Home News Samsung rekomenduje używanie antywirusów na Smart TV
Samsung rekomenduje używanie antywirusów na Smart TV

Samsung rekomenduje używanie antywirusów na Smart TV

600
1

Samsung uważa, że Smart TV również powinny być sprawdzane w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Firma rekomenduje wykonywanie skanu antywirusowego co kilka tygodni.

Wszystkie Smart TV Samsunga z 2019 roku mają preinstalowane oprogramowanie antywirusowe McAfee. Nie jest ono uruchamiane jednak automatycznie. Aby je zainicjować należy wejść do Ustawień Ogólnych, następnie wybrać Menedżera Systemu. Stamtąd trzeba przejść do Inteligentnych Zabezpieczeń i aktywować opcję skanowania. Samsung opublikował na social media krótki post (na Twitterze) wraz z instruktażowym filmikiem, jak skorzystać z antywirusa.

Samsung

W teorii Tizen 3.0 zasilający telewizory Samsung z 2019 roku jest zamkniętym systemem. W tych czasach odrobina ostrożności nie jednak nie zawadzi. Smart TV to urządzenia, które przy odrobinie inwencji hackerów mogłyby paść ofiarą złośliwej aktywności. Wpis, jaki pojawił się (i znikł) na portalu Twitter ze strony amerykańskiego wsparcia technicznego firmy nie był odpowiedzą na żadne doniesienia o cyber-atakach, bo takowych nie było. Intencją firmy było poinformowanie konsumentów o takiej funkcjonalności w Smart TV. Została ona zapowiedziana pod koniec lutego tego roku.

Źródło: PCMag

(600)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o