Home Promocje Ta cena naprawdę jest tak niska. Hitowy telewizor Panasonic 4K 120Hz w znakomitej promocji!
Ta cena naprawdę jest tak niska. Hitowy telewizor Panasonic 4K 120Hz w znakomitej promocji!

Ta cena naprawdę jest tak niska. Hitowy telewizor Panasonic 4K 120Hz w znakomitej promocji!

6.21K
0

Panasonic LX940 to jeden z najlepszych modeli japońskiej marki, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Ten model z ekranem 120Hz i wysoką szczytową jasności w HDR znakomicie nada się przede wszystkim do gier i oglądania sportowych transmisji. Teraz w sieci Media Expert kolejna znakomita promocja: absolutnie rekordowa, super niska cena na wariant 55 cali! Czeka aż 50 rat 0% z odroczeniem.

Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.

Logo eisa

Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

 • Spektroradiometr Jeti SpectraVal 1511 HiRes
 • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
 • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
 • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
 • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
 • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Pomiary w redakcji HDTVPolska za pomocą spektrometru Jeti Specbos 1211 i kolorymetru Klein K10A

Promocja na telewizor w Media Expert – Panasonic LX940 55″ 120Hz z wysokim HDR w najniższej cenie i 50 rat 0% z odroczeniem!

Panasonic LX940 to model, który z czystym sumieniem można zaproponować szczególnie graczom oraz miłośnikom sportu. Przede wszystkim z uwagi na płynną matrycę 120Hz, ale też wysoką, sięgającą 583 nitów (pomiar w redakcji HDTVPolska) jasność w HDR (oraz 556 w SDR). LX940 pokrywa też w wysokim stopniu szeroką paletę barw, więc na matrycy PFS LED zobaczymy bardzo dużo kolorów. Na amatorów gamingu czeka specjalny, szczegółowy panel gracza, a telewizor pracuje pod kontrolą bardzo mocnego, wykorzystującego sztuczną inteligencję procesora obrazu HCX Pro AI.

Teraz w sieci Media Expert 55-calowy TV Panasonic LX940 można kupić w ponownie w najniższej, niesamowicie korzystnej cenie wynoszącej zaledwie… 2 999 złotych! To wszystko dzięki akcji z kodem R1101-310124. Na dodatek mamy aż 50 rat o% z odroczeniem spłaty nawet do maja 2024!

Model w promocji
Panasonic LED LX940 55″ (2022) 2 999 zł 3 599 zł

Do telewizora warto dokupić najnowszej generacji kabel HDMI 2.1 MagicLink, który wyciśnie maksimum możliwości z każdego źródła:

magicLinks_2_1

Telewizor Panasonic LX940 – kluczowe funkcje i wiedza o modelu

 • 4K LED-LCD – wciągające wrażenia wizualne i niesamowita jasność dzięki procesorowi HCX i HDR Cinema Display Pro
 • Ulepszone funkcje gamingowe – obsługa HDMI 2.1, wysoka liczba klatek na sekundę i niskie opóźnienia dla płynniejszej gry
 • Zoptymalizowana jakość obrazu – zaawansowane czujniki kolorów i jasności otoczenia automatycznie dostosowują obraz, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas oglądania
 • SMART TV – łatwość obsługi dzięki najnowszemu systemowi TV, w tym My Home Screen 7.0, sterowanie głosowe i szeroki wybór odbioru programów przez tuner Penta firmy Panasonic

Wyposażony w Procesor HCX Pro AI model LX940 zapewnia wysoką dokładność kolorów i wyjątkowy kontrast. Jest idealny do gier, sportu i oglądania filmów w ciągu dnia – dostosowuje jasność do otaczającego oświetlenia.

Panasonic LX940; fot. Panasonic

Ulepszone funkcje gamingowe

Szybkość, wyrazistość, płynność — to podstawowe elementy wciągającej gry wideo. Game Mode Extreme firmy Panasonic przedstawia szereg udoskonaleń, które sprawiają, że telewizor Panasonic LX940 jest najlepszym narzędziam dla graczy. Obejmuje to obsługę kluczowych funkcji HDMI 2.1, takich jak wysoka szybkość klatek (HFR) oraz zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) przy 120 Hz w pełnej rozdzielczości 4K. Obsługa VRR pomaga rozwiązać wiele potencjalnych problemów po stronie konsoli, takich jak drganie i szarpanie, jeśli renderowana rozdzielczość i LOD (poziom szczegółowości) są zbyt wysokie lub gdy renderowanych jest zbyt wiele efektów lub obiektów w tym samym czasie. Po włączeniu funkcji VRR telewizor i konsola synchronizują tempo odtwarzania klatek, aby zapewnić płynniejsze wrażenia. Zupełnie nowa funkcja o nazwie Game Control Board gromadzi wszystkie istotne ustawienia i informacje dotyczące gry w jednym miejscu i przedstawia je jako nakładkę na grę – dzięki czemu gracze nigdy nie muszą wychodzić z gry, aby uzyskać do nich dostęp. Co więcej, można ją zaprogramować tak, aby była dostępną za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, przypisując ją do konfigurowalnego przycisku „moja aplikacja”.

fot. Panasonic

W 2022 roku Panasonic położył kres niestabilnej rozgrywce i zapewnia płynniejszą rozgrywkę, biorąc pod uwagę, że seria LX940 uzyskała w 2022 roku certyfikat AMD FreeSync Premium Support. Telewizor LED LX940 jest również wyposażony w szybki panel 120 Hz zapewniający podwójną prędkość konwersji co jest idealne dla graczy, którzy potrzebują ekranu z niskimi opóźnieniami.

Nakładka Game Control Board zapewnia dostęp do następujących kluczowych funkcji i informacji w czasie rzeczywistym:

 • Informacje — ta opcja wyświetla wszystkie informacje pochodzące z gry źródłowej, takie jak liczba klatek na sekundę, metadane HDR i dane pod próbkowania chrominancji.
 • Dark Visibility Enhancer – pozwala graczowi na szczegółowe dostosowanie prawie czarnej części ciemnych scen, co ułatwia zobaczenie trasy do przodu lub wykrywanie wrogów ukrywających się w cieniu.
 • HDR Tonemap – pokazuje bieżące ustawienia mapowania tonów HDR, w tym „Wył.” (konsola do gier zarządza mapowaniem tonów); „On” (telewizor zarządza mapowaniem tonów); lub Dynamiczny (telewizor analizuje przychodzące klatki w czasie rzeczywistym i tworzy dynamiczne mapowanie tonalne scena po scenie, nawet jeśli źródłem jest statyczny HDR).
 • Input Lag i VRR – wyświetl i dostosuj ustawienia Input Lag i VRR.
 • Tryb oglądania – umożliwia graczowi w czasie rzeczywistym zmianę trybu oglądania i oglądanie efektu na żywo w celu wybrania preferowanego wyglądu.
Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Jakość obrazu zoptymalizowana pod kątem otaczającego środowiska

Telewizor LED LX940 wykorzystuje zaawansowane czujniki do wykrywania temperatury barwowej otoczenia i dostosowuje obraz w zróżnicowany sposób, aby zapewnić bardziej naturalne wrażenia, na przykład podczas oglądania w nocy. Ta nowa funkcja opiera się na wprowadzonym w 2021 roku trybie automatycznej sztucznej inteligencji firmy Panasonic, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikowania w czasie rzeczywistym rodzaju odtwarzanych treści w celu płynnej i automatycznej optymalizacji zarówno jakości obrazu, jak i dźwięku. Postępy w technologii AI firmy Panasonic zaowocowały szybszym wykrywaniem gatunków AI.

fot. Panasonic

Zaawansowane czujniki AI jasności otoczenia i temperatury barwowej współpracują z procesorem HCX Pro AI w telewizorach premium firmy Panasonic, aby dostosować każdy odcień koloru indywidualnie w najbardziej realistyczny sposób w oparciu o oświetlenie otoczenia, zapewniając w ten sposób bardziej komfortowe wrażenia podczas oglądania w dzień i w nocy. Odzwierciedla to fakt, że ludzie postrzegają „biel” inaczej w zależności od oświetlenia otoczenia. Na przykład w większości europejskich domów w nocy stosuje się ciepłe barwy światła, co oznacza, że białe kolory na ekranie mogą być postrzegane jako niebieskawe i zbyt zimne. Procesor HCX Pro AI działa w bardzo inteligentny i dopracowany sposób, zachowując kolory znane ludzkiemu oku, takie jak odcienie skóry, aby zapewnić naturalny obraz.

Oszałamiająca i przystępna rozrywka

Telewizor Panasonic LX940 LED jest wyposażony w najnowszą wersję wysoko ocenianego systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, My Home Screen 7.0, który obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo. Firma Panasonic poczyniła znaczne postępy w swoich modelach My Home Screen 7.0 OS pod względem dostępności, umożliwiając użytkownikom szybki dostęp do wszystkich ustawień menu. Nowe menu ułatwień dostępu zapewnia również szereg przydatnych funkcji, które można łatwo skonfigurować – sterowanie głosowe, audiodeskrypcję, ulepszenie dialogów audio i napisy dla niedosłyszących.

Wszystkie kontynentalne europejskie zestawy Panasonic od LX940 i nowszych są wyposażone w oryginalny tuner Penta firmy Panasonic, który zapewnia pięć różnych opcji zaawansowanego odbioru programów. Najważniejsza była łatwość obsługi, więc wybór jest tak prosty, jak naciśnięcie przycisku na pilocie telewizora. Należą do nich DVB-C (odbiór kablowy), DVB-S (satelitarny), DVB-T (tradycyjna antena zewnętrzna/wewnętrzna), TV do IP oraz IPTV, która nie wymaga serwera. Funkcja ta pozwala na znaczną elastyczność w wyborze lokalizacji w domu, a telewizor Panasonic bardzo łatwo prowadzi użytkownika przez instalację, umożliwiając bezproblemowy proces konfiguracji.

Źródła: Media Expert, Panasonic, własne (wszystkie testy i pomiary w redakcji HDTVPolska)


Więcej na temat produktów firmy Panasonic:

(6212)

0 0 głos
Article Rating
Patryk Staszewski Pan od promocji. Z rynkiem RTV związany od 20 lat. Prywatnie wielki fan F1.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x