Home News Informacje prasowe Wyjątkowy, eksperymentalny model OLED na czele Philips Ambilight TV na 2024 rok! Będzie zaskoczenie?
Wyjątkowy, eksperymentalny model OLED na czele Philips Ambilight TV na 2024 rok! Będzie zaskoczenie?

Wyjątkowy, eksperymentalny model OLED na czele Philips Ambilight TV na 2024 rok! Będzie zaskoczenie?

1.12K
2

Nowe telewizory OLED marki Philips mogą się okazać sporymi zaskoczeniami w 2024 roku. Szczególnie najwyższy, zaskakujący pod kilkoma względami model OLED+959, po którym holenderski producent sporo sobie obiecuje. Co koniecznie trzeba wiedzieć o nowych flagowcach kilka miesięcy przed ich premierami?

Philips prezentuje flagowe telewizory Ambilight TV na 2024 – OLED+959 i OLED+909

W drugiej połowie stycznia wybraliśmy się do Barcelony, gdzie wzięliśmy udział w konferencji i szkoleniach firmy Philips. Za kilka dni naszą wiedzę podsumujemy w materiale wideo, póki co natomiast przekazujemy, co do powiedzenia ma sam producent. Jeśli chodzi o nowe OLEDy, to zapowiedź brzmi następująco: Ambilight Plus, nowy procesor P5 AI Dual Engine, technologia META 2.0 oraz dźwięk od Bowers & Wilkins łączą się, aby zapewnić, że gama telewizorów Philips OLED+ z 2024 roku pozostanie na szczycie.

  • Nowy system Ambilight Plus debiutuje jako bardziej zaawansowana i dynamiczna wersja o wyższej rozdzielczości, wykorzystująca specjalne soczewki do stworzenia unikalnego dwuwymiarowego efektu dla większego efektu Ambilight.
  • Flagowy OLED+959 zostanie wprowadzony na rynek w 3. Kwartalei, oferując moc nowego procesora 8. generacji P5 AI Dual Engine z technologią META 2.0, Ambilight Plus i nowym zintegrowanym systemem dźwiękowym Bowers & Wilkins 5.1.2 o mocy 102W.
  • OLED+909 będzie dostępny w czerwcu w rozmiarach ekranu 55”, 65” i 77” i oferując nowe przetwarzanie 8. generacji P5 AI, technologię META 2.0, super smukły system dźwiękowy Bowers & Wilkins 3.1 o mocy 81W i czterostronny Ambilight.
  • Nowy Ambient Intelligence V3 optymalizuje teraz wydajność HDR do jasnych warunków oglądania, jednocześnie zachowując twórcze zamierzenia reżysera w ciemniejszych pomieszczeniach.
  • Oba modele OLED+ oferują ulepszone granie za pośrednictwem nowego Game Bar’a – umożliwiając graczom szybkie zwiększanie, dostosowywanie i monitorowanie swoich ustawień gier – plus funkcjonalność MEMC i 144HZ VRR, w tym dla trybu Dolby Vision Gaming.
  • Ulepszona łączność, w tym zgodność z Matter i Control 4.
  • OLED+959 i OLED+909 wykorzystują najnowszą wersję systemu operacyjnego Google OS.

OLED+959 – wyjątkowy telewizor Premium OLED TV

OLED+959 osiąga prawdziwy flagowy status dzięki unikalnemu połączeniu doskonałej jakości obrazu, doskonałego dźwięku TV – z zintegrowanym systemem dźwiękowym Bowers & Wilkins – i całkowicie wciągającego doświadczenia z oglądania dzięki nowemu systemowi Ambilight Plus.

Ambilight Plus podnosi wciągające oglądanie na nowe wyżyny, dodając wiele soczewek do indywidualnych kolorowych diod LED montowanych z tyłu. Ambilight Plus może stworzyć bardziej dynamiczną, większą ogólną poświatę o większej rozdzielczości oraz może rzutować do czterech różnych stron, dodając nowy, dwuwymiarowy efekt do ogólnego rezultatu immersyjnego.

Obrazy o jakości referencyjnej są osiągane poprzez połączenie nowej 8. generacji procesora P5 AI Dual Engine z nowym panelem OLED META 2.0 i algorytmem META Multi Booster.

fot. Philips

Mocny procesor 8. generacji P5 AI Dual Engine obejmuje Ambient Intelligence V3, nowy system AI Machine Learn Sharpness V2 i nowy algorytm Smart Bit Enhancement (V3).

Ambient Intelligence V3 teraz obejmuje optymalizację HDR do poziomu światła otoczenia – współpracując z funkcją HDR Advanced, aby monitorować i dostosowywać wydajność HDR, aby zapewnić, że wyjątkowa wydajność HDR, może być utrzymana w jasnych warunkach oglądania, jednocześnie zachowując twórcze zamierzenia reżysera w ciemniejszych pomieszczeniach. Ambient Intelligence V3 zwiększa kontrast, w czasie rzeczywistym, aby lepiej dopasować się do scen o niskim oświetleniu lub zmniejszyć przycinanie w bardzo jasnych scenach.

AI Machine Sharpness V2 używa nowych algorytmów i dodatkowej mocy nowego, podwójnego układu P5 AI, aby tworzyć bardziej szczegółowe i super realistyczne obrazy, podczas gdy nowy algorytm Smart Bit Enhancement V3 rozszerza wideo 8-bitowe do prawie 14-bitowej precyzji – aby rozwiązać wszelkie pasmowanie w niskiej jakości, bez utraty szczegółów w innych częściach obrazu.

Panel META 2.0 teraz oferuje technologię Micro Lens Array Plus z ulepszoną efektywnością światła zwiększającą wyjście dzięki nowemu sprzętowi do analizy soczewek 3D MLA, który optymalizuje kąty i krzywiznę soczewek MLA.

fot. Philips

Włączenie nowego algorytmu META Multi Booster pozwala osiągnąć maksymalną jasność do 3000 nitów – nowy rekord dla technologii OLED.

Algorytm META 2.0 Multi Booster zawiera również Detail Enhancer, który optymalizuje jakość obrazu w obszarach o ekstremalnie niskiej skali szarości, optymalizując wydajność HDR zarówno dla jasnych, jak i ciemnych treści.

Oczywiście, jako flagowy model z serii, OLED+959 oferuje również najwyższą jakość dźwięku TV dzięki nowemu zintegrowanemu systemowi dźwięku 5.1.2. Zespół inżynierów audio Bowers & Wilkins wykorzystał swoje doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości dźwięku z kompaktowych przestrzeni do opracowania nowych, specjalnie zaprojektowanych, wysoko wydajnych, smukłych głośników 30x50mm specjalnie dla nowych modeli OLED+. W przypadku modelu OLED+959, system pomieści łącznie 18 głośników, zachowując smukłą sylwetkę zestawu, bez kompromisów w zakresie wydajności audio.

System obejmuje dedykowane głośniki lewe, środkowe, prawe (LCR) skierowane do przodu, z dwoma głośnikami średniotonowymi 30mm x 50mm oraz jednym 19mm tytanowym głośnikiem wysokotonowym na kanał. Głośniki boczne lewe i prawe zawierają dodatkowo po dwa głośniki 30x50mm, podczas, gdy kanały Atmos zawierają również po dwa głośniki 30x50mm dla każdego z głośników elewacyjnych lewych i prawych.

Wszystkie głośniki są akustycznie izolowane, zamontowane w swoich własnych, sztywnych obudowach. Z tyłu zestawu znajduje się dedykowana obudowa basowa z 75mm subwooferem wspieranym przez cztery pasywne radiatory 45mmx 65mm.

Nowe moduły wzmacniaczy oferują 12 kanałów wzmacniania dla łącznej mocy 102W, przy czym każdy kanał ma swoje własne dedykowane przetwarzanie sygnału.

Ogólny efekt to zintegrowany telewizor, który jest w stanie rzutować dźwięk o wysokiej rozdzielczości, rozszerzonej jakości kinowej daleko do pomieszczenia oglądania, z przestronną sceną dźwiękową, która ma zarówno wyraźną wysokość, jak i szerokość, a także głęboki, precyzyjny bas.

fot. Philips

Dla widzów szukających jeszcze głębszego basu, OLED+959 oferuje możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera.

OLED+959 może również oferować doświadczenie z gier na poziomie flagowym za pośrednictwem nowego Game bar’a oprócz gier MEMC i VRR rozszerzonych do 144HZ, w tym dla Dolby Vision Gaming.

Nowy Game bar został zaprojektowany tak, aby gracze mogli szybko dostosować, poprawić i monitorować doświadczenia z gier. Niezależnie od tego, czy chodzi o szybkie FPS, gdzie input lag i precyzja są wszystkim, czy o bardziej relaksujące, kinowe RPG, gracze mogą wybrać odpowiedni profil gry i za pomocą kilku naciśnięć klawiszy dostosować ustawienia obrazu, dźwięku i Ambilight.

Gracze mogą również aktywować różne ulepszenia obrazu, aby zapewnić bardziej immersyjne, skoncentrowane i zabawne doświadczenie z gier. Monitorowane są również informacje o statusie audio/wideo HDMI i oferowany jest dyskretny wskaźnik FPS do monitorowania wydajności wybranego zestawu do gier.

MEMC pozwala graczom aktywować opcję Smooth z procesora ruchu P5 AI, aby cieszyć się obrazem bez drgań i teraz z minimalnym input lagiem – zmniejszonym z 200ms do 40ms.

OLED+959 wygląda również wyjątkowo dzięki najlepszemu z europejskiego designowi.

Smukły OLED+959 może być montowany na ścianie lub stać na podłodze dzięki minimalistycznemu, szaro-słupkowemu stojakowi z aluminium i stali. Obudowy głośników skierowanych do przodu, bocznych i górnych są również pokryte szaro-słupkową tkaniną Kvadrat Audiomix.

OLED+909 – stylowa obudowa, wydajność OLED+

OLED+909 utrzymuje unikalne poziomy wydajności OLED+ poprzez połączenie PQ z najnowszym procesorem 8. generacji P5 AI, technologią META 2.0, jakością dźwięku systemu dźwiękowego Bowers & Wilkins 3.1 i unikalnym zanurzeniem czterobocznego Ambilight – wszystko to zawarte jest w bardziej dyskretnym profilu zestawu.

8. generacja P5 AI obejmuje nową funkcję Ambient Intelligence V3, która teraz obejmuje optymalizację HDR do poziomu światła otoczenia – współpracując z funkcją HDR Advanced, aby monitorować i dostosowywać wydajność HDR, zwiększając kontrast w czasie rzeczywistym w scenach o niskim oświetleniu oraz redukując przycinanie w bardzo jasnych scenach.

fot. Philips

Panel META 2.0 wykorzystuje technologię Micro Lens Array Plus i algorytm META Multi Booster, aby zwiększyć wyjście światła do nowego szczytu 3000 nitów – nowy rekord dla technologii OLED.
Wyjątkowe obrazy są połączone z doskonałą jakością dźwięku dzięki inżynierom Bowers & Wilkins, którzy pracują nad utrzymaniem jakości audio pomimo bardziej dyskretnego projektu OLED+909, który zmniejsza dostępną wysokość dla systemu dźwiękowego 3.1.

System teraz obejmuje nowo opracowany głośnik 30x50mm z dwoma takimi jednostkami i 19mm tytanowym głośnikiem wysokotonowym dla każdego z dedykowanych, skierowanych do przodu, lewych, środkowych, prawych (LCR) głośników i z każdym głośnikiem akustycznie izolowanym w swojej sztywnej obudowie. Na tylnej części zestawu znajduje się dedykowana obudowa basowa z 75mm subwooferem wspieranym przez cztery pasywne radiatory.

fot. Philips

Osiem kanałów wzmacniania o łącznej mocy 81W jest dostępne, przy czym każdy kanał ma swoje własne dedykowane przetwarzanie sygnału. Ogólny efekt to dźwięk telewizora o wysokiej rozdzielczości, wyjątkowo wyrafinowany, z kombinacją głębokiego, precyzyjnego basu i ekstra szerokiej sceny dźwiękowej. System jest również dostrojony do konkretnego rozmiaru ekranu, aby zapewnić, że krystalicznie czysty dialog jest wyrównany z centrum ekranu.

Dla widzów szukających jeszcze głębszego basu, OLED+908 oferuje możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera.

Doskonałe obrazy i dźwięk są również rozszerzane na zupełnie unikalne i immersyjne doświadczenie dzięki dołączeniu czterobocznej wersji systemu Ambilight.

8. generacja P5 AI również poprawia doświadczenia z gier za pośrednictwem nowego Game bar, funkcjonalności MEMC i zwiększenia VRR do 144Khz – w tym dla Dolby Vision Gaming.

fot. Philips

MEMC pozwala graczom aktywować opcję Smooth z procesora ruchu P5 AI, aby cieszyć się obrazem bez drgań i teraz z minimalnym input lagiem – zmniejszonym z 200ms do 40ms.

OLED+909 styl pasujący do wydajności oraz minimalistyczną, metalową ramkę z systemem dźwiękowym zintegrowanym w dolnej części ekranu i pokrytym tkaniną Kvadrat Audiomix.

Podstawa składa się z dwóch niskoprofilowych, wyciskanych metalowych nóżek w kształcie ‘pigułki’ w czarnym połyskującym wykończeniu.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Philips:

(1119)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
OlO
OlO
5 miesięcy temu

CENA!

Mariusz
Mariusz
5 miesięcy temu
Reply to  OlO

TESTY!
😉

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x