Home News Samsung rekomenduje używanie antywirusów na Smart TV
Samsung rekomenduje używanie antywirusów na Smart TV

Samsung rekomenduje używanie antywirusów na Smart TV

515
1

Samsung uważa, że Smart TV również powinny być sprawdzane w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Firma rekomenduje wykonywanie skanu antywirusowego co kilka tygodni.

Wszystkie Smart TV Samsunga z 2019 roku mają preinstalowane oprogramowanie antywirusowe McAfee. Nie jest ono uruchamiane jednak automatycznie. Aby je zainicjować należy wejść do Ustawień Ogólnych, następnie wybrać Menedżera Systemu. Stamtąd trzeba przejść do Inteligentnych Zabezpieczeń i aktywować opcję skanowania. Samsung opublikował na social media krótki post (na Twitterze) wraz z instruktażowym filmikiem, jak skorzystać z antywirusa.

Samsung

W teorii Tizen 3.0 zasilający telewizory Samsung z 2019 roku jest zamkniętym systemem. W tych czasach odrobina ostrożności nie jednak nie zawadzi. Smart TV to urządzenia, które przy odrobinie inwencji hackerów mogłyby paść ofiarą złośliwej aktywności. Wpis, jaki pojawił się (i znikł) na portalu Twitter ze strony amerykańskiego wsparcia technicznego firmy nie był odpowiedzą na żadne doniesienia o cyber-atakach, bo takowych nie było. Intencją firmy było poinformowanie konsumentów o takiej funkcjonalności w Smart TV. Została ona zapowiedziana pod koniec lutego tego roku.

Źródło: PCMag

(515)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(1)

  1. Ten scam McAfee wszędzie się musi wcisnąć i reklamować. Jeden z gorszych ale za to marketing mają opanowany do perfekcji, podobnie jak Samsung. To się dobrali.