku telewizora. Ekran można nawet maksymalnie podgłośnić i nie będzie deformacji dźwięku. Jedyne co można by chcieć więcej to bardziej mięsisty bas, ale poza tym naprawdę niczego w dźwięku nie brakuje.

Miny naszych słuchaczy podczas Audio Video Show mówiły same za siebie. Każdy był w szoku, że telewizor tak zagrał demo muzykę z plików FLAC jakie mieliśmy do zaprezentowania w trakcie wykładu. Niby co roku dostajemy telewizory z najróżniejszymi znaczkami znanych firm audiofilskich czy ogromnymi listwami wbudowanymi w telewizor oraz pomysłami na dźwięk ale to właśnie OLED+ 903 jest zwycięzcą 2018 roku w batalii w tym temacie. Rzeczywiście dokupienie podstawowego dodatkowego sondbara staje pod zdecydowanym znakiem zapytania. Jedyna firma, która może stanąć w szranki to Sony wraz z modelem AF9 i autorską technologią Acoustic Surface. Co ciekawe Philips zastrzega, że to dopiero początek a obecny, 2019 rok będzie jeszcze bardziej zaskakujący w tym temacie.

(29891)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

27
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Artur
Artur
4 lat temu

Ciekawe było by porównanie zbliżonych cenowo 804 z 903. Z tego co dałem radę wyszukać 903 to niby następna generacja paneli ale parametry gorsze (jasność, PPI), nie wiadomo jaki procek (4 rdzenie ale taktowanie i producent nieznane – pewnie słabszy Mediatek z mniejszą pamięcią), android max Oreo. Biorąc pod uwagę, że ma wbudowany soundbar, tzn., że same bebechy tv są jeszcze mniej warte a więc i znacznie słabsze niż w 804. Czy mam rację?

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x