Home News Nowe, ogromnie groźne oszustwo “na Netflix”! Jak nie stracić wszystkiego?
Nowe, ogromnie groźne oszustwo “na Netflix”! Jak nie stracić wszystkiego?

Nowe, ogromnie groźne oszustwo “na Netflix”! Jak nie stracić wszystkiego?

484
0

Posiadając aktywną subskrypcję serwisu VoD Netflix zupełnie nieświadomie możesz stać się ofiarą groźnego phishingu! Oszuści wysyłają mylące maile, w których wyłudzają dane abonentów streamingowego giganta. Jak się przed tym chronić?

CSIRT KNF donosi: oszuści stosują phishing metodą “na Netflix“. Jak się nie dać?

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach i miesiącach znacznie wzrosła skala wszelakich oszustw, na które jesteśmy wystawieni. Jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych przez oszustów jest tzw. phishing, czyli wyłudzanie wrażliwych danych za pomocą sprytnych, mylących zabiegów. Teraz na celowniku przestępców znaleźli się polscy subskrybenci serwisu Netflix. Jak informuje, CSIRT KNF (Computer Security Incident Response Team działający przy Komisji Nadzoru Finansowego), klienci otrzymują fałszywe maile:

“Cyberprzestępcy przesyłają fałszywe wiadomości e-mail, w których informują użytkowników o konieczności aktualizacji szczegółów płatności. Oszuści na niebezpiecznych stronach wyłudzają informacje o kartach płatniczych.”

W treści przesyłanych przez oszustów wiadomości mailowych można przeczytać, że nasza subskrypcja została zawieszona i wymagane jest zaktualizowanie danych, a nawet podanie szczegółów związanych z naszą kartą płatniczą. W ten sposób złoczyńcy chcą w łatwy sposób uzyskać dostęp do naszych pieniędzy, a trzeba wiedzieć, że w pośpiechu naprawdę łatwo ulec takiej manipulacji. Maile bowiem skonstruowane są tak, by do złudzenia przypominać oficjalną komunikację Netfliksa.

To bardzo ważne, by cały czas pozostawać czujnym i szczególnie zwracać uwagę na tego typu podejrzane wiadomości. Jeśli ktokolwiek lub jakakolwiek instytucja wymaga od nas wrażliwych danych, po prostu musimy to dokładnie weryfikować. Brak czasu nie jest tu żadną wymówką. Jeden fałszywy krok i możemy paść ofiarą oszustwa finansowego lub nawet kradzieży tożsamości. Uważajmy!

Jeśli natkniemy się na tego typu budzącą wątpliwości wiadomość, powinniśmy zgłosić ten fakt służbom, na przykład CERT Polska.

Netflix

Źródło: https://x.com/CSIRT_KNF/status/1792892898603573457


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(484)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x