Home News Pan Tadeusz wypalił OLED TV, bo oglądał TVP Info przez 11 godzin dziennie. Nie bądź jak Pan Tadeusz. Czytaj instrukcję telewizora aby uniknąć absurdalnej sytuacji
Pan Tadeusz wypalił OLED TV, bo oglądał TVP Info przez 11 godzin dziennie. Nie bądź jak Pan Tadeusz. Czytaj instrukcję telewizora aby uniknąć absurdalnej sytuacji

Pan Tadeusz wypalił OLED TV, bo oglądał TVP Info przez 11 godzin dziennie. Nie bądź jak Pan Tadeusz. Czytaj instrukcję telewizora aby uniknąć absurdalnej sytuacji

39.44K
61

To chyba jedna z najbardziej nietypowych spraw związanych z telewizorami, o jakich do tej pory słyszeliśmy. Mieszkaniec Kielc przez długie miesiące katował swój model OLED białymi i krwistoczerwonymi paskami informacyjnymi w TVP Info, czym doprowadził do zjawiska wypalania matrycy. Producent nie chce po raz drugi wymienić panu Tadeuszowi uszkodzonego sprzętu na nowy model, ale w tym przypadku winić można jedynie niewiedzę użytkownika.

Widz doprowadził do wypalenia telewizora OLED, wyświetlając na okrągło paski w TVP Info

Zanim przejdziemy do szokującego przypadku pana Tadeusza z Kielc, rozwiejmy krótko wątpliwości w temacie wypalania telewizorów OLED:

Powidoki i wypalenia okiem HDTVPolska

Najczęściej poruszany temat, o który w nieskończoność pytają użytkownicy, jest kwestia wypaleń. Tak, faktem jest, że matryca OLED ma niższą odporność na to zjawisko niż LCD, ale na przestrzeni lat na tyle jednak rozwinięto systemy kompensacji, że osobiście marginalizowałbym ten problem. Jeśli rozważamy użytkowanie telewizora przez zwyczajnego widza, który ogląda filmy, seriale, telewizję i gra po kilka godzin w weekendy to nie przejmowałbym się tym wcale.

Nie powiemy, że temat wypaleń nie istnieje, ale bez dwóch zdań na forach jest zbyt mocno spotęgowany i daje złudzenie, że jest to jakaś plaga i duże zagrożenie. W rzeczywistości są dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce, którzy korzystają ze swoich ekranów OLED i nie wiedzą nawet, że taki problem może istnieć. Nie uznajemy więc tego za specjalnie istotne zagadnienie. Potwierdzeniem może być także nasze niemałe forum (ponad 170 000 użytkowników) na którym rocznie pojawia się kilka-kilkanaście wpisów związanych z trwałością matrycy. Jest to promil w tysiącach postów, które powstają co miesiąc. Polecaym też przeczytać artykuł znanego i cenionego na całym świecie portalu HDTVTest na temat wypaleń w OLED tutaj.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że niedopuszczalne jest odłączanie telewizora OLED np. na noc z prądu. Telewizory OLED po każdym wyłączeniu lub “w tle” dokonują czyszczenia matrycy. Jeżeli telewizor zostanie wyłączony z wtyczki, nie będzie mógł poprawnie wykonywać tego procesu.

Do rzeczy – w 2017 roku Pan Tadeusz z Kielc zakupił duży telewizor OLED marki Sony (nie wyszczególniono o jaki dokładnie model i rozmiar chodzi), a kilkanaście miesięcy później na panelu pojawiły się zielone pasy. Użytkownik zgłosił więc usterkę do oficjalnego serwisu, a firma postanowiła wymienić mu telewizor na nowy, aktualny wtedy model.

Na tym jednak kłopoty pana Tadeusza się nie skończyły, ponieważ po kolejnych kilkunastu miesiącach zjawisko powróciło. Tym razem jednak odmówiono mu naprawy lub wymiany gwarancyjnej, argumentując, że użytkował swój odbiornik OLED w nieprawidłowy sposób.

Samsung
Pan Tadeusz z Kielc znalazł sposób na gwarantowane wypalenie matrycy OLED

Problem, który napotkał mieszkaniec Kielc dotyczy oczywiście zjawiska retencji, czyli też owianego złą sławą wypalania matrycy. W przypadku telewizorów OLED – jak potwierdza na wstępie tego tekstu nasza analiza – jest to problem występujący częściej w przeciwieństwie do telewizorów z matrycami LCD. Nie jest to jednak usterka, awaria czy krytyczny błąd inżynierów odpowiedzialnych za konkretny model, a po prostu niezbywalna, ale spotykana rzadko cecha paneli z samoemisyjnymi diodami LED.

Co takiego robił ze swoim telewizorem pan Tadeusz, że doprowadził do pojawienia się na ekranie niebieskich pasków? Odpowiedź może szokować: analiza producenta wykazała, że przez ponad 11 godzin dziennie oglądał stacje informacyjne ze statycznymi paskami – jak sam wskazał, chodziło konkretnie o TVP Info. Tak intensywna, nieodpowiedzialna eksploatacja to prosty przepis na katastrofę.

Pan Tadeusz przyznał, że wie o możliwości wystąpienia takiego zjawiska, bo przeczytał o tym w instrukcji użytkowania telewizora (pytanie tylko czy tę wiedzę nabył przed wystąpieniem usterki, czy już po…). Argumentuje, że jego zdaniem takie użytkowanie jest typowe i zupełnie normalne i oburza się, że aby całkowicie wyeliminować ryzyko wystąpienia retencji, trzeba by całkowicie zrezygnować z oglądania telewizji.

Telewizor Sony XH90 z pełnym HDMI 2.1 już w pierwszych sklepach. Będzie hit pod nowe konsole?
W przypadku widza z Kielc lepiej sprawdziłyby się modele LCD od Sony – na przykład XH90. Nie jesteśmy jednak pewni, czy jakakolwiek matryca wytrzymałaby tak skrajny sposób użytkowania

Telewizor OLED zdecydowanie nie był najlepszym wyborem do tak radykalnych zastosowań

W sukurs niepocieszonemu widzowi przyszło Sony, które wydało w tej sprawie oficjalny komunikat. Przytoczmy jego fragment:

“Zjawisko retencji nie jest spowodowane wadą telewizorów. Występuje we wszystkich produktach wykonanych w technologii OLED. Intensywne wyświetlanie przez długi czas statycznych obrazów, np. takich jak paski czy logo stacji, przyspiesza pojawianie się tego efektu. Telewizory Sony posiadają wiele algorytmów, które mają redukować możliwość występowania tego zjawiska. Jednak nie są one w stanie uchronić w stu procentach telewizor, który zmuszany jest do pracy w nieoptymalnych dla siebie warunkach i intensywnie eksploatowany w tak szczególny sposób”.

Dla pana Tadeusza to jednak niewystarczające wyjaśnienie. Narzeka, że zainwestował w drogi telewizor, by oglądać sport i programy informacyjne. Może jednak przed zakupem należało zaczerpnąć nieco więcej informacji? Do tego typu zastosowań najlepiej nadają się topowe modele LCD Sony, jakie jak XH90 czy XH95. W naszych testach tego pierwszego telewizora bardzo dobrze wypadło odwzorowanie ruchu, co jest bardzo dużym plusem – szczególnie podczas oglądania np. meczów piłkarskich. Wybierając zawczasu model LCD, pan Tadeusz zminimalizowałby ryzyko wypalania do minimum. Choć przy tak ekstremalnym użytkowaniu chyba nie ma żadnych gwarancji. Jesteśmy ciekawi, czy kielczanin podzielił się swoimi planami dotyczącymi wybranego OLEDa ze sprzedawcą, z którym konsultował zakup…

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: opracowanie własne


Więcej na temat telewizorów:

(39435)

2.3 33 głosy
Article Rating

29
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

61 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
olx
olx
2 lat temu

Skoro to taka wspaniała technologia – to czemuż produkt ulotny? Telewizor jest do oglądania, tak jak pralka do prania. Ale są oczywiście różne inne poglądy np. oglądaj telewizor oszczędnie, jak nie uzgodnisz z firmą jak oglądać – wyjdziesz na głupa. Uzgadniaj najlepiej z KC PZPR. Ale płać całkiem realnie, bo kapitalistycznie – bajońskie sumy za coraz to lepsze buble, które o zgrozo nazywa się innowacją, ale jeszcze do końca nie dopracowaną. Geniusze z pokolenia Y (1980-2000) nadchodzą. Możecie im wcisnąć dom z papieru cztery razy droższy jak z betonu, a oni uwieżą w agit-punkt, że dom z gipsokartonu i wełny… Czytaj więcej »

Adam
Adam
3 lat temu

Jak się przez 11 godzin dziennie ogląda facetów w sukienkach i babeczki zawsze dziewice, oraz świętuje 90 rocznicę objawień na tv OLED, to objawia się to objawieniem wypaleń na tymże tv, a dodatkowo wypala się mózg… Kto normalny może oglądać trwam czy TVP info przez prawie pół doby? Chyba tylko typowy emeryt ze zrytą psychiką, wyznawca PiS i rydzyka. Ewentualnie bezrobotny, ale jego nie stać na oleda.Normalny człowiek nie jest w stanie przesiedzieć tyle przed tv.

jarek
jarek
3 lat temu

akcja propagandowa pisu, telewizorów nie wolno, cola i red bulle to produkt premium dla burżuazji antypartyjnej. Zamiast wpierac kapitalistyczne mocarstwa módlcie sie i pół swojej wypłaty oddajcie na podatki.

jarek
jarek
3 lat temu

Nie rozumiem tego zamieszania, gwarancja jest ustawowo na 2 lata. Firma naprawiła awarię, minęło dwa lata, kolejna awaria już nie naprawili, bo gwarancji już nie było. Co w tym dziwnego. Niech pismaki i pan taduesz, schowa w ramionach wodza kaczynskiego i nie zawraca dup….y

Paweł Digital Signage
Paweł Digital Signage
3 lat temu

Dla Pana Tadeusza jest rozwiązane – zakup profesjonalnego monitora LCD z możliwością pracy 16-24/7 + zakup tunera DVBT. Do tego może sobie ustawić harmonogram auto włączania i wyłączenia na każdy dzień tygodnia o innej godzinie 🙂

Maciej
Maciej
3 lat temu

Ja chciałbym tylko dodać że poprzednio użytkowałem LCD Sony w9 c. Po pięciu latach dostał takich czterech wielkich białych plam w ciemnych scenach a jeszcze poprzedniejszy Lg5000 również po ok pięciu latach odmówił posłuszeństwa. Piszę to dlatego że komentarze tutaj wyglądają jakby LCD były niezniszczalne a z moich doświadczeń wynika coś innego. Już dawno się pogodziłem że tv trzeba wymieniać co 5lat. Jaki by nie był. W pracy na panasonicu LCD wyświetlamy plan pracy 24h/dobę. Wytrzymał 2 tygodnie i matryca już nie doświetla rogów. Nie broniąc OLED to LCD też niezniszczalne nie są.

JanKa
JanKa
3 lat temu

Jak chcesz mieć spokój ducha to….. jest na to bardzo prosta rada:) )) nigdy a to przenigdy ani pod żadnym pozorem agresywnego PR-u oraz wszelakich promocji nie kupować OLED-a ! I po kłopocie i nerwy spokojne, nie po to człowiek tak wysoką kasę płaci aby konserwować, czyścić, dbać o czas oglądana wybranych programów itd itp 🙂 ))

kmkm
kmkm
3 lat temu

Kaczyński jest dumny z pana Tadeusza.

JanekWawa
JanekWawa
3 lat temu

Piszą te komentarze osoby nie mające pojęcia czym jest tv z OLED a tym bardziej jaki jest obraz. Jako posiadacz OLED Filipsa 55oled855 kupując wiedziałem z czym się wiąże oglądania kanałów informacyjnych unikam. A i jak nie patrzę na tych POpaprańców to i spokojniejszy jestem. Każdy rozsądny oglądający kanały informacyjne pomija Oledy. Uprzedziłem żonę jakie są tego skutki. Tv służy do treści typu netflix yutube filmy dokumentalne przyrodnicze to poezja. Ja myślę w kategorii kupuję dobre auto to nie jadę tym w pole. . Pana na tv stać kolejny po tym również kupi OLED bo go stać i podobały mu… Czytaj więcej »

Mirrek
Mirrek
3 lat temu

Widzę że Sony już prowadzi działania PR-owe, żeby przykryć badziewne Oledy. HDTV to skoro tak bronicie Sony to ile w takim razie można oglądać programy informacyjne żeby retencja nie wystąpiła???? 2 godziny dziennie, 3, a może 0,5 ???? Jest na ten temat jakaś informacja w instrukcji której nie przeczytał przed zakupem Pan Tadeusz (ciekawe kto czyta instrukcję przed zakupem )????
Źródło: https://hdtvpolska.com/pan-tadeusz-wypalil-oled-tv-bo-ogladal-tvp-info-przez-11-godzin-dziennie-nie-badz-jak-pan-tadeusz-czytaj-instrukcje-telewizora-aby-uniknac-absurdalnej-sytuacji/

arlen
arlen
3 lat temu

Telewizor jest do oglądania programów telewizyjnych. Programy Informacyjne jak najbardziej należą do kontentu – producent powinien dostosować swój produkt do odbioru oferty kontentu na danym rynku albo powinien zmienić nazwę swojego produktu. Ponadto tak się składa że średnio co 20 minut na TVP Info są reklamy które kasują stały obraz nawet z pasków i loga i reklamy trwają ok 20 minut – zawartość reklam jest zdefiniowana w przepisach i pewnie byłoby ich więcej gdyby ustawy odpowiednio nie ograniczały ilość / długość reklam – zatem o jakim stałym obrazie ktoś mówi przez 20 minut to jest kpina żeby TV się po… Czytaj więcej »

Ataman
Ataman
3 lat temu

Nie wdawajac sie w politykę. Jak ktos kupuje tv za 10 tys. to ma prawo sądzic że będzie mógł bo bezpiecznie uzytkować tak jak będzie chciał tzn. ogladać co i ile chce. Jesli jest inaczej to znaczy ze OLEDy są g.. warte, tak jak wypowiedzi tych którzy tu uprawiaja politykę.
Skutecznie mnie ta wiadomosc wyleczyla z kupna OLEDa

Bartek
Bartek
3 lat temu

Kilka pytań: 1. Na jakich ustawieniach Pan olgądał te wspaniały program. Jasność na maksa? Tak tak, wiem, jak to?, nie moge ogladac na maksa? No oleda nie wiec sie obrazajta 2. Czy wyłącza prąd listwą? 3. W instrukcji jest napisane jak uzywac wiec w sądzie sprawa do przegrania. Można sie obrażać, ze sie “zepsuł” przez ogladanie ale tak to jest w tym przypadku i tyle. Taniej bedzie zapłacić za nowy panel z własnej kieszeni. P.S Mam LG C9 juz rok i nie mam zadnych sladow na panelu. Ogladam TVN24 czasami kilka godzin dziennie, bajki, transmisiej z youtube gdzie tlo jest… Czytaj więcej »

Maciej
Maciej
3 lat temu
Reply to  Bartek

Witam. Też mam C9 . Na razie jestem bardzo zadowolony. Zaciekawiło mnie to co pisałeś o jasności. Ja mam na maksa ustawioną. To jest takie niebezpieczne dla oleda? Na ile ty masz podświetlenie ustawione?

Jacek
Jacek
3 lat temu

Piszcie co chcecie, miałem LCD różnych producentów i raczej z średniej półki. Jednak dopiero OLED zachwycił mnie jakością obrazu. Ten TV kupiłem do oglądania filmów w jakości 4K w HDR – “Netflix” Apple TV i go grania na XBOX-ie ,ale kanały informacyjne też oglądam. Kiedyś gdy czytałem testy nie wierzyłem że jakość obrazu może tak się różnić od LCD – ale jednak. Nie zamienię go na inny – chyba że większy OLED 😉

Paweł
Paweł
3 lat temu
Reply to  Jacek

Ja mam już drugiego Oleda wcześniej C7 teraz CX oba po kalibracji przerobiłem kilka lcd w tym legendarną plazme VT50 Panaconica kilera lcd, ale Oled to zupełnie inna liga samotny biały żagiel po którym długo nic używam tv jak każdy inny i też czasami sobie poleci jakieś info głównie to filmy ,większość tutaj osób wypowiada się nie mając doczynienia z oledami ja mam i to kilka lat przerobiłem setki filmów na oledzie wcześniej na VT50 w żadnym nie uchwyciłem problemu, przy oledzie może stanąć inny oled ale nie żaden qled lcd

Mickey
Mickey
3 lat temu

To kara za oglądanie propagandowej telewizji rządowej.

16K Hiper HD
16K Hiper HD
3 lat temu

A ciemny lód kupuje oledziki bo naczytali się testów na portalu sponsorowanych. Kupować, raz,raz! :DD ONLY LCD/LED >>>

Tagi
Tagi
3 lat temu

Od samego początku bardzo irytowało mnie twierdzenie, że wypalanie matrycy jest cechą technologii oledów, a nie usterką, awarią, czy krytycznym błędem. Telewizor ma służyć oglądaniu telewizji, bez narzucania użytkownikowi – co, ile i jak. Dla mnie oledy to niedopracowany bubel i tyle. Jeżeli w produkcie nie można wyeliminować możliwości wypalenia matrycy, co więcej – trzeba stosować się do zaleceń producenta w kwestiach użytkowania, to taki produkt nie powinien mieć prawa pojawić się na rynku, dlatego, że jest to produkt wadliwy. Wypalanie nie jest cechą – jest WADĄ powstającą podczas użytkowania sprzętu.

Bartek
Bartek
3 lat temu
Reply to  Tagi

Produkt jak kazdy. Nie spelnia wymagan klienta. Inni klienci sa zadowoleni. Wszystkim nie dogodzisz.

grzes07
grzes07
3 lat temu

nikogo nie powinno obchodzić co oglądam od tego jest TV czy jeśli kupuje samochód to producent każe mi jak mam korzystać z mojego samochodu?

Last edited 3 lat temu by grzes07
Idzie Grzes
Idzie Grzes
3 lat temu
Reply to  grzes07

Tak! Olej wymieniać, rozrząd, filtry, opony, nie jezdzic po dziurach,…. Cala ksiazka od tego jest 😉

Jan
Jan
3 lat temu
Reply to  grzes07

Yyy tak? Czy producent samochodu nie każe Ci zmieniać oleju? Czy jeździsz tylko na jednym biegu, niezależnie od prędkości?

Patryk
Patryk
3 lat temu
Reply to  grzes07

Nie każe, ale jak będziesz cisnął ciągle na jednym biegu i rozleci się silnik bądź skrzynia to nie uzna gwarancji na naprawę, bo był użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem

Piotrekk
Piotrekk
3 lat temu

Taa…wg forumowiczów co niektórych gdyby oglądał TVN byłby inteligentem i nie miałby problemu…i tu i tu naciągają tylko co to ma do rzeczy? Po co kupować tv za tyle koła? Może wieczorami siadał przy filmie w 4k a w ciągu dnia oglądał info, wolno mu i Wam też. Poprostu niestety wiele art mówi o tym że problemu nie ma…a niestety jest.

Jurek
Jurek
3 lat temu

Z własnego doświadczenia wiem że jest inaczej zazwyczaj. Miałem Samsunga który wypalił się po miesiącu. Dali mi nowy i działa rok bez problemu. Niektórzy nie zauważą na początku jeśli wypalenie jest niewielkie

Mateusz Wiercipięta
Mateusz Wiercipięta
3 lat temu

Ja tam wolę Szamaunga, może i obraz do bani ,ale się nie wypala. A tv PiS cóż, chyba na każdym tv by się wypaliły powidoki- ale lepsze to niż wypalenie dziury w mózgu przez ich treści

Józio
Józio
3 lat temu

Żenujące że ktoś broni chłamu który kosztuje niemało i jeszcze trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem.”Zjawisko retencji nie jest wadą urządzenia”, no pewnie przecież to zaleta jak diabli, oglądanie telewizji to praca w nieoptymalnych warunkach i eksploatacja w szczególny sposób.Rozumiem gdyby wpijał gwoździe tym telewizorem, ale on tylko oglądał telewizję.

Jakub
3 lat temu

A mi zalatuje tu zwykłym “januszostwem”.
Pan Tadeusz stwierdził że skoro Sony raz wymieniło TV przed końcem gwarancji, to będzie katował wyświetlacz paskami informacyjnym i co niespełna dwa lata dostawał nowy model

Bogdan
Bogdan
3 lat temu

Dam 10 tys za tv i jeszcze będę czyścił piksele żeby się nie z…ał. śmiech na sali .No ale jak głupi już kupi to potem mu nic innego nie pozostaje jak tylko chwalić jaka to technologia i niesamowita czerń. Mam zwykłego LCD LG już 8 lat i nie zamierzam zmieniać czekam aż sam się podda. A jeżeli już to nastąpi to będzie to Qled na nanocell bądź mikroled które są można powiedzieć wieczne.

bilon
bilon
3 lat temu
Reply to  Bogdan

Pomijam frustrację bijącą z Twojego posta, ale mimo wszystko pozwolę się odnieść.
Otóż są ludzie, którzy stawiają na jakość (nawet kosztem eksploatacji wymagającej większej uwagi i troski), a są tacy dla których wystarczy to, że coś widać na ekranie.

Józio
Józio
3 lat temu
Reply to  bilon

Kup sobie OLED-a, włącz TVN24 i będziesz miał “Wstajesz i łżesz” w niesamowitej czerni.

Maciej
Maciej
3 lat temu
Reply to  bilon

W punkt !

Kai
Kai
3 lat temu
Reply to  bilon

Jaka jakość? Jak można mówić o jakości w w przypadku OLEDów i ABL(Automatic Brightness Limiter). Nie dosyć, że się wypalają, to jeszcze reglamentują jasność.

grzes07
grzes07
3 lat temu
Reply to  bilon

bzdury gadasz

Jon
Jon
3 lat temu
Reply to  bilon

No na wypalonym rzeczywiście będzie tylko “coś” widać. Ale jak mówisz, niektórym to wystarczy.

Kamson
Kamson
3 lat temu

Skoro oglądał TVP Info to znaczy, że inteligencją nie grzeszył.

Józio
Józio
3 lat temu
Reply to  Kamson

Ty pewnie oglądasz TVN24, to jest dopiero poziom inteligencji troszkę większy niż przydrożnego kamienia.

Ataman
Ataman
3 lat temu
Reply to  Kamson

Bardzo merytoryczna wypowiedź

tadeusz
tadeusz
3 lat temu
Reply to  Kamson

jedna rada, nie ogladac tvp info, inteligentni, madrzy ludzie ogladaja tvn 24

Mariusz
Mariusz
3 lat temu

Oglądał 11/24 TVPiSinsfo i ch…a wiedział, a do tego se matrycę ubił… Typowy prostak, którym nikt nie powinien se głowy zawracać. Mógł se kupić auto i rozwalać na zakrętach, później próbować je na gwaracji wymieniać, z tłumaczeniem: “nie wiedziałem, że trzeba skręcać”, ” nie wiedziałem, że trzeba hamować”, “nie wiedziałem, że ….”. Jesteś głupi, to płac za to.

bilon
bilon
3 lat temu
Reply to  Mariusz

To akurat bzdurne porównanie. Chociażby dlatego, że do kierowania pojazdem potrzebujesz uprawnień.

Przeciętny użytkownik idzie do marketu kupić telewizor, sprzedawca namówi go na oleda. Nawet jak będzie tym 1% ludzi którzy czytają instrukcję, to dalej – zrobi to dopiero po kupnie.

Tutaj sprawa jest przegrana, bo już po rękojmi, ale w sądzie moim zdaniem sprawa do wygrania.
“Co się stało?”
Zniszczyła się matryca.
“W czym?”
W telewizorze.
A co Pan robił?
Oglądałem telewizję.

Dziękuję, do widzenia.

Ągiś
Ągiś
3 lat temu
Reply to  bilon

Żebyś się w tym sądzie nienawygrywał za szybko i za często.

Józio
Józio
3 lat temu
Reply to  Ągiś

Tobie pewno mogliby wmówić że używałeś tv niezgodnie z przeznaczeniem.

Paweł Digital Signage
Paweł Digital Signage
3 lat temu
Reply to  bilon

Oczywiśie… użytkownik jest zobowiązany do czytania instrukcji. W każdej instrukcji lub karcie gwarancyjnej TV jest napisane “nie przeznaczony do komercyjnego” albo nie używać więcej niż x godzin/dziennie. Winę za całe zajście prawdopodobnie ponosi sprzedawca, który albo był nie kompetentny i nie zbadał potrzeb klienta lub/i nie wiedział czym charakteryzuje się dana technologia. Drugi potencjalnie winny to klient, który nie zapytał sprzedawcy o radę lub mu naściemniał (w co wątpię) i nie powiedział jak planuje używać TV.

Adam
Adam
3 lat temu
Reply to  Mariusz

Co Ty mówisz po to sie kupuje telewizor by ogladac programy filmy itp no i grac a ten gosciu chyba nie grał w gry więc byl ten telewizor przeznaczony do normalnego uzytkowania więc jak dla mnie ten telewizor za kilka tys nie jest wart tych pieniędzy. Taka sytuacja nie powinna miec miejsca i to swiadczy tylko ze telewizory OLED są gówno warte i tyle .

grzes07
grzes07
3 lat temu
Reply to  Mariusz

bierzesz jakieś zioło że tak głupio gadasz?, kto tobie każe rozwalać auto na zakrętach pomyśl trochę bo to nic nie kosztuje a z drugiej strony ile Ty masz lat że takie bzdury wypisujesz?

Luke
Luke
3 lat temu

Czyli gadacie ze wypalem nie ma a jednak są. 10 cxy 11 godzin to jest mało i jest to często typowe używanie telewizora. Jasne kazdy pracuje, chodzi do szkoły jednak dzieci, żona, mąż trochę tych osób jest i naprawdę te 10 godzin działania jest czymś normalnym to samo logz tvnu HBO nawet na HBo go są, logz HBO itp. Takei coś nie powinno mieć miejsca. Zamiast czarować lepiej od razu powiedzieć że oledy to w tej chwili kupa nie warta użytku. Jednemu po kilkunastu miesiącach jak temu Panu się wypali a drugiemu po 4 latach ale to i tak niska… Czytaj więcej »

Mateusz
Mateusz
3 lat temu
Reply to  Luke

Weź chłopie się uspokój bo farmazony gadasz. Każdy pisze i wie, że oledy mogą się wypalić więc należy uruchamiać tryb odświeżania pikseli i najlepiej nie oglądać tvp info 11h dziennie… Mam oleda jako monitor do komputera i codziennie otomoto przeglądam i mam zero wypaleń.

grzes07
grzes07
3 lat temu
Reply to  Mateusz

bzdury opowiadasz za wiele to nie daje mam już trzeciego OLEDa

Edi
Edi
3 lat temu
Reply to  Mateusz

Właśnie zalecane jest by nie odpalać tego trybu odświeżania pikseli, tylko w wyjątkowych sytuacjach gdy pojawią się powidoki.

damian
damian
3 lat temu
Reply to  Luke

Brawo! Podzielam Twoje zdanie – OLED-y to nic nie warty szrot. Sam kupię nowy TV z mini LED ale nie OLED

grzes07
grzes07
3 lat temu
Reply to  damian

to samo zrobię nigdy więcej OLED

ImieJego
ImieJego
3 lat temu
Reply to  damian

Kupisz z mini OLED 😛

Walery
Walery
3 lat temu
Reply to  damian

Większych pierdół nie można napisać.

Ągiś
Ągiś
3 lat temu
Reply to  Luke

Normalni ludzie książki czytają, chodzą na spacery, itp. Bezmózgi katują TVPis całymi dniami.

Józio
Józio
3 lat temu
Reply to  Ągiś

Albo TVN24 lub Polsat News, poziom propagandy podobny.

Ataman
Ataman
3 lat temu
Reply to  Ągiś

Bardzo merytoryczna wypowiedź

LGOLED
LGOLED
3 lat temu
Reply to  Luke

Zgadzam się. Oglądany przez nas LG OLED służy tylko do YT i Netflixa. Co się wypaliło? Logo YT i Netflixa (prawy górny i dolny róg) po 31 miesiącach NORMALNEGO użytkowania. Wiecie jak długo włączany jest ekran z tymi logami zanim odpali się film? Może 2-3 minuty…. Technologia OLED jest po prostu obecnie tandetą jeśli chodzi o żywotność i żadne systemy (oba włączone) temu nie zapobiegły. Na noc TV nie jest wyłączany bo nie wolno… Należy kupić dwa TV, LCD – na co dzień i OLED od święta.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Reply to  Luke

To samo sie mówiło przy technologii “plazmowej”. Mam plazmę Panasonica juz 10 lat i nie zaobserwowałem wypalenia, choć jestem tzw. telemanem.

Dirk
Dirk
3 lat temu
Reply to  Luke

O telewizor bym się nie martwił, bardziej o wypalony mózg Pana Tadeusza.

61
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x