Home News Nadchodzący film Joker będzie miał kategorię wiekową R
Nadchodzący film Joker będzie miał kategorię wiekową R

Nadchodzący film Joker będzie miał kategorię wiekową R

604
0

Joker to bardzo zakłopotane indywiduum. Trudno więc było oczekiwać, że nadchodzący o nim film otrzyma kategorię wiekową PG-13. Reżyser Todd Phillips właśnie potwierdził, że jego dzieło będzie miało kategorię R (od lat 16). 

Todd Phillips opublikował wczoraj późnym wieczorem wpis na Instagramie, z krótkim opisem: “ostatnie poprawki”. W sekcji komentarzy padło pytanie o kategorię wiekową filmu. Reżyser odpowiedział, że jego film będzie miał kategorię wiekową R (od lat 16).

Jest to krok, który dystansuje “Jokera” od produkcji DC Extended Universe, kierowanych w młodszą publiczność (PG-13). Z drugiej strony obraz Phillipsa o kultowym antybohaterze nie jest częścią DCEU, a więc mógł sobie na to pozwolić. Ma to również tonalny (i totalny) sens, zważywszy na to, jakiego rodzaju postaci dotyczy film.

Joker

Joaquin Phoenix jest znany ze swojego upodobania artystycznych filmów, a kategoria R na pewno pomoże wyeksponować pewne kluczowe cechy tytułowej postaci. “Jokera” porównuje się klimatem do filmów epoki Nowego Hollywood pokroju “Ulic nędzy” czy “Taksówkarza”. Sam Phoenix określił nadchodzącą produkcję bardziej jako film niezależny o skromnym budżecie, aniżeli wysokobudżetową adaptację komiksu.


ZOBACZ TAKŻE: Joker: pierwszy zwiastun filmu z Joaquinem Phoenixem


Akcja “Jokera” rozgrywa się w 1981 i ukaże historię Arthura Flecka i jego nieudanych prób wkroczenia w świat komedii typu stand-up. Odepchnięty przez społeczeństwo, stopniowo transformuje się w postać, którą znamy, jako Joker. W filmie oprócz Phoenixa zobaczymy Zazie Beetz, Frances Conroy, Roberta de Niro, Billa Campa oraz Marca Marona.

Film “Joker” wejdzie do kin 4 października 2019.

Źródło: IndieWire

(604)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o