Home Testy Telewizory OLED Panasonic Panasonic FZ950 | TEST | 2018 Ultra HD OLED z HDR10+
Panasonic FZ950 | TEST | 2018 Ultra HD OLED z HDR10+

Panasonic FZ950 | TEST | 2018 Ultra HD OLED z HDR10+

33.71K
112

Słowem wstępu

Nie tak dawno temu testowaliśmy stylowy, referencyjny telewizor OLED – EZ1000 marki Panasonic, a tu już przyszedł nowy rok i wraz z nim nowe modele. Sporo już pisaliśmy o tych produktach zarówno po CES 2018 gdzie osobiście byliśmy na specjalnym pokazie przygotowanym dla naszego portalu jak również podczas oficjalnej premiery Panasonic na Majorce oraz w Polsce. Flagowiec, wydany na nadchodzący sezon, będzie nosić oznaczenie FZ950. Jego poprzednik nie zniknie jednak całkowicie z rynku, bo nadal będzie można go nabyć w wersji 77″. Nowy model znajdziemy zaś w 55 i 65″. Zyskał on matrycę nowszej generacji, wsparcie dla technologii HDR10+, a także nowy soundbar od Technics’a. Przekonajmy się co jeszcze!

(33706)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(112)

 1. 1 godzinę temu, abart68 napisał:

  Mam pytanie Z uwagi na fatalne doświadczenia z wypaleniami w LG65G6 czy orientujecie się jak takie zjawisko traktuje serwis Panasa bo LG w tym względzie na razie działa wzorcowo a zastanawiam się czy zakupić Panasonica czy czy LGE8

  Jesli chodzi o serwis, to nie ma gorszego niz Panasonic. Tutaj chyba kazdy, kto ma jakies doswiadczenie w tym wzgledzie, musi sie zgodzic.  Serwis Panasa to niestety tragedia, wlasciwie nic nie chca uwzgledniac.

  Chyba juz nawet z tego slyna.

 2. 8 minut temu, bubusia napisał:

  Jesli chodzi o serwis, to nie ma gorszego niz Panasonic. Tutaj chyba kazdy, kto ma jakies doswiadczenie w tym wzgledzie, musi sie zgodzic.  Serwis Panasa to niestety tragedia, wlasciwie nic nie chca uwzgledniac.

  Chyba juz nawet z tego slyna.

  Ma bardzo dobre doświadczenia z ich serwisem. Wprawdzie tylko raz, bo nigdy nic się nie zepsuło, ale jest to jakieś doświadczenie. 

  Konkretnie problem dotyczył odczuwalnej przeze mnie głośnej prac wiatraków chłodzących w plazmie 55VT60.

  Było to problem znany na całym świecie, dotyczył najwyższych modeli VT i ZT, które miały szybsze procesory i wymagały wentylacji .

  Wezwałem serwis, aby założyli pianki wygłuszające wewnątrz obudowy i tyle.

 3. Drodzy Użytkownicy modelu FZ950.
  Zwracam się do Was z prośbą o sprawdzenie czy na swoich telewizorach występuję żółte plamy przy wyśietlaniu białych obrazów.

  Ja zuważyłem na swoim telewizorze takie plamy: na środku i po lewj stronie ekranu.

  Zgłosiłem reklamację do firmy panasonic i otrzymałe poradę z Działu Technicznego, że mam zrobić ... "ręczną kalibrację ekranu z MENU (OBRAZ) telewizora". Koniec maila.

   

  20190131_171423.jpg

  I jeszcze jedno zdjęcie.

   

  20190129_194114.jpg

 4. jak masz możliwość zwrotu tv to zwracaj ręczna kompensacja nic przy takim zafarbie nie pomoże.

  obym tylko takiej matrycy nie dostał przy wymianie...

 5. A czy jest możliwe aby było naprawione lub wymienione przez Panasonic?

  Ogólnie masakra. Telewizor za ponad 12 tys. a tu taka wpadka. Oglądać się nie da,

  Zgodnie z Gwarancję jeżeli serwisowi nie uda się naprawić usterki powinni wymienić produkt na nowy.

   

  14.1. Kupującemu przysługuje prawo wymiany Produktu na nowy poprzez Autoryzowany Serwis, jeżeli:

  a) w terminie Gwarancji, o którym mowa w pkt. 8, Autoryzowany Serwis dokona pięciu napraw gwarancyjnych, a Produkt będzie wykazywał wady, które uniemożliwiają używanie go zgodnie z przeznaczeniem,

  b) Autoryzowany Serwis stwierdzi na piśmie, że usunięcie wady jest niemożliwe

 6. pisz zgłaszaj możne się uda... ja w modelu niższym fz800 zgłosiłem jeden bad pixel, ku mojemu zaskoczeniu będą wymieniać matrycę na gwarancji tylko obym nie dostał takiej jak twoja bo obecna pod względem zafarbu i bandingu jest prawie idealna.

  IMG_20181222_162721.jpg

 7. Nie wierzę w to, że Panasonic będzie robić jakieś problemy. Przecież to nie jakiaś chińszczyzna . Wymienią na nowy telewizor pozbawiony wady i będzie OK.

  Ale odpowiedź, że mam wejść w menu Obraz i dokonać ręcznej kalibracji trochę mnie rozbawiła. Którym suwakiem? Którą opcją? Na jakie wartości mam ustawić? Mam tak ściemnić obraz żeby nie było widac plam?  Przecież nie o to chodzi.

  Mam 3 telewizor Panasonic (poprzednie to plazmy) i nie było takiego zonku. 

   

 8. Dyziek zrób zdjęcia pod kątem, z lewej i z prawej strony.

  Popatrz na wprost ekranu z dość bliska na 100% białą planszę przesuwając się z lewej do prawej czy ten poziomy żółty pas nie "pojawia się" w innym miejscu ekranu. W zależności od tego z jakiego kąta patrzymy to biały zmienia odcienie w innej części ekranu. Myślę, że ma to związek z technologią i "konstrukcją" pikseli organicznych, w OLEDach piksel jest idealnie biały tylko wtedy jak patrzymy na niego dokładnie na wprost (nie sprawdzałem jak zachowują się inne kolory pod kątem)

  U mnie jest podobnie jak u darekgra ale jak patrzę pod kątem to biały lekko zmienia odcienie. Taki żółty pasek jak u Ciebie przy miśku polarnym to ja widzę u siebie z lewej strony ekranu jak patrzę z lewego kąta ale na wprost jest elegancko, taki typowy delikatnie żółtawo-niebieskawy oledowy biały ?

 9. Southorn, te pasy widoczne są jak patrzę na wprost. I nie przemieszczają się. Są zawsze w tym samym miejscu.

  Trochę znikają jak patrzę pod kątem, ale to sporym kątem - takim pod którym nikt już nie będzie oglądać.

  Ewidentnie moja matryca ma wadę.

 10. 12 godzin temu, Dyziek napisał:

  Nie wierzę w to, że Panasonic będzie robić jakieś problemy. Przecież to nie jakiaś chińszczyzna . Wymienią na nowy telewizor pozbawiony wady i będzie OK.

  Jeżeli to jest nowy telewizor i jesteś w okresie 14 dni to zwracaj do sprzedawcy, a nie oglądaj się na serwis. Z uwzględnianiem zafarbu na gwarancji jest generalnie loteria. Jedni użytkownicy na forum pisali, że im się udało zareklamować zafarb, inni raportowali że trafili na ścianę. 

  Nie chcę Cię martwić, ale Panasonic nie ma dobrej opinii tu na forum, jeżeli chodzi o uwzględnianie reklamacji, dlatego jeżeli możesz TV zwrócić do sprzedawcy to jak najszybciej to zrób.